Юлски Бебета 2021

  • 30 104
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 76
Здравейте,
Днес се записах на ЖК в 10+6г.с. Всичко изглежда наред. Доста е порастнал бебока цели 5см, има си крачета и ръчички. 😁 Взеха ми цитонамазка и прокървях леко веднага след това и сега имам леко зацапвате все още, предполагам е нормално след тази процедура.. Преди да забременея също ми се е случвало леко,а сега шийката явно е още по-чувствителна.
Интересно - на мен 3.89 см ми излезе 10с6д (колкото се очакваше горе долу) При всички положения ли си само 10с6д? И онлайн ако се провери, 5см е някъде 11та - 12та седмица Simple Smile
Аз съм 11 и 3 дни и днес го измвриха бебчето 4,6 см

# 691
  • Мнения: 180
Здравейте, мамита!
Добре дошли на всички новопишешти.
След малко ще вляза във фейса да се запозная и там с групата. На 21.12 съм на преглед и се вълнувам. Днес ми бе много тежък ден. Тъкмо бях решила, че гаденето и умората са ме изоставили и днес пак се върнаха със страшна сила. Едва издържах в работата, тръгнах си по рано.
Относно болничните да си направя последна справка:Осигурявам се на 1095 лв.,взимайки болничен от 21.12 до края ще се отразили на майчинството? Не че ще взимам доста над минимума, но все пак.

# 692
  • Мнения: 340


Това са двете групи. И двете са с 200+ члена.

# 693
  • Мнения: 287
Здравейте, записвам се и аз с последен цикъл 30 Септември, според калкулатора за бременност в 11седм и термин началото на Юли
Първото ми момченнце е на 3 и половина.
Другата седмица съм отново на преглед и ще се разбираме да пускам изследвания. Въпреки, че съм го минала веднъж съм забравила кога съм ги правила, дано не е късно за кръвни. За БХС ще е началото на Януари.
Много ми се искаше да знам пола до Коледа и да кажем на всички, но май май няма да стане. Все още го пазим в тайна.
Първото раждах в Надежда, сега се чудя за Токуда.. но може би пак ще си е Надежда, там съм свикнала.
Хубав ден!

# 694
  • Мнения: 68
Здравейте, мамита!
Добре дошли на всички новопишешти.
След малко ще вляза във фейса да се запозная и там с групата. На 21.12 съм на преглед и се вълнувам. Днес ми бе много тежък ден. Тъкмо бях решила, че гаденето и умората са ме изоставили и днес пак се върнаха със страшна сила. Едва издържах в работата, тръгнах си по рано.
Относно болничните да си направя последна справка:Осигурявам се на 1095 лв.,взимайки болничен от 21.12 до края ще се отразили на майчинството? Не че ще взимам доста над минимума, но все пак.

Няма да се отрази. Аз като си ги смятах за първате бременност даже се оказа, че ако изляза по-рано болничен леко ще ми се увеличи майчиството (понеже имах коледни бонуси + някои месеци пари отгоре за извънредна работа). Ето този калкулатор е много хубав: https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php

# 695
  • Мнения: 582
Здравейте, аз отдавна не съм писала, но ви чета. В четвъртък съм на втори преглед. Много се притеснявам дали бебето ще има пулс. Нямам кървене или силни болки, но имах едни доста силни емоционални състояния последните няколко дни. Дано това не е навредило.

Първият преглед при мен беше много кратък. АГ-то от болница "Надежда" установи бременността на ехографа. После ми каза, че е нормално да имам гадене и т.н. и общо взето това беше. Иначе е мила, казват, че от тази болница всички са добри. Дано този път да ми каже повече, иначе може би ще сменя при една друга пак там.

# 696
  • Мнения: 274
Здравейте момичета, преди малко приключи ранната фетална морфология при д-р Стоилов в Добрич. Оказа се много внимателен, обяснява и показва какво гледа с ехографа. Доволна съм. Много се бях уплашила да не излезе нещо страшно, но за щастие всичко е наред и в норма. Каза ми да си помисля дали искам да правя БХС, но честно казано на мен ми се струва безсмислено. Статистика
и допълнителен стрес... Вие какво мислите?

# 697
  • Мнения: 340
Здравейте, аз отдавна не съм писала, но ви чета. В четвъртък съм на втори преглед. Много се притеснявам дали бебето ще има пулс. Нямам кървене или силни болки, но имах едни доста силни емоционални състояния последните няколко дни. Дано това не е навредило.

