Прахосмукачка робот - 20

  • 57 942
  • 745
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 19 249
С роботите е друго, повечето идват от европейски складове.
На мен ми го доставиха TNT, ако бях вкъщи, щяха да го докарат до вратата.

# 301
  • Мнения: 1 141
Преди време бях питала, но пак ще си поставя въпроса. Някой има ли мнение за този робот:
https://dedal-robot.com/MAGNUM-Robot-prahosmukachka-cheren
Изглежда с добри характеристики, но това, което ме притеснява, е, че е никому неизвестен. Дори в интернет извън сайта на Дедал не го намирам. Та някой да го е ползвал?

# 302
  • Мнения: 147
Аз лично не бих рискувал със слабо известен робот.
Най-вече заради слабо приложение и кратък съпорт(ако въобще има)
Ограничени сте от къде да вземате консумативи.
Ако в Дедал го спрат примерно и никъде другаде го няма - става сложно.
За това предпочитам роботи от марки с история и добра мрежа за консумативи.
Добрите х-тики на хартия не са достатъчни понякога.

# 303
  • Мнения: 2 433
Моят роборок с5 макс пристигна вчера (чешки склад, спиди) и се чудя как съм живяла без него 😂
С две кучета е незаменим! Не е шумен, чисти добре, аз и от моп функцията останах доволна, по-добре се справя от мъжа ми със сигурност. Успя даже да слезе(без моп) през 4см праг, а мислех да правя рампи и чудеса от храброст, само трябва да го качвам през прага, за да се връща до докинг станцията, че не успява да го изкачи.

# 304
  • Мнения: 1 445
Моят роборок с5 макс пристигна вчера (чешки склад, спиди) и се чудя как съм живяла без него 😂
С две кучета е незаменим! Не е шумен, чисти добре, аз и от моп функцията останах доволна, по-добре се справя от мъжа ми със сигурност. Успя даже да слезе(без моп) през 4см праг, а мислех да правя рампи и чудеса от храброст, само трябва да го качвам през прага, за да се връща до докинг станцията, че не успява да го изкачи.

Подсещате ме,че за 2те години, в които имам моя роборок, НИКОГА не съм пробвала функцията моп...
Радвам се,че ви устройва сравнително качеството на почистване, защото този уред, който търся за сестра ми, има шанс да му се наложи да си използва и парцалчето Simple Smile

# 305
  • Мнения: 2 433
На най-слабо настроена струя го пускам, защото ме е страх да не се раздуе пода и пак успява да изчисти следи от лапи и капки. Все пак работи само с вода, пише да не се сипват препарати в контейнера, предполагам може да се прецака капкопотокът.
Ако е мръсен под/стъпвано с обувки/ застояли петна не знам как ще се справи, но в моя случай ме устройва перфектно, единствено не успява да слезе през големия праг с мопа, защото става по-нисък. Но от друга страна никъде и не са го рекламирали, че може да слиза 4см прагове, това беше една приятна изненада.

# 306
  • Мнения: 165
Преди време бях питала, но пак ще си поставя въпроса. Някой има ли мнение за този робот:
https://dedal-robot.com/MAGNUM-Robot-prahosmukachka-cheren
Изглежда с добри характеристики, но това, което ме притеснява, е, че е никому неизвестен. Дори в интернет извън сайта на Дедал не го намирам. Та някой да го е ползвал?
Здравей! Преди почти два месеца си закупих робот МAGNUM. До този момент впечатленията ми са отлични, има си всичко, чисти и нормални килими. С шагитата се затрудни, затова реших да не го мъча и забранихме зоните в които имам такива, но те са малки.Повечето ми настилки са ламинат и гранитогрес. В къща съм с 5 немалки стаи плюс баня, тоалетна и голямо антре. Изхарчва около 68-70 процента от батерията, пускаме я всеки ден и все има доста мъх, като от сушилня. Аз съм супердоволна, дори и от миенето, за което повечето хора не държат, но ми харесва, че го има. За 1час някъде минава всичко.Дадох първоначални отзиви, но никой не обърна внимание. Не е известен, защото се появи в края на септември, произведен е по поръчка на Дедал къмпани, в Китай . Поръчах го още преди да дойде в БГ, от фирмата ме увериха, че на тестовете показва много добри резултати и параметрите му са по добри от S5 MAX. Мъжът ми ме подкрепи и каза че в крайна сметка всичко се прави в Китай. Дори като я взимахме ги разглежда и сравнява и не вижда някаква особена разлика.За мен беше важно да има сервиз, четох добри отзиви за сервиза на Дедал от където го и взех, гарантират и наличност на консумативи. Не за първи път рискувам с непознати марки за БГ и не съм имала проблеми. Когато си купувах миялната, малко хора имаха в домовете си, харесах си една Бломберг. Въобще не бях чувала тази марка /на по късен етап вече хората я знаят/, ама на още си карам с нея. Всеки да си преценя, аз направих този избор и засега не съм сгрешила. Към онзи момент не ми се даваха много пари а тя беше на подобра цена от S5 Max. Но сега знаейки какво удобство е да имаш роботче бих дала и повече пари, но вече не бих останала без такъв помощник.Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 14:08 от Rakovina

