Проблем със свекърви

  • 13 652
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 770
...се налага да живеем година и неясно още колко с майката и бабата на съпруга ми. ...
Проблемът за мен е непрекъснатото дразнение, което изпитвам от почти всичко, свързано със съвместното ни съжителство.
Най- много ме дразни отношенивто на свекърва ми към детето ми, което е почти на 3. Тя няма никакъв личен живот и почти не работи. ...Свръх обгрижване, обсебване и липса на минутка да остне само детето. Говори му се с умалителни и всеки ден все едно не са го виждали месеци. Сутрин се изпраща на грдина от всички, яде с всички и поатоянно му се бута храна(ако не яде е страшен проблем) Опитах се да обясня, че ще му е много трудно на детенцето после, когато те се изнесат, защото няма да е така обгрижвано, но свекърва ми каза, че й носи удоволствие. Прабабата се съгласи с мен и й каза, но свекърва ми преди всичко мисли за своето удоволствие.
За капак на всичко забременях с второ дете и съвсем се чувствам изнервена, а и имам много проблемна бременност и почти само лежа.
...Със съпруга ми живеехме сами почти 10 години. Той в началото се опитваше да ме разбира ...Сега, обаче, сякаш му е по-лесно с тях и не разбира на мен какъв ми е проблема.
...Чудя се дали да не се изнеса с детето при родителите ми, но те гледат болната ми баба, далеч са от градината му и ще ми е много трудно.
Опитай се да бъдеш практична. Не се съмнявам, че си много изнервена, отчасти и от бременността. Обаче нека да бъдем реалисти.
Свекървата най-много те дразни с прекалените грижи за детето. Това да й е кусурът! Предполагам, че малко ревнуваш от нея, защото тя има възможност изцяло да му се посвети, а ти имаш и други задачи.
Дай си сметка, че възрастните хора са до време. Тя ще си отиде, бабата и тя, а отношенията с мъжа ти си остават. Така че не се разправяй с двете баби, гледай си бременността и гледай да не се караш с мъжа си.
Ако бихте се върнали в малкото жилище, тогава кой ще гледа 3-годишното? Даже да ходи на градина, е хубаво, че точно сега имаш помощ. Живот и здраве, като си родиш бебето, още по-трудно ще стане и пак ще е добре някой да поеме по-голямото.
Сложи си ръката на сърцето и кажи на себе си, полезна ли ти е свекървата в момента. Бабата пък готви и така също те отменя.
Аз не разбрах вие за местенето какво и за кога планирате, но сега за сега, ако не общуваш много със свекървата, положението е перфектно, за тези условия.

# 16
  • Мнения: 5 003
На това се вика ,,гладен,ама насеран".Не стига,че се натресла в чуждо жилище,не и стига малкото и хората са готови да и отстъпят по-голямото,не стига,че и гледат детето,ами и претенции.Като те дразнят свекървите,майка ти да ти купи голямо жилище и да вземе да ти гледа детето по-хубаво от свекървата.Да ти готви и да ти носи с тенджерата и тавата.

# 17
  • Мнения: 12
Моят съвет е като се изправиш на крака да се върнете във вашето жилище. Малко, голямо, няма значение. Само ваше си е. И нататък не се захващайте с такива заменки. На който не му харесва, продава и си купува каквото му харесва. Те с претенциите ще откарат години наред, докато се разделите. Ще се изпокараш с мъжа си в един момент.
За жалост жилището е продадено вече, това е първото, което направи свекърва ми с идеят да си купят такова, което ще им хареса. с парите от него купиха в строеж

