Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №5

  • 50 873
  • 746
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 6 173
Да, права си, че тази година е в деня между двата изпита. В проекта за заповед е бил след тях, а после в самата заповед е между.
Не бях проверявала датите, защото сина ми се яви преди две години и тогава си беше след тях.

# 271
  • Мнения: 3 447
Ами, тя е посочила, какъв е проблемът - заблуда, че изпитът по ЧЕ е балообразуващ за съответното желано училище.
 Силви, не би трябвало да се вписва "неявил се на трети изпит".
"В   Свидетелството за основно образование  се вписват оценките по изучаваните предмети с качествен и количествен показател (чл. 9 ал. 1 от Наредба 11 –напр. „много добър 5“), числови резултати от обучението и външното оценяване."

# 272
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, но не съм сигурна, че в свидетелството ще пише НВО ЧЕ - 0 точки. Защото детето е подадено и ще фигурира в протоколите. Като не се е явил, се пишат 0 точки, но може да пише и не се е явил.

# 273
  • Мнения: 29 387
Какво се прави,  ако детето е тормозено от чистачка ( крещи му се и го заплашва с шамари)?
Ако не бях чула, нямаше да му повярвам. И друг път ми е споменавал, но смятах, че преувеличава, обаче сега чух с ушите си как му крещи и, когато пред мен той разказа каква е ситуацията,  беше наречен лъжец. Не лъже за случката, понеже е пълна глупост, а по-скоро съм склонна да вярвам, че лелката е искала са си ходи, а той се е мотал.
Проблемът се раздуха, нейна колежка започна да я защитава и децата (моето и още едно) бяха обявени за невъзпитани и лъжци. Много се афектирах, понеже в случая чух с ушите си как му се крещи за пълна глупост и дреболия...тя не знаеше, че се чува в коридора.
Притеснявам се и от бъдещо отношение към детето.....

# 274
  • София
  • Мнения: 9 111
Писмена жалба до директора.

# 275
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз ти се чудя как си издържала и изобщо как си позволила да те въвлекат в скандал. Няма какво да се притесняваш за бъдещето на детето - те трябва да се притесняват за своето, ако подадеш жалба. Още повече, че ти си чула с ушите си. А ти каза ли, че сама си чула как му крещи?

# 276
  • Мнения: 29 387
Писмена жалба до директора.

Не е в неговото училище,  ходи на спорт в друго и там се случва.
Могат ли да ни откажат да ходи, понеже случката ескалира, тъй като жената до последно отричаше.

Андариел,  да, казах че съм чула, даже попитах как изобщо може за се държи така с децата,  при което ми се каза, че те преувеличават и си измислят и хич да не си мисля, че са цвете, щото не били....
Абееее, като цяло стана дандания....

# 277
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи си просят жалбата до директора. После ще внимават в картинката.
Едва ли си заслужава да продължи да ходи на място, където чистачката ще му крещи. Детето това ли заслужава, да му крещят някакви чужди хора?

# 278
  • Мнения: 29 387
Разбира се, че не. Сега, като го мисля, още повече се ядосвам....
Опитах се да бъда дипломатична и да не повишавам тон, въпреки че по едно време повиших октавите, когато тя отричаше, въпреки че й повтарях, че съм чула....

# 279
  • Мнения: 21 455
Мисля, но не съм сигурна, че в свидетелството ще пише НВО ЧЕ - 0 точки. Защото детето е подадено и ще фигурира в протоколите. Като не се е явил, се пишат 0 точки, но може да пише и не се е явил.
Аз пък мисля, че нищо няма да пише. Така както в момента се постъпва при неявяване или оценка слаб на ДЗИ по желание.

# 280
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може, аз само разсъждавам.

# 281
  • Мнения: 175
Не намирам тема в която се обсъждат училищата за прием след 4 клас във Варна? Може ли някой да ме ориентира?

# 282
  • Варна
  • Мнения: 3 057
Здравейте, тези които да 4 клас, е крайна сметка до 15ти или до 30ти юни ще учат?

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Май всяко училище решава само за себе си Rolling Eyes
Предпоследното при нас е, че първокласниците завършват на 31.05, но свидетелствата ще им се дават на 23.06.
За четвъртокласниците казаха, че ще учат до 14.06 и тогава ще им раздават и свидетелствата. Съмнява ме, че отново информацията ще е предпоследна, та всекидневно проверявам за нещо ново Rolling Eyes

# 284
  • Мнения: 11 569
Здравейте, тези които да 4 клас, е крайна сметка до 15ти или до 30ти юни ще учат?
До 15.06. ще учат. След това ще имат занимания по интереси / ще ходят по музеи, галерии и т. н./- присъствието тогава не е задължително. Свидетелствата всяко уч- ще мисля, че решава кога да ги раздават- при нас ще е на 01. 07.
Успех днес и утре на матурите на четвъртокласниците!

Общи условия

Активация на акаунт