# 307
  • Мнения: 147
На най-слабо настроена струя го пускам, защото ме е страх да не се раздуе пода и пак успява да изчисти следи от лапи и капки. Все пак работи само с вода, пише да не се сипват препарати в контейнера, предполагам може да се прецака капкопотокът.
Ако е мръсен под/стъпвано с обувки/ застояли петна не знам как ще се справи, но в моя случай ме устройва перфектно, единствено не успява да слезе през големия праг с мопа, защото става по-нисък. Но от друга страна никъде и не са го рекламирали, че може да слиза 4см прагове, това беше една приятна изненада.
Продават се нови дюзички по 10 лв 2-3 комплекта. Не мисля че ще е такъв проблем дори и да се запушат.
Но винаги може да се пръсне малко на самия моп а не да се сипва в резервоара.


Пуснах днес моя на обяд. За 45мин мина около 45кв чиста площ и остана със 70% батерия. Докато изгради картата. Обра всички косми от един Голдън и дълга кога на половинката. Имаше малко оплетено в страничната и основната.
Но и нарочно не бяхме пускали от уикенда прахосмукачка в очакване на робота. Беше пълен контейнера.
Сетъпа към телефона също доста лесен. Ще видим и мопа тея дни.

# 308
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Някой имаше миещия на Ilife и го хвалеше :newsm78:  Как се държи сега? Че съм го заредила в кошницата и му се каня. Имам два дена го измисля.

# 309
  • Мнения: 2 847
Дойде и моята Руми  971 ,имах резерви ,но много ми олекна.Първо се опасявах ,че ще е шуна -70db .Ми не е шумна,на фона на модел 660 направо е тиха.Старата 7 годишна чисти хол и кухня за 1 час -тази го овърша за 25 мин.Не се блъска в мебелите със засилка.Плавно спира и ги докосва първия път,а при второ минаване едва ги допира.Сутринта старата е чистила и в интерес на истината то като ни е нямало ,само вечеряхме ,почти нищо не събра.Утре ще я пусна по спалните.Само се чудя като няма да тръгне от дока,проблем ли ще е?И дали да я пускам стая по стая или да и отворя вратите?О и имам виртуална стена от стария ми модел и я хвана.В смисъл спира я.Аз я слагам между кухнята и хола в много редки случаи.На роборока знам,че може да му начертаеш зона в която да не ходи ,ама на румба 9-та серия май не може.???Знам ,че са екстри ,при равна цена ,но имам си причини да предпочета тази марка..

# 310
  • Мнения: 133
Здравейте отново, най-накрая и аз се сдобих с прахосмукачка робот. Днес си взех румба е5 и нямам търпение да я изпробвам утре сутринта. Искам да ви попитам след като прахосмукачката е изчистила и се зареди, на зарядното ли продължавате да я държите до следващото чистене?

# 311
  • Мнения: 9 776
Здравейте отново, най-накрая и аз се сдобих с прахосмукачка робот. Днес си взех румба е5 и нямам търпение да я изпробвам утре сутринта. Искам да ви попитам след като прахосмукачката е изчистила и се зареди, на зарядното ли продължавате да я държите до следващото чистене?

Стои на зарядното нон-стоп.

# 312
  • Мнения: 316
Здравейте, от известно време се реших да си купя и аз робот.Спряла  съм се на два модела Xiaomi G1или 1С. Може ли малко помощ каква е разликата и кое е по- добър вариант жироскоп или сензор? До сега не съм имала робот, това ще ми е първата такава покупка и съм раздвоена дали да заложа на по- високата цена или по- новата година на производство ( предвид че може би е подобрен )

# 313
  • Мнения: 20
Здравейте, да попитам този робот
https://m.emag.bg/robot-prahosmukachka-xiaomi-mi-robot-vacuum-mo … earch-Action=view

Същият като Miija C1 ли е, че се обърках?

# 314

Общи условия

Активация на акаунт