Как/къде създавате нови познанства?

  • 8 229
  • 251
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 935
Нищо не е "е*ал", ами просто показа публично част от хората колко струват.
Да, може би е така наистина. То изпростяването започна доста по-отдавна когато започнахме да се радваме на предавания като "Сблъсък" и тем подобните. Уж, че веселко, шаренко и що пък не. Да, време по-късно Фацата може би наистина в известна степен просто показа колко е напреднал просесът.

# 241
  • Мнения: 19 969
"Сблъсък" беше много интересно и поучително предаване. За жалост беше. Изпростяването започна с риалити предаванията и с повсеместния достъп до всякаква информация на целокупния глупак.

# 242
  • Мнения: 2 478
Тангра, какво означава, как дефинираш "пропиляна година"? Thinking

Относно "нетърсенето на жена", викаш как дойде, все едно?
Не, че е лошо, питам, има хора не искат да се женят, не искат деца, познавам такива.

Има хора искат да са дондуркани - милото дома до печката там да домакинства.
Доколкото разбирам не си от тази порода.

# 243
  • София
  • Мнения: 4 668
Изпростяването и демонстрирането на простащина в соц мрежите е съвсем отделен и паралелен процес от затварянето на общуването в тях.
Едно е като вървиш по улицата да присъстваш, да виждаш хората около себе си, ако някой те спре с комплимент си в тази реалност и веднага реагираш.
В сегашно време хората вървят като сомнамбули, забили нос в телефона, невиждащи никого. И да ги спреш, са твърде далече от тази реалност, трябва им време да реагират, а някои предпочитат и да не реагират. По-лесно е. А и не знаят как да реагират. Не са свикнали. Вече е изключение такова поведение. Мислят си, че през фейсбук ще става каквото ще става. Дори и на живо да се запознаеш, първо искат да те добавят във фейсбук, оглеждат ти профила, в търсене на някаква "стойност", която може да е съвсем изкуствена.
Също, с по-слабите комуникации преди години се отсяваха по-фалшивите, незаинтересованите.
Виждаш и комуникираш с този, който е достатъчно заинтересуван и е реален, тук и сега.
Иначе сега, имаш пред себе си човек, или ти се е обадил по тел, или пък те е засякъл някъде, или пък сте заедно на мероприятие, но ти чакаш лайка на "специалния". Който лайква още 200. И за него ти си никой. Но ти си искаш неговия "лайк". А реално той няма как да се разчекне, че да огрее на всички 200. А човекът на живо може да бил по-сериозен, по-реален и е можело да се получи някакво приятелство. При старите комуникации ще видиш само него. Другия изобщо няма да знаеш какво прави и с коя е, на кой ресторант е и какво селфи си прави.

Тангра, какво означава, как дефинираш "пропиляна година"? Thinking

Относно "нетърсенето на жена", викаш как дойде, все едно?
Не, че е лошо, питам, има хора не искат да се женят, не искат деца, познавам такива.
Не съм фен на дървената философия. И по 1я и по 2я въпрос.

По 1я, иди ти в Канада от 28 до 40, стой там, и тогава мисли и разсъждавай. Много обичам, когато някой започне да ми мери с аршин приказките и действията.

По 2то,
На вълкът му е дебел вратът, щото си върши работата сам.
Нямам нужда от помощ в търсенето. Но мога да предложа, ако някой е закъсал
Simple Smile

# 244
  • Мнения: 2 587
Не си падам по фейбук статуси, но съм доста съгласна с написаното, за темата се сетих като го видях:
слагам в скрит текст, че е дългичко

