Юлски Бебета 2021

  • 30 719
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13
Момичета , има ли вече фейсбук група ?
Има- Юлски бебета 2021.Тя май е обща с мами от юни и август, тъй като е доста голяма.

# 676
  • Мнения: 309
Момичета как стоят нещата с болничните когато вече за тази година имам ползвани 54 дни без прекъсване през лятото, после си се върнах на работа? Ако реша да изляза от другата седмица това означава ли че ще имам право само на 126 дни до 45 дневния болничен за бременност?

# 677
  • Мнения: 128
На мен ми каза, че се броят тези без прикъсване. Аз имах 10 работих 2 дни и излезнах др 10. Каза, че трябва да броя само вторите 10 щом съм работила поне 2 дни.
Момичета , има ли вече фейсбук група ?
Има- Юлски бебета 2021.Тя май е обща с мами от юни и август, тъй като е доста голяма.
Има само юлски бебета 2021, а сега се включих и в юнски-юлски бебета и тя е по голяма

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 15:03 от AnMary

# 678
  • Мнения: 489
Здравейте, момичета! Надявам се да се чувствате добре и да сте спокойни!
Моят въпрос е следния - имам доста дни неизползван платен отпуск, като прибавя и този за 2021 и ще ми станат около 50 дни. Ако не ги използвам преди майчинството, ще ги изгубя ли? Дали някой е наясно? Или е по-добре да си ги използвам преди да изляза в отпуск по майчинство?

# 679
  • Мнения: 181
Здравейте, момичета! Надявам се да се чувствате добре и да сте спокойни!
Моят въпрос е следния - имам доста дни неизползван платен отпуск, като прибавя и този за 2021 и ще ми станат около 50 дни. Ако не ги използвам преди майчинството, ще ги изгубя ли? Дали някой е наясно? Или е по-добре да си ги използвам преди да изляза в отпуск по майчинство?
Натрупват се и ще си ги използвате като ви свърши майчинството .

# 680
  • Мнения: 177
Здравейте,
Днес се записах на ЖК в 10+6г.с. Всичко изглежда наред. Доста е порастнал бебока цели 5см, има си крачета и ръчички. 😁 Взеха ми цитонамазка и прокървях леко веднага след това и сега имам леко зацапвате все още, предполагам е нормално след тази процедура.. Преди да забременея също ми се е случвало леко,а сега шийката явно е още по-чувствителна.

# 681
  • Мнения: 492
При бременност не се взима цитонамзка. Посъветвайте се и с друг АГ.

Здравейте,
Днес се записах на ЖК в 10+6г.с. Всичко изглежда наред. Доста е порастнал бебока цели 5см, има си крачета и ръчички. 😁 Взеха ми цитонамазка и прокървях леко веднага след това и сега имам леко зацапвате все още, предполагам е нормално след тази процедура.. Преди да забременея също ми се е случвало леко,а сега шийката явно е още по-чувствителна.

# 682
  • Мнения: 181
На мен също АГ ми взе цитонамазка,и ми назначи пълните изследвания след това. Но сега от вчера забелязвам, че имам странно течение,леко е и  прозрачно и като сопол ,до сега никога не ми се е случвало??

# 683
  • Мнения: 55
Взима се цитонамазка при бременност.Взимали са ми 2 пъти с първата бременност,ще ми взимат и сега.

# 684
  • Мнения: 177
Последната цитонамазка ми е правена преди година и АГ, при която се следя на частно ми каза, че ще трябва да се вземе и тази по ЗК също.

# 685
  • Мнения: 492
При моята първа бременност миналата година, трима лекари са ме преглеждали и тримата ми казаха, че шийката не се пипа. Затова споделям, защото виждам, че се притеснявате. Докторите са проф. Ковачев - ВМА, др Велев - Шейново и др Ташков - "Надежда". Аз бих потърсила второ мнение, ако ми е притеснено. Поздрави

Последната цитонамазка ми е правена преди година и АГ, при която се следя на частно ми каза, че ще трябва да се вземе и тази по ЗК също.

# 686
  • Мнения: 369
Момичета, какво мислите?

# 687
  • Мнения: 340
Здравейте,
Днес се записах на ЖК в 10+6г.с. Всичко изглежда наред. Доста е порастнал бебока цели 5см, има си крачета и ръчички. 😁 Взеха ми цитонамазка и прокървях леко веднага след това и сега имам леко зацапвате все още, предполагам е нормално след тази процедура.. Преди да забременея също ми се е случвало леко,а сега шийката явно е още по-чувствителна.
Интересно - на мен 3.89 см ми излезе 10с6д (колкото се очакваше горе долу) При всички положения ли си само 10с6д? И онлайн ако се провери, 5см е някъде 11та - 12та седмица Simple Smile

# 688
  • Мнения: 177
Да, и аз бях чела, че трябва да е около 4см и се изненадах, но си го обяснявам с това, че при мен овулацията беше ранна около 10ден и бебето върви напред, тъй като по ехограф пише 11+6дни, но с времето това се променя и може да варира +/- седмица две.Може би трябва да казвам по календар и по ехограф седмиците, тъй като има разминаване в двете. 
Здравейте,
Днес се записах на ЖК в 10+6г.с. Всичко изглежда наред. Доста е порастнал бебока цели 5см, има си крачета и ръчички. 😁 Взеха ми цитонамазка и прокървях леко веднага след това и сега имам леко зацапвате все още, предполагам е нормално след тази процедура.. Преди да забременея също ми се е случвало леко,а сега шийката явно е още по-чувствителна.
Интересно - на мен 3.89 см ми излезе 10с6д (колкото се очакваше горе долу) При всички положения ли си само 10с6д? И онлайн ако се провери, 5см е някъде 11та - 12та седмица Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 21:57 от LaLa Land

# 689
  • Мнения: 340
Ахааа, по ехограф ако е 11с6д - така вече изглежда по-логично. Според мен гледай ехографа, но пък и можеш да си сравняваш и по календар Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт