Аз с миналата бременност пътувах на всеки две седмици София-Добрич и обратно до осмия месец. Винаги с малко страх, обаче, така и нищо лошо не се случи, Слава Богу. Иначе докторът ми казваше да пия по две Но Шпа преди и след пътуването, но от тях ми става лошо, така че ги пропускам обичайно. Той обясняваше как негова пациентка "родила" в шестия месец във влака от Добрич до София, но преди това имала болки и контракции, които не е взела насериозно. Този случай много ме плашеше през цялото време.
Наскоро се върнахме от едно дълго и уморително тридневно пътуване. Много зле го понесох този път. Може и да беше заради всичките дечурлига, които трябваше шест часа на ден да усмирявам в колата и да стоя почти през цялото време завъртяна назад, а и после грижите с тях бяха доста по-натоварващи, та не съм сигурна, че е било само от пътуването, но няколко дни не можех да стоя права, защото усещах голямо напрежение и тежест долу.
Освен това може и на психическа основа нещо да съм се пренатоварила, защото миналата година катастрофирахме и от тогава почти не бяхме ходили някъде надалеко. Сега при всяка по-рискована маневра или изпреварване имах чувството, че коремът ми се стяга и получавам контракция. Много повече съпреживявах пътя и това явно се отнася за цялото тяло.