# 18
  • Мнения: 12
Може би трябваше да разкрия някои детайли, като например че мъжът ми има агресивни прояви и нервни изблици. В дом,в който майката и бабата винаги намират вина в мен, защото не си мълча, когато той ме нарича "боклук"', докато ме държи за гушата. Винаги са били в позицията, че трябва да му се мълчи, че да не стане по-зле. На мен вече 3ти психолог ми казва, че именно те двете са главните виновни за неговите агресии. Това именно се опитах да обясня е и отношението към моето дете. Да не плаче, да му се угажда за всичко, да се свърши всичко вместо него. Така става човек, който не се е научил да обработва емоциите. За дете на 2 и нещо, което сега проявява характер е важно да се поставят граници. Когато имаме проблем и с детето и със съпруга мивинаги се изказва мнение и се дава неискан съвет, което на мен ми пречи. Едно е да делим една къща, друго е семвйните отношения и възпитание на детето. Когато съпруга ми крещи и чупи и тряска врати, както казва бабата "за това си има причина". Все едно "ти го провокираш". Аз за 10 години не съм го нагрубила никога и не съм изпадала в истерии, а какво съм преживяла с него. Но сега имам още 2 срещу мен!

# 19
  • Мнения: 1 107
Имаш нужда от съвет, защото си решила да му родиш още едно дете....нямаш проблем с бабите

# 20
  • Мнения: X
Какво очакваш да ти се каже с малоумен бияч за съпруг, мързелива и тъпа свекърва и баба с робска психика? Вече си бременна с второ дете от малоумния бияч, обаче свекървите ти били проблем. Ти акъл имаш ли? Ебаваш ли се с хората тук?

# 21
  • Мнения: 4 165
Авторке, два пъти четох оплакването ти, та барем схвана, къде е ключето от бараката.
Истината е, че ти проблем със свекърва си и майка й нямаш. Те имат с теб.
Такова чудо някой ден, ако ми се качи на главата, ще се чудя и мая синът ми къде е гледал, честно.
Жениците се съгласяват на замяна с апартаментите, тип "кон за кокошка", не че им се живее на тясно, но на детето им със семейството да е добре. Вие отивате да живеете у тях, детето ви гледат с радост и пак угода няма! Давали му в устата, много внимание му обръщали... ами естествено! Неговото присъствие всъщност е едничката им награда в цялата ситуация, в която сте ги накиснали.
Едва сте била издържала и съвети за стискане на зъби се дават, ония две жени, колко ли стискат зъби с претенция, на гол тумбак, като вас, не знам.

О, боже, последното мнение сега го чета 🙄

# 22
  • Мнения: 12
Още нещо. Само ситуация, която е част от многото. Седя до детето си, а то яде на столчето. Свекърва ми сяда от другата страна и почва да му дава съвет как да яде, след което му хваща ръката и бута лъжицата в устата. Няколко пъти се опитвам да намекна, че той може сам, но тя сякаш не вярва и не мисли, че моето присъствие е достатъчно да се нахрани детето. Тогава я моля аз да го нахрана, а тя да отиде в хола. Тя ми каза, че съм й казвала къде да ходи и това оставало само. След този случай, гледам да съм си в стаята, когато детето се храни. Въобще гледам да съм повече там, за да не се дразня. Но за вдно дете на няма и 3 една година съжишщтелство по този начин е много

# 23
  • Мнения: 845
Абе нормална ли си? Имаш си за съпруг насилник. Даже си отново бременна от него. Твоята свекърва и неговата баба не са ти проблема, а мъжа ти.

# 24
  • Мнения: 4 165
Да, какъв проблем с баби...
Защо забременя втори път от мъж, който те бие и нарича боклук?

# 25
  • Мнения: 6 622
Малко пресоли манджата...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 294
След последното включване на авторката спирам, не ми се четат врели-некипели. Започна да си измисля, не е възможно просто това.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 294
Малко пресоли манджата...

Точно

# 28
  • Мнения: 845
Как си попаднала на тези откровено некомпетентни психолози? Цели трима психолози!!! Те трябва да си скъсат дипломите, че не са ти отворили очите, че си жертва на домашно насилие.

# 29
  • Мнения: 12
Как си попаднала на тези откровено некомпетентни психолози? Цели трима психолози!!! Те трябва да си скъсат дипломите, че не са ти отворили очите, че си жертва на домашно насилие.
Провеждали сме терапии и той ходи на специалисти и пие разни неща, които почнаха да действат
Тези изблици са сравнително рядко, иначе все едно е друг човек.
Надявам се да отшумят и да са все по-рядко

Общи условия

Активация на акаунт