Коледното тържество

  • 3 987
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Май аз съм тази дето много се вживява и ядосва за глупости, но все пак да си споделя....
Първата информация от ДГ беше, че ще има коледно ткържество еди кога си и момиченцата от групата на дъщеря ми ще са снежинки. Много се зарадвахме с Цветка - вече си представях как ще я издокарам с подръчни материали като снежинка и как ще си я гледам заедно с другите дечица /пусто му, много ми е интересно какво става в тая детска и как моето гардже се вписва там/. Да, ама не - първо се оказа, че момиченцата трябва да са само с коронки /тип Барби/ и няма нужда от специален "тоалет". Освен това родители не присъствали на тържеството - тук Цветка му удари голям рев.
Аз пък най-много се ядосах, когато предложих да купя торта за хлапетата /защото тях това най-ги радва/, но г-жата отказа с мотива, че било трудно да я режат, цапали се и т.н. Освен това трябвало да си вземем децата на обяд, защото щели да са превъзбудени и нямало да могат да спят.
Имам чувството, че желанието на персоналът е да претупа възможно най-бързо и "безболезнено" тържеството, а не да направи истински празник на децата.
Аз съм от тия "бодали" родители, дето са готови по всякакъв начин да съдействат, ама май почна да ми идва акъла...
Как ще протече Коледното тържество във вашите ДГ?

# 1
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
ние сме още малки и сме само на ясла но зялото ОДЗ има една и съща програма.
Ще имат куклен театър, а после ще дойде Дядо Коледа в групичката.Те щели да му пеят и танцуват и после подаръците Wink
Но на тържеството няма да има родители.И на мен ми е много интересно как се вписва моео гардже , но това е техен празник.Ще гледаме снимки Wink
А за 8-ми март ще гледам тържество Wink

# 2
  • Мнения: 101
И при нас в Плевен ситуацията е горе-долу същата.Просто хората са на работа и не им пука особено за нашите деца(поне на повечето от тях).
Да ви се оплача:нашият мъдър кмет г-н Зеленогорски е решил да направи  икономия на общината като затвори всички детски ясли за периода 20.12.2004-02.01.2005.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Аз не съм мама, но се грижа за едно момиченце на 5 и половина. Аз ще ходя на Коледно тържество в детската градина, защото родителите са заети. При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked На мен ми го платиха родителите на момиченцето, ама 3лв?!?!!?!!? Че то едно кино е толкова и на театър мога да ида за малко отгоре!

# 4
  • София
  • Мнения: 39 761
нашето тържество мина ... без присъствие на родители
имаше по-голямо тържество, но на предучилищната и това май е било единственото тъжество с песни, танци и стихотворения. В петък след градина нашите деца гледаха в захлас. На това тържество имаше родители. нашите са ги претупали, не знам дали изобщо са слизали до салона, може Дядо Коледа да е минал през групата. Днес ще взема снимките и ще видя. Питах я Диянка какво е казала и направила като видяла Дядо Коледа "ами грабнах си подаръка", "а той какво ти каза", "гледай във фотоапарата".
Миналата година в яслите искаха да бъдат облечени като приказни герои, тази година само казаха "хубаво облечени"
А да забравих
Питах я дали са пяли песнички на Дядо Коледа и Дияна ми отговори "забравихме". Най-вероятно само им е дал подаръците

# 5
  • Мнения: 3 042
Мога да ти дам информация как протича в нашата градина това тържество.
Присъстват естествено родителите, снимат кой с каквото свари. Има празнична кратка програма, идва Дядо ти Коледа, раздава подаръците, децата му пеят, отварят подаръците и почва веселбата! Родителите носят почерпка (ако могат и искат естествено). Всичко се яде и раздава по къщите. Обикновено много се събира. Музики и танци!
Следобяд наистина не спят, много са превъзбудени, някои ги вземат родителите, защото ще пътуват при баби и дяди. Но няма изрично искане децата да се вземат по-рано.

# 6
  • Мнения: 3 042
Забравих да пиша за костюмите. Ако пиесата изисква нещо по-специално, говоря с родителите дали е възможно да съдействат, ако не могат да помогнат - търсим ние. Общо взето крайната преценка за костюма е на учителката - дали се вписва в коледната обстановка.

# 7
  • София
  • Мнения: 750
Цитат
При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked На мен ми го платиха родителите на момиченцето, ама 3лв?!?!!?!!

споко при нас е 5 лв. - като поисках документ за това колко всъщност се плаща от детската градина на артистите - отговорът беше "Нямам документ - само устна уговорка, но като толкова искате ще помоля артистите да ви издадат билет" - дааааааааа накрая имах един измислен билет с цена от 3.50 лв.
Е какво да се прави - вече ми омръзнааааааааааааа!!!!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: Янтра
При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked


А, забравих и на нас по 3 лв. ни искат - казаха за Дядо Коледа. Доколкото знам той ще минава от стая в стая и ще раздава подаръци и няма да има нищо друго - нито театро, нито програма. Питам я мойта, като сте снежинки какво ще правите, а тя - нищо.
Защо в различните градини е различно....Не е честно. Май наща е най-смотаната.

# 9
  • Мнения: 1 399
И в нашата градина преди 3-4 години го правеха без родители. Какво са правили - незнам. Искаха все по 5 лв за торбичка с лакомства. Мисля, че го правят така защото наистина обикновено идва родата до девето коляно, а в градините няма място. Или учителките ги мързи да подготвят програма.
На тържество за Коледа съм присъствала само в предучилищната. Много хубав концерт стана. Предучилищната беше в едно читалище, там има голяма зала и присъстваха майки, татковци, баби, лели, вуйчовци и т.н.. Имаше и дядо Коледа, предварително бяха писали писмо. На другия ден, вече без родители, си правиха карнавал и дискотека. Не си спомням точно по колко пари сме събирали /но не е много/ и с тях госпожата беше подготвила почерпка и награди за костюмите. Изщракала цяла лента с фотоапарата, милата, да си ги гледаме после.
В училище също нямат тържество, тип концерт, за Коледа. Миналата година си правиха някаква "самодейна" програма във физкултурния салон. Спомням си вкъщи се измисляха някакви танци Simple Smile . Днес - "сърдита съм и ме изключиха от танца Cry " , утре - "вече сме сдобрени, пак ме включиха в групата" Laughing  Laughing  и така...Тази година- ще ги водим да купонясват в една пицария. Ще има аниматор, малко да ги укротява и дребни подаръци накрая.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Цитат на: Павлина
Мога да ти дам информация как протича в нашата градина това тържество. .


За коя градина иде реч?

# 11
  • София
  • Мнения: 39 761
забравих, и при нас искаха пари, но само 2 лева Wink

# 12
При мойта мушмурочка Коледното тържество мина, като децата представиха т.нар. Nativity (раждането на Исус Христос) . Бяха много сладки. Нардени в редици - Мария, Йосиф, тримата крале, ангели, магарета, овце ....абе пълна картина. Бейби Джзъс беше слава богу една кукла Laughing (мойто девойче като ги питали какво иска да бъде ...рