Перилни препарати и омекотители – 63

  • 45 423
  • 773
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 2 241
И аз се включвам с въпрос за прането на пуловери и жилетки. Нещо много се обърках от всичката информация, която изчетох, за това, моля, да ме извините, ако е дискутирано и ще се радвам все пак някой да ми даде съвет.

Имам бял пухкав пуловер и не знам с какво е най-удачно да го пера - мисля, че праховете за бяло ще са твърде агресивни за него, а от специализираните течни за вълна не съм доволна откъм изпиране на цветни дрехи, камо ли на бяла. Да, ухаят приятно и предпазват донякъде тъканите, но с времето се вижда, че захабяват, защото не перат като праховете.  Как мислите - дискове или капсули Персил или Ариел биха ли били добър вариант, Первол и Денкмит за вълна или някой друг течен? Моля, за препоръка.

Другата ми дилема е свързана с течно Омо, което ни подариха при купуване на нова пералня. За "бяло" пране е. Наясно съм, че при течните препарати е все тая какво пише на етикета и че нямат избелители, но имам някои колебания. Първо - не ми се иска да ползвам течен в новата си перална машина, но се връщам на пуловерите - с какво да ги пера и второ - за кои дрехи е най-удачно да употребя така ненужния за мен подарък, ако все пак си прежаля пералнята Grinning (от години не ползвам течни, само прахове и изключително рядко капсули)?

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
Преди време и аз имах ненужен подарък-малка бутилка течен перилен препарат и капсули,които подарих на приятелка.

# 287
  • София
  • Мнения: 3 893
Някъде в София Персил на промоция?

# 288
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 899
Щом толкова се притеснявате за пералните си със сигурност знаете, че течните перилни препарати могат да се ползват и за пране на ръка.
Аз течен няма да върна, още повече ако ми е подарък. Веднага бих му намерила приложение, освен приложението му за пране на дрехи в пералнята.

Без да се приема като реклама. Hands Point Up
Последното мое "изкушение" - прах, не течен.





Ползвайки ЛУПА (друг начин няма) може да се прочете, че прахът съдържа белина на кислородна основа 5-15% и сапун по-малко от 5%. За оптични избелители има отбелязване: +

Резултат от пране със 100 г прах за до 4 кг бяло пране на 60 градуса - БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКИ.

# 289
  • Мнения: 69 282
Това не е ли кислороден избелител? Водороден пероксид демек...

# 290
  • пловдив
  • Мнения: 1 096
Аз да споделя,че пробвах Еssex-a,за който питах .Доволна съм,не е лош предвид цената си.Нямам забележки засега.

# 291
  • София
  • Мнения: 1 395
Някъде в София Персил на промоция?
В Ремедиум https://remedium.bg/search?q=persil Аз пазарувам от там перилни препарати, защото най-заредената им аптека ми е близо, а от друга страна нямам голям хипермаркет като Кауфланд в близост. Не съм сигурна дали цените са супер, в сравнение с другите промоции, но не пречи да погледнете.

# 292
  • Мнения: 21 332
Вениш дали ще се справи с химикал ?

# 293
  • София
  • Мнения: 3 893
Някъде в София Персил на промоция?
В Ремедиум https://remedium.bg/search?q=persil Аз пазарувам от там перилни препарати, защото най-заредената им аптека ми е близо, а от друга страна нямам голям хипермаркет като Кауфланд в близост. Не съм сигурна дали цените са супер, в сравнение с другите промоции, но не пречи да погледнете.
Благодаря, цените са високи. Обикновено е около 7 лв на промоция.

# 294
  • Мнения: 1
Аз използвам течния прах за пране бинго червения и омекотител на бинго пак червения, но също съм доволен от капсулите на ариел за цветно пране и силан синия. Моята пералня е малко стара, но върши още работа! Аз пера дрехите на мъжа ми отделно  на детето и мойте, всеки си има кош за пране само аз ги пускам. Забелязах че ако имате като моята пералня  ARISTON 12кг. AQXXF 129 EU използвайте само памучни и синтетика защото само на тези програми има 3 и 4 с омекотитела изплаквания и пера на 1600 оборота и 40 С.

# 295
  • Мнения: 3 417
Аз използвам течния прах за пране бинго червения и омекотител на бинго пак червения, но също съм доволен от капсулите на ариел за цветно пране и силан синия. Моята пералня е малко стара, но върши още работа! Аз пера дрехите на мъжа ми отделно  на детето и мойте, всеки си има кош за пране само аз ги пускам. Забелязах че ако имате като моята пералня  ARISTON 12кг. AQXXF 129 EU използвайте само памучни и синтетика защото само на тези програми има 3 и 4 с омекотитела изплаквания и пера на 1600 оборота и 40 С.

Тази пералня от профи клас ли е , че е с такъв капацитет ?

# 296
  • Мнения: 21 332
Да докладвам - вениш не се справи с химикалът.

# 297
  • Мнения: 3 417
Да докладвам - вениш не се справи с химикалът.
Като ученичка си изцапах с мастило чисто нов суитчър и приятелка ме посъветва да опитам да го накисна в мляко и мастилото се махна .

# 298
  • Сливен
  • Мнения: 4 084
Химикал почистих със Спот

# 299
  • София
  • Мнения: 2 241
Химикал съм махала с лакочистител.

Общи условия

Активация на акаунт