за пътуването в напреднала бременост...

  • 2 211
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Това, че се чустваш добре, няма нищо общо с другите неща.


И аз се чуствах супер, нямах контракции, не ми се повдигаше или каквото и да е, ама плацентата ми мислеше друго Confused..Оказа се, че съм с плацента превия, добре че се прегледах преди да реша да пътувам!

Отивай на лекар, не питай тук!!! Peace

# 16
  • Мнения: 1 183
Ako се чувстваш добре патуви,аз съм за newsm10,лично аз обичам много и постояно пътуваме.

# 17
# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ако се чувстваш добре - пътувай. Но гледай да не си сама.

# 19
  • Мнения: 1 860
 Е, аз си вдигнах бременното дупе и се пуснах на дълга разходка в 36г.с. Минахме повече от 300км, разходки, шопинг бла, бла и на следващия ден ми изтекоха водите. Може и съвпадение да е, но не го препоръчвам от моя скромен опит.

# 20
  • Мнения: 1 264
Аз също пропътувах 300 км преди 3-4 дни. Правихме почивки по време на пътуването. И сега се чувствам добре.
Но пътуването в 7-8 месец си е опасно, защото може да предизвика раждане, а бебчо още не е готов да излезе.

# 21
  • Мнения: 39
Аз съм в 5 месец.Преди няколко дни се върнахме от дълго пътуване и мога да кажа,че ми се увидя!!!Карам сравнително лека бременност.С бебето всичко е наред.Но аз не мога вече да издържам дълго време седнала!!!
Така,че ако доктора ти каже,че може и ти сметнеш,че можеш да издържиш-ПЪТУВАЙ!!!
Аз лично приключих с пътуванията за тази година!!! Peace

# 22
  • Мнения: 1 294
Аз пътувах от Бургас до Добрич(там бях решила да раждам) седмица преди секциото.Пътувах с автомобил .Направиха ми секциото там и 6 дена след него обратно  вече с бебче ДО мен към Бургас HugАко се чувстваш добре и ако пътуането е наложително, защо не?

# 23
  • Мнения: 507
Аз си пътувах до 9 месец (на дълго разстояние - 200км). Просто по често спирахме да се разтъпча (и изпишкам де Laughing).
С втората бременност даже ходех и на шофьорски курс, взех книжка, че и си карах накрая!

# 24
  • Мнения: 5 026
 От началото до края на бременността си пътувах без притеснения.

# 25
  • Мнения: 35 982
ако е дълъг и тежък път - аз не бих рискувала, но доста мами го правят

# 26
  • Мнения: 3 457
ако е дълъг и тежък път - аз не бих рискувала, но доста мами го правят
аз например Mr. Greenизминах 1100км. в33-34 г.седмица,в 37 изминах около500км.а няколко 4аса преди да родя бях на около стотина.Няма да споменавам още колко път съм изминала през цялото време-едно бебе знае колко съм го друсала Mr. Green

# 27
  • Мнения: 372
През цялата бременност не съм се спирала, дори седмицата преди да родя ходихме три пъти до Казанлък, през Шипка по онези ужасни дупки, да не говорим, че точно преди да родя два - три дена ама обиколих няколко пъти града пеша и  Sad получих разкъсване на плацентата, последвало от предизвикано раждане, 20 дни преди термина. Не знам от непрекъснатото ми обикаляне ли  newsm78, но съвета ми е пази се повече накрая, ако се налага да пътуваш пий магнерот и но шпа, поне да си успокойш малко матката, а той господ си знае работата, не знаеш какво ти е писано.
Леко  и безпроблемно раждане  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 271
Докато още бях бременна гинеколожката,по време на един от прегледите,ми сподели колко е притеснена за бебето на една от пациентките си.Оказа се,че момичето много обича да пътува и през цялата бременност обикаляла страната(с кола става въпрос).В началото на 7м от бременността и изтичат водите по време на път.Не е  имало време да стигне да София и ражда в малко градче(не помня кое беше),но не е имало добри условия за обгрижване на недоносеното бебче.Каза,че от друсането се е получило така.Не зная какво е станало с детенцето.
На мен лично не ми понасяше друсането в колата.Беше ми много некомфортно и получавах контракции.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 537
И аз бях в същия месец бремена и ходих на "сватбено пътешествие" до Турция за седмица. Преди това се консултирах с гинеколога си, каза ми само да си взема "NO-SPA" за всеки случай, ако по време на пътя усетя някакъв дискомфорт.

Общи условия

Активация на акаунт