Първият преглед при мен беше много кратък. АГ-то от болница "Надежда" установи бременността на ехографа. После ми каза, че е нормално да имам гадене и т.н. и общо взето това беше. Иначе е мила, казват, че от тази болница всички са добри. Дано този път да ми каже повече, иначе може би ще сменя при една друга пак там.
Ти беше при доктор Илиана Христова в Надежда нали? В коя седмица и ден ще бъдеш в четвъртък?
Доктор Христова е много мила и добър специалист според мен. Обикновено не е многословна, но моят съвет е да си запишеш въпроси и да питаш - аз каквото съм питала, винаги ми е отговаряла и в детайли. Т.е. ако ти не питаш, не знам дали проактивно ще ти казват неща/ще те разпитват + това са доста заети всички винаги в Надежда. Успех, сигурна съм, че всичко ще е наред Simple Smile

П.с. обикновено прегледът за установяване не е особено дълъг, моят също беше кратък Simple Smile

# 698
  • Мнения: 33
Здравейте, бъдещи мами, и аз се записвам при вас Simple Smile Първа бременност, термин 17.07

Здравейте момичета, преди малко приключи ранната фетална морфология при д-р Стоилов в Добрич. Оказа се много внимателен, обяснява и показва какво гледа с ехографа. Доволна съм. Много се бях уплашила да не излезе нещо страшно, но за щастие всичко е наред и в норма. Каза ми да си помисля дали искам да правя БХС, но честно казано на мен ми се струва безсмислено. Статистика
и допълнителен стрес... Вие какво мислите?

Pадвам се, че прегледът е минал добре!
И аз януари живот и здраве съм на ранна ФМ при доктор Стоилов, дали пуска таткото на прегледа?
Също тъй като не попитах като запазвах час, обясни ли ти БХС-то дали се прави при него и на момента или пак трябва да се ходи до Добрич (тъй като съм от Варна)?

Бъдещи мами, моля препоръчайте добър АГ във Варна, при който мога да се следя на ЖК - пък ако изражда, още по-хубаво Smiley
Ходя на частно в момента, но ми се иска да се възползвам от ЖК.

Лека и спокойна бременност на всички!

# 699
  • Мнения: 274
Здравейте, бъдещи мами, и аз се записвам при вас Simple Smile Първа бременност, термин 17.07

Здравейте момичета, преди малко приключи ранната фетална морфология при д-р Стоилов в Добрич. Оказа се много внимателен, обяснява и показва какво гледа с ехографа. Доволна съм. Много се бях уплашила да не излезе нещо страшно, но за щастие всичко е наред и в норма. Каза ми да си помисля дали искам да правя БХС, но честно казано на мен ми се струва безсмислено. Статистика
и допълнителен стрес... Вие какво мислите?

Pадвам се, че прегледът е минал добре!
И аз януари живот и здраве съм на ранна ФМ при доктор Стоилов, дали пуска таткото на прегледа?
Също тъй като не попитах като запазвах час, обясни ли ти БХС-то дали се прави при него и на момента или пак трябва да се ходи до Добрич (тъй като съм от Варна)?

Бъдещи мами, моля препоръчайте добър АГ във Варна, при който мога да се следя на ЖК - пък ако изражда, още по-хубаво Smiley
Ходя на частно в момента, но ми се иска да се възползвам от ЖК.

Лека и спокойна бременност на всички!

Татковци не се допускат в момента заради обстановката, така че изчакват отвън.
За БХС ми каза, че мога да го направя във Варна в Св. Марина до три дни след прегледа с резултатите.
АГ от Варна не мога дати препоръчам, защото не съм от града, но съм чувала добри отзиви за д-р Максим Яков... дори мисля, че темата беше обсъждана някъде по-назад.
Успешна и лека бременност!

# 700
  • Варна
  • Мнения: 747
Момичета,мога ли да махам зъбен камък сега 🤔 Кажете с какво да избеля малко... Не знам,някаква паста ли (никога не съм взимала)...

Добре дошла Биби❤️ Лека бременност и щастлив финал!