"Изборът е много хубаво нещо, приятели, но само ако знаете как да го управлявате.
Скрит текст:
Изправен пред изобилие от опции, човек често се раздира от съмнения и се напряга да не би случайно да не се спре на най-добрия филм/книга/плазмен телевизор/цвят за спалнята/половинка. Сигурно ви се е случвало да прекарвате часове в Нетфликс, чудейки се какво да гледате, и накрая просто да си легнете. Или да сте в ресторант с богато меню и вместо да сте благодарни, да се ядосвате, че не знаете какво ви се яде. Нашите баби и дядовци, например, не са имали такива проблеми. В магазина е имало банани и са яли банани. В селото живее една свободна мома и каниш нея на среща. Точка. Парадоксът е, че днес има хиляди места, на които да срещнеш сродната си душа – Фейсбук, Инстаграм, Тиндър, форумът на ТВ Планета, тоалетната на Culture Beat – но сме по-самотни от всякога. И пак по същата причина, с която започнахме – да не би да се прецакаме. Защото вярваме, че там някъде има някой по-висок, по-богат, по-забавен, по-интелигентен, с повече мускули, с по-хубав парфюм, с по-правилно произношение на „ш“ и „ч“, с по-хубава зодия и т.н. Не ви казвам да се метнете на първия срещнат. Една от любимите ми думи, след „просеко“ и „цици“, е „критерии“. Естествено, че трябва да прецените внимателно до кого ще си лягате и от кого ще чувате репликата „абе, какво ще ядем?“ всяка вечер. Но го дайте по-easy. За да не прекарате живота си в чудене. И накрая просто да си легнете.
P.S. Преди да ме "емнете", както казва баба, добре съм, даже по-добре не съм бил. Играя плейстейшън и пия бейлис в 12 на обяд. Дори "ходих" на работа от дивана си. Просто понякога И АЗ съм сериозен."
На Георги Блажев

# 245
  • Мнения: 2 478
Тангра, питам те човешки, не знам не личи ли?
Въобще не знам за какви аршини ми говориш честно.
Задавам въпрос.
Дори уточних, написах "питам".
Иначе, ако искаш отговаряй, не те карам, явно ти е много болна темата, особено с този ти период в Канада от 28 до 40.

Щом ти е "дървено", няма какво да направя.

А моят отговор е, че си живея живота, както дойде, според обстоятелствата, нямам нищо пропиляно.
Много неща дори не зависят от нас. Не се терзая, не ме интересува, приоритети явно.
Нямам чувство, че каквото от мен е зависело, не съм го направил, като си направя ретроспекция.
За някои хора "пропиляване" е, че не са си купили къща на Хаваите, или че не са си взели Ламбо.
Това те питах, в материалното ли е проблемът, житейски ли, среда, начин на живот.
Но щом не ти се води дискусия, а ти се репчи, не съм човекът.

Дори се учудвам на репченето ти, защото много от нещата, които пишеш ги споделям, минал съм и през тях, виждам ги, ясна ми е действителността в БГ.

Относно "профилите" - не ме интересуват, не ползвам соц. мрежи.
Даже колкото е по-натруфен, по-малко внимание ще обърна на госпожицата.

Едит: Ххааха, много сте ми забавни, Янтра.
Оставате си с теориите. Още по-забавни са ми "предположенията" ви.

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
Тангра - има мъже, които го могат и такива, които не могат. Или го можеш или не, не знам дали се научава, май не. Има мъже, които са много атрактивни за жените и други, които не са. И не е свързано непременно с външност и пари (въпреки, че не отричам, че парите придават допълнителна привлекателност на иначе непривлекателни мъже за определни жени). Има едни такива уж грозни и бедна ама жените им се лепят. Факт. Аз, като жена, нямам обяснение. Ама по това как си виснал да се обясняваш тук не ми правиш добро впечатление.


Виж, за Фанатикът имам теория защо е сам.

# 247
  • София
  • Мнения: 4 668
Не ми се дъвчат едни и същи неща по 100 пъти.
Още повече пък като спам в някаква тема, която не е за това.
Аз съм осмислил годините си, видял съм си грешките, и съм приключил с умуването. Нямам нужда нито от съчувствие, нито от съвети.
Хора, които не са били в моето положение, не могат да го разберат. Като теб например. А в този случай още по-малко ми се обсъжда.
Затова и не беше репчене, а най-сбитият отговор "иди, поживей в чужбина ХХ години, и тогава ще обсъждаме". В момента няма какво да се обсъжда.
Финансово не знам дали съм щял да бъда по-добре или по-зле. Неутрално е.

Краткият отговор е "среда". Момичетата, с които излизах и които ме харесваха в бг нямаха изобщо общо като ниво, с тези в Канада. И там съм имал попадения, но доста трудно се получаваха нещата.
За човек, който е имал целия свят в краката си (или поне половината от него), това си е доста лошо падане.

