Идеи за коледни подаръци 2020/2021

  • 134 989
  • 1 579
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 6 726
Някъде по назад в темата мисля, че имаше сайт за тип адвент календар с различни вина.

# 391
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Тези надали ще са качествени, т.е. обикновено в адвент календарите са нисък или среден клас неща. По-скоро нещо от винен магазин, където консултант да посъветва и да се направи една селекция вина, примерно Cote du Rhone или изобщо регион/страна, която харесва човекът, това нещо с (ако още няма) винен сет с дроп стоп, тирбушон и т.н. Също и декантер е вариант, както и качествени чаши. Има две марки, които, доколкото знам, се водят водещи, те имат различни серии, за да паснат на всякакъв стил в обзавеждане и посуда.

Също с вино може да се направи винена дегустация в изба. В България съм правила в Старосел и много ми допадна, това пък се съчетава добре и със спа уикенд. Всъщност, точно това подарих на майка ми за р.д. преди някой и друг месец - уикенд за двама в Старосел (но в новата част) заедно с винена дегустация на 7 вина. Аз самата го тествах миналата година и и място, и обслужване, и дегустация, бяха невероятни (макар чисто откъм вино да има вина, които повече харесвам).

# 392
  • Мнения: 211
Днес попаднах на това. Изглежда интересно
https://podariemociq.bg/shop/kalendar/kalendar-na-predizvikatelstvata/

# 393
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Благодаря за предложението за дифузер и кошница с различни продукти. Кошницата и на мен ми беше идея за свекърите, а за майка ми обмислям биографията на Н. Коканова или С. Данаилов.

# 394
  • Мнения: 62
Здравейте! Моля за идеи за подарък детска книжка за 2 годишно дете или нещо в този дух. Сестра ми каза да вземем на племеника книжка, но аз хич не съм в час с бебешките неща...иска ми се да не е най-обикновина книжка за 2 лева.

# 395
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз мисля да взема ткаива книжки. Има и музикални бутони така, че предполагам, че ще им е интеренсно.

https://www.fiut.bg/leshnikotroshachkata.html

# 396
  • Мнения: 5 563
Здравейте! Моля за идеи за подарък детска книжка за 2 годишно дете или нещо в този дух. Сестра ми каза да вземем на племеника книжка, но аз хич не съм в час с бебешките неща...иска ми се да не е най-обикновина книжка за 2 лева.
Синът ми е на тази възраст и харесва "Винаги ще те обичам" на издателство Хермес. Много красив текст и нежни илюстрации. Страхотна за подарък. Както и "Ще те обичам нощ и ден". Подарявала съм ги двете в комплект на близко дете и бързо се превръщат в любимци. У нас всички много ги харесват и винаги се просълзяваме.
Други книжки, които се сещам, са "Грузулак", "Кучето детектив" на издателство Жанет45, "Мечта" и "Давид" на Евгения Войнова. Много се харесват у нас.
Интересни са и книжките на Фют със звуци, ние имаме доста от тях, но вече взе да губи интерес, сякаш са за по-малки деца, които тепърва се запознават със звуците.
Интерес предизвикват и детските енциклопедии "Защо? Какво? Как?" с капачетата, като може да изберете тема според интересите на детето.
Препоръчвам и поредицата "Аз и другите" на издателство КлевърБук, любими са на сина ми. 💙 Както и "Хей, дядо Готин" на Пол Маккартни и "Явора" на издателство Мармот.
Допълвам и "Лека нощ, гора" на издателство Рибка.
Тези се сещам сега, които се харесват най-много на нашето момче и е на същата възраст.
ЕДИТ: Продължавам да допълвам списъка, но сега се сетих и за ръчно изработена тиха книжка, а може и да е персонализирана. Такава поръчах на едно момиче във Фейсбук за малкия с различни занимания според възрастта му (като може и да св допълва с още с времето). Много се занимава с нея, има занимание за смяна на сезоните, за цветовете, копчета и ципове, магнити, часовника, животни. Много хубав подарък е това, също и остава за спомен после. ❤ ако се наложи мога да дам снимки на нашата и координати на дамата.

Последна редакция: вт, 01 дек 2020, 10:34 от Есенна магия*

# 397
  • Мнения: 62
I.Kravaeva, Есенна магия

Благодаря ви❤ Книжките на Фют изглеждат интересни, а Винаги ще те обичам и Ще те обичам ден и нощ са безкрайно красиви! Точно това търсех!