Съмър,радвам се,ще всичко е наред ❤️ Аз когато правих бхс със снимката ми беше безплатно (тогава ми обясниха,че се отпускали някакви бройки на година). Също мисля,че е безсмислено,но ще го правя 😁

# 701
  • Мнения: 242
Как сте с хемоглобина, момичета? Бременността ми започна с хемоглобин 120, а днес ми излезе 114. При мен е със сигурност железен дефицит, защото до скоро имах проблеми с обилен цикъл.  Веднъж АГ-то ми каза, че през първия триместър не се пиело железен препарат, а при мен ще има нужда. Някой запознат ли е?

# 702
  • Мнения: 582
Здравейте, аз отдавна не съм писала, но ви чета. В четвъртък съм на втори преглед. Много се притеснявам дали бебето ще има пулс. Нямам кървене или силни болки, но имах едни доста силни емоционални състояния последните няколко дни. Дано това не е навредило.

Първият преглед при мен беше много кратък. АГ-то от болница "Надежда" установи бременността на ехографа. После ми каза, че е нормално да имам гадене и т.н. и общо взето това беше. Иначе е мила, казват, че от тази болница всички са добри. Дано този път да ми каже повече, иначе може би ще сменя при една друга пак там.
Ти беше при доктор Илиана Христова в Надежда нали? В коя седмица и ден ще бъдеш в четвъртък?
Доктор Христова е много мила и добър специалист според мен. Обикновено не е многословна, но моят съвет е да си запишеш въпроси и да питаш - аз каквото съм питала, винаги ми е отговаряла и в детайли. Т.е. ако ти не питаш, не знам дали проактивно ще ти казват неща/ще те разпитват + това са доста заети всички винаги в Надежда. Успех, сигурна съм, че всичко ще е наред Simple Smile

П.с. обикновено прегледът за установяване не е особено дълъг, моят също беше кратък Simple Smile

Кари, по мои сметки ще съм точно 8 седмица. Иначе да, при тази АГ съм. Наистина е много мила, може би просто понеже нямам опит и очаквах нещо друго. Благодаря ти за съвета, ще си запиша въпросите и ще я попитам! Heart

Аз обаче имам страшен проблем с миризмите. Всичко ми мирише гадно, особено въздухът в София. Ние живеем близо до булевард и въздухът е ужасен. Холът ни е откъм шумната и мръсната страна и дори без да отваряме прозорците усещам миризмата. Според мен гаденето ми в 80% се дължи на това. Затова си поръчахме пречиствател на въздуха. Днес ще го вземем, дано да има ефект! Иначе направо не знам. Ще се местя да живея при баба на село!

# 703
  • Мнения: 68
Здравейте момичета, преди малко приключи ранната фетална морфология при д-р Стоилов в Добрич. Оказа се много внимателен, обяснява и показва какво гледа с ехографа. Доволна съм. Много се бях уплашила да не излезе нещо страшно, но за щастие всичко е наред и в норма. Каза ми да си помисля дали искам да правя БХС, но честно казано на мен ми се струва безсмислено. Статистика
и допълнителен стрес... Вие какво мислите?

Аз ще си направя БХС. Ако излезе някакъв висок риск, ще помисля за пренатест. Много зависи какво би направила ако се окаже, че бебето е с проблем - ако не би прекъснала бременността, според мен е излишно.

# 704
  • Мнения: 76
Здравейте, бъдещи мами, и аз се записвам при вас Simple Smile Първа бременност, термин 17.07

Здравейте момичета, преди малко приключи ранната фетална морфология при д-р Стоилов в Добрич. Оказа се много внимателен, обяснява и показва какво гледа с ехографа. Доволна съм. Много се бях уплашила да не излезе нещо страшно, но за щастие всичко е наред и в норма. Каза ми да си помисля дали искам да правя БХС, но честно казано на мен ми се струва безсмислено. Статистика
и допълнителен стрес... Вие какво мислите?

Pадвам се, че прегледът е минал добре!
И аз януари живот и здраве съм на ранна ФМ при доктор Стоилов, дали пуска таткото на прегледа?
Също тъй като не попитах като запазвах час, обясни ли ти БХС-то дали се прави при него и на момента или пак трябва да се ходи до Добрич (тъй като съм от Варна)?

Бъдещи мами, моля препоръчайте добър АГ във Варна, при който мога да се следя на ЖК - пък ако изражда, още по-хубаво Smiley
Ходя на частно в момента, но ми се иска да се възползвам от ЖК.

Лека и спокойна бременност на всички!
Майчин дом Др Максим Яков

Общи условия

Активация на акаунт