Тангра - има мъже, които го могат и такива, които не могат. Или го можеш или не, не знам дали се научава, май не. Има мъже, които са много атрактивни за жените и други, които не са. И не е свързано непременно с външност и пари (въпреки, че не отричам, че парите придават допълнителна привлекателност на иначе непривлекателни мъже за определни жени). Има едни такива уж грозни и бедна ама жените им се лепят. Факт. Аз, като жена, нямам обяснение. Ама по това как си виснал да се обясняваш тук не ми правиш добро впечатление.
Виж, за Фанатикът имам теория защо е сам.
Ами не, не са само 2та вида. Аз съм от 3я вид Simple Smile
Харесван съм на външен вид. Има и такива, на които не съм тип, но има предостатъчно, включително и които аз харесвам, които ме харесват от 1 поглед. Включително и много млади и красиви момичета. Такива, след които всеки се обръща.
За вътрешното, сравнително уверен съм, но не максимално. И по-малко, отколкото са ми обективните качества. Винаги го има елемента, че показността и изкуственото надуване печели с една идея пред обективната сила и стойност, но съчетана със леки съмнения и лека нерешителност (която се старая да боря).
Което създава спънки (точно с тези, които харесвам много).
Нещата са сложни и не могат да се опишат с един постинг. Има няколко различни фактора намесени. Като най-същественото от всички е тенденцията/моментума. Просто като тръгнат да се "търкалят" нещата, се образува сила и инерция, която те води нагоре. Без такова нещо е почти невъзможно да хванеш по-желаните момичета. А през последните години съм се фокусирал в безброй други неща, емиграции, учене, работа, бизнеси. Включително и през свободното време.
Мой си е проблема, знам как да го реша Simple Smile

Последна редакция: сб, 31 окт 2020, 19:49 от Танграта

# 248
  • Мнения: 19 969
Не е лошо да си сам. Аз също щях да съм сама, ако не бях срещнала моята любов. Не държа на отношения просто за протокола.
Въпросът е човек да е честен пред себе си и да знае какво прави. Че времето лети, бързо минава и ако заравяш собствените си неудовлетворения под възглавката, има голяма вероятност да си тръгнеш от този свят тотално безсмислен и празен. Защото не си намерил време да намериш смислените неща в собствения си живот.
Гледам, че немалко хора се стараят над това (да замитат под килима), а не бива.
Няма рецепти и шаблони – всеки да си позволи да усети за себе си кое му е добре. Дали ще търси запознанства онлайн или предимно офлайн, е според характера и усещанията. Важното е да се чувства всеки комфортно в намеренията си.

# 249
  • Мнения: 2 478
Ок, Тангра, чудесно, това питах, сега те разбрах. Simple Smile
Извинявай, няма как да знам кое си повтарял по 100 пъти, защото не чета постоянно, и не съм тук постоянно.
Както предполагах - средата.
Разбира се, че ще е падане - от космополитния живот там, тук в неразборията.
Явно се напасваш, свикваш все още, защото за 12-13 г. нещата са се променили много.
И аз изхождам от отношенията си преди и сега.

Хубав пост, Базила. Simple Smile
Осъзнал съм ги тези неща и аз отдавна.

А по темата - склонен съм в момента само онлайн, защото реално сега няма живот. Нито на ресторант нормално може да отидеш, нито нищо, примерно.
А се чудя на тези, които не си сядат на задника и ходят по срещи постоянно в момента, животът няма да избяга и свърши.
В момента приоритетите са други, или сякаш не всички разсъждават така.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
Харесван съм на външен вид. Има и такива, на които не съм тип, но има предостатъчно, включително и които аз харесвам, които ме харесват от 1 поглед. Включително и много млади и красиви момичета. Такива, след които всеки се обръща.
Говориш си само, силно се съмнявам. Мъжете харесвани основно заради външен вид са наистина УАУ, много ти се иска да си такъва, ама аз без снимка не ти вярвам.

# 251
  • Мнения: 1 671
Да,
И аз съм за снимка да видяТангра
Simple Smile))
Щом от пръв поглед те харесват

Общи условия

Активация на акаунт