# 398
# 399
  • Мнения: 8 957
Здравейте! Моля за идеи за подарък детска книжка за 2 годишно дете или нещо в този дух. Сестра ми каза да вземем на племеника книжка, но аз хич не съм в час с бебешките неща...иска ми се да не е най-обикновина книжка за 2 лева.

Във всяка кнвижарница има страхотни книжки за тази възраст.
Подходящо е да бъдат с твърди страници.
Има и такива, които издават звуци примерно на различни животни и т.н. и са много интересни за децата.

"Лешникотрошачката" е много красива, но е за по-големи деца.
За тази възраст историите трябва да са много кратки и елементарни.

# 400
  • Мнения: 5 563
Подкрепям горното мнение, книжките с много текст бързо губят вниманието на толкова малки деца. Трябва да е с малко текст, красиви илюстрации, по -прости думи и плътни корици, по възможност твърди.
Лешникотрошачката и Лебедово езеро са хубави книжки сами по себе си, но са за големи деца 5-6 годишни, например.
Но книжките със звуци на мен ми харесват "Във фермата" и "Разходка в гората" на Фют, занимателни са наистина за тази възраст.
Аз харесвам и класическитв приказки, които всички ние познаваме, но ги съкращавам, понеже ни идват малко дълги още. А и нашия син предпочита римуван текст, но това си е до предпочитания.

# 401
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте! Моля за идеи за подарък детска книжка за 2 годишно дете или нещо в този дух. Сестра ми каза да вземем на племеника книжка, но аз хич не съм в час с бебешките неща...иска ми се да не е най-обикновина книжка за 2 лева.

Във всяка кнвижарница има страхотни книжки за тази възраст.
Подходящо е да бъдат с твърди страници.
Има и такива, които издават звуци примерно на различни животни и т.н. и са много интересни за децата.

"Лешникотрошачката" е много красива, но е за по-големи деца.
За тази възраст историите трябва да са много кратки и елементарни.

Ами моята дъщеря е на 2 години и честно казано вече губи интерес към книжка само със звучи на животни, примерно. Така, че по-скоро трябва да си познаваш детето. Иначе с две ръце съм за книжки с твърди корици.

# 402
  • Мнения: 8 957
Твърди страници, не твърди корици.

Да, вярно е, че всяко дете си е различно. Но като за подарък човек най-добре да съобрази общовалидното за възрастта.

benny-991, може би е добре да се консултираш със сестра си какъв тип книжки вече имат, за да не се дублираш!

# 403
  • Мнения: 5 563
Скрит текст:
Здравейте! Моля за идеи за подарък детска книжка за 2 годишно дете или нещо в този дух. Сестра ми каза да вземем на племеника книжка, но аз хич не съм в час с бебешките неща...иска ми се да не е най-обикновина книжка за 2 лева.

Във всяка кнвижарница има страхотни книжки за тази възраст.
Подходящо е да бъдат с твърди страници.
Има и такива, които издават звуци примерно на различни животни и т.н. и са много интересни за децата.

"Лешникотрошачката" е много красива, но е за по-големи деца.
За тази възраст историите трябва да са много кратки и елементарни.

Ами моята дъщеря е на 2 години и честно казано вече губи интерес към книжка само със звучи на животни, примерно. Така, че по-скоро трябва да си познаваш детето. Иначе с две ръце съм за книжки с твърди корици.

При нас е същата история с тези книжки със звуци на животни на Фют. Имаме ги от много време, над година и половина и вече са му омръзнали и не ги поглежда, или само слуша любимите си животни по веднъж и затваря книгата.
Поинтересувайте се какви книжки имат, какви се харесват, за да се ориентирате и какво да се насочите.
И корици, и страници. Моите наблюдения са, че кориците най-бързо биха пострадали.

# 404
  • София
  • Мнения: 6 726
Твърди страници, не твърди корици.

Да, вярно е, че всяко дете си е различно. Но като за подарък човек най-добре да съобрази общовалидното за възрастта.

benny-991, може би е добре да се консултираш със сестра си какъв тип книжки вече имат, за да не се дублираш!

Ми аз почти не съм срещала с твърди страници, но да поправям се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт