Майски щъркелови доставки 2021 (Тема 2)

  • 30 002
  • 783
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 213

На 30 дни пускам ТСХ и ФТ4 ( и двата ги иска). След първия месец беше паднал на 0.7, сега даже е 0.4, но ендокринилогът не ми е променил дозата. Май ще си го пия до раждането. Най-много, ако падне до 0 да ми намали дозата.

При мен излезе стойност от 3.36 и АГ ме праща на ендокринолог.
Каква доза са ти предписали на теб?

на 50 мг съм елтуроксин. И да добавя, че не съм имала проблем преди с ТСХ, като съм го изследвала чат пат е било около 2.5 и даже преди инвитрото не направих нищо, за да го следя.

Не се притеснявай да направиш консултация с ендокринолог,добре е да са по-ниски стойностите. При първата консултация ми искаха ТСХ, ФТ4, ТАТ, МАТ и след това следя само ТСХ и ФТ4

# 736
  • Мнения: 239
Трябва да е под 2,5. Аз съм с хашимото и постоянно сменям дозата, защото все ми е висок. Миналият месец беше 5 и нещо, този- спаднал до 2,9. Започва се от ниска доза, ако ти е за първи път, задължителни изследвания на 4 седмици.

# 737
  • Мнения: 80
Благодаря ви! Още днес съм на ендокринолог. Дано всичко е нормално, пък ако каже, ще пия медикаменти. Всичко правим за бебо.

# 738
  • Мнения: 37
Здравейте момичета! 😊 Видях групичката и реших да се включа и аз. Имам една прекрасна дъщеричка на 5 години и половина с изкарана чудесна и безпроблемна бременност. За съжаление след нея имам две загуби- в 18 гс и 10 гс с близнаци заради тромбофилия 😞 Това за мен напрактика е четвърта бременност и се моля всеки ден със свито сърце, благодарение та всички лекарства, инжекции и изследвания, и разбира се с Божията благословия, този път бебенцето ми да се роди живо и здраво🙏🍀 Терминът ми живот и здраве е 07 май. Радвам си,че открих групичката за да ви чета, са споделяме и да се радвам с вас, тъй като съвсем естествено ми е малко трудно да се отпусна психически и да се наслаждавам на бременността.

# 739
  • Мнения: 876
elena86 добре дошла! Твоят текст все едно аз съм го писала. Единствената разлика е, че моят термин е на 26-ти април. Иначе и моята дъщеричка на 28-ми декември става на 5 и половина. И аз имам 2 загуби - 18-та и 10-та седмица заради тромбофилия.
Сега ми е 4-та бременност и за момента всичко е ОК. Този път ще се справим!

# 740
  • Мнения: 37
*PrimaVera* сърдечно благодаря за отговора и куража! За съжаление явно сме минали през един и същ трънлив път докато стигнем дотук!Пожелавам от цялата си душа този път да успеем🙏🙏 Моето момиче ще навърши 5 и половина на 29-ти декември. Явно сме раждали и първите деца по едно и също време. 🙈😊

# 741
  • Мнения: 111
Момичета, пиша ви много притеснена!
Излезе ми резултата от цитонамазката и докторката препоръчва колпоскопия...четох противоречиви мнение относно процедурата при бременност...някоя мама с опит?

# 742
  • Мнения: 876
Момичета, пиша ви много притеснена!
Излезе ми резултата от цитонамазката и докторката препоръчва колпоскопия...четох противоречиви мнение относно процедурата при бременност...някоя мама с опит?

Абсурд без второ мнение. Ей затова не се правят цитонамазки по време на бременност. Защото могат да излязат неверни резултати и заради тях да се рискува здрава бременност.

# 743
  • Мнения: 143
Момичета, пиша ви много притеснена!
Излезе ми резултата от цитонамазката и докторката препоръчва колпоскопия...четох противоречиви мнение относно процедурата при бременност...някоя мама с опит?
Колпоскопията е абсолютно безопасно изследване по време не бременност. Шийката се оцветява с два различни разтвора и се гледа под микроскоп. Няма как да се навреди на бременността.
Малко по-трудна е интерпретацията й, защото хормоните малко променят нещата. Просто Ви трябва опитен колпоскопист.

# 744
  • София
  • Мнения: 22 944
И моят следящ не ми взема цитонамазка
Мина ми днес феталната ехокардиография. Всичко е наред, има само фалшива хорда в лява камера, която вероятно може да причини функционален шум в сърцето, което не е притеснително и отшумява с израстването. На дъщеря ми също откриха такъв като беше на 1 г и 8 м някъде, казаха, че при много деца го има и дори не се нуждае от проследяване и не представлява проблем. 397 г е вече бебока и отговаря на 20 г.с +6, а аз съм 21 г.с + 1. Много по-склонна съм да вярвам на измерванията във Фемина. 😀 Иначе бях там при д-р Спасов. Обяснява всичко много, много подробно. Обясни ми, че на това изследване могат да се открият между 90 и 95% от сърдечните аномалии, а останалите могат да бъдат открити само след раждане и за сега всичко е супер, заключение: нормално фетално сърце.

# 745
  • Мнения: 714
Днес мина II ФМ. Момата се развива добре (🍀). Видяха се уголемени бъбречни легенчета, но АГ каза да не се филмирам от сега, ще проследим как е при др прегледи. После като се завъртя с гръб, се видяха с нормален размер. АГ също отрази колко подвижно бебе е. Брат й трудно го усещах в 30г.с, сега мадамата от 19 г.с на всеки час се "обажда".

# 746
  • Мнения: 239
Весели празници, момичета. Бъдете здрави!! 🎄🎄🎄

# 747
  • София
  • Мнения: 154
Весели празници на всички. Бъдете здрави, щастливи и една спокойна и до край бремвнност.

# 748
  • София
  • Мнения: 213
Весели празници момичета! Бъдете здрави, безгрижни и да няма никакви притеснения, а само положителни емоции.

# 749

Общи условия

Активация на акаунт