Парфюмни размисли и страсти - 251

  • 47 355
  • 759
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 103


Аз не издържах на любопитството си 😁 И днес отидох да си взема Облака на Ариана преди работа.Взех една 30-чка. Напръсках се 😁 няколко пъти.Усещам  леко сладичко,но ми е много слабо обонянието, и не мога да усетя добре аромата за съжаление.Надявам се да не избие тази йодена нотка,която споменавате при мен.   Колежка сподели,че  влачи шлейф ,но усеща и нещо мъжко 😁.Тествах и https://douglas.bg/van-cleef-and-arpels-bois-damande-053502- мноого ми харесва ❤❤❤

# 631
  • Мнения: 2 623
Ковачева, такова описание и създателя му няма да може да направи Grinning По думите ти чак аз го усетих. Много нежно и поетично.
Да ви питам - със сигурност имате много парфюми отворени и наченати по едно и също време. С времето стават тежки. Успявате ли да ги използвате за 2-3 години ? Аз редовно хвърлям, със свито сърце. Никога не изразходвам парфюм до последната капка.

# 632
  • Мнения: 2 234
Имам доста парфюми, отворени преди 2-3 години, но никога не са ми се разваляли. Как ги съхраняваш?

# 633
  • Мнения: 2 623
За разваляне, не бих казала. Просто мирисът става тежък. Ако е и тип ориенталски...
Ами стоят си на шкафче, няма директна светлина.

# 634
  • Мнения: 20 254
Какво значи с "времето стават тежки"? Досега за толкова години имам един развалил се парфюм и то защото съм го държала на слънчево място в стаята. Обикновено се развалят, когато има резки смени на температура и силна осветеност. Не съм хвърляла досега парфюм от поне 15 години.

# 635
  • Мнения: 2 234
Не знам, не съм имала такъв случай.

# 636
  • Мнения: 1 010
Парфюм не изхвърлям! Пръскам, смесвам с други, разменям, подарявам, но никога не изхвърлям.
В шкаф и на тъмно са моите.  Вкъщи не е особено студено, защото на мен вечно ми е😀, но до сега проблем не съм имала.

# 637
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
BBeLLa, astravera, и аз съм от големите почитателки на LVEB Intensement. Много обичам, как поема в дрехите, в кожата ми, във всичко, до което се докосна с него, и това уникално пудрено, ирисово малиново ухание, което ме съпътства с него. Прекрасен е! Радвам се, че и вас ви кара да се чувствате щастливи с него!

Днес съм с нещо също толкова подобно и много екзотично, което купих по препоръка на приятел на страхотната цена от 21 евро Promise Me Intense Mauboussin За мен е страхотен и много типичен ориенталец на тема рози, сладък, плътен, дълбок и усмихващ. Нещо като микс между роуз араби на Армани, роуз калиграфи на Арамис, рози и ванилия на Мансера, и вкусните плодове от Делина, направен в стил Mauboussin, с френско намигване и очарование. Прекрасни свежи рози, розов ликьор, сладки праскови и компот от личи, плътна дървесно-ванилена база, меко амброво усещане, и свежи морски пръски за разкош. И много мускус, засилващ още повече всяка една от изброените нотки. Усещам го и вкусен, и червен, и топъл, и свеж. Цветът на течността му казва всичко за него. Трайност и сияж идеални, типичните за марката.

Ковачева, по препоръките на същия Приятел и аз си взех Promise Me Intense! Абсолютно точно, както аз го усещам си го описала ❤️, аз само чувствам, да го облечеш в думи, умееш ти! 🤗

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 13:30 от BBeLLa

# 638
  • Мнения: 6 930
Не съм имала "развалени" парфюми и аз, нито забелязвам да стават по-тежки с времето. Може би единственo Armani Mania, от който имам съвсем малко останало ми се струва по-тежък, но мисля че е защото съм отвикнала от него. Преди също беше с убийствен сияж и трайност. Но става дума за 15 годишен парфюм 😂, то и вкусът ми се е променил за толкова време

# 639
  • Мнения: 31 381
Нямам развалени парфюми. Отливки обаче съм имала и изхвърляла. Имам много стари, спрени безценни от колекционерска гледна точка парфюми, които много пазя и нещо им няма. Слънчева светлина не виждат обаче.

# 640
  • Мнения: 2 438
Развалени не съм имала, моите са на тъмно, в затворени кутии. Имам шишета на над 40 години.
Децата и мм, обаче, които имат убийствено обоняние и памет за аромати, твърдят, че се променят и стават по - тежки. За някои и аз преценявам, че с времето са получили увеличена трайност и наситеност.

# 641
  • Мнения: 2 623
Да, не казвам, че се развалят, но цветът им се променя, мирисът става много наситен...
Тези дни хвърлих един Ив Сен Лоран от 2014, ама щом говорите за 15, 40 години...ще си ги пазя и аз Grinning Проблемът ми може би е, че ми омръзват...

# 642
  • София
  • Мнения: 6 477
Нямам развалени парфюми аз.
При някои наистина може би има леки промени с годините, но като при качествения алкохол са в положителна насока - плътност.
Mahora - тa ми е произведена 2000 година и е чудесна.

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 14:01 от ~Étoile~

# 643
  • Мнения: X
Че парфюм от 2014-та си е направо пресен парфюм! 😆 Вие за винтидж парфюми не сте ли чували? Има такива и на по 50 години!

# 644
  • Мнения: 3 425
Нещобза който и да е Guess да кажете?

Общи условия

Активация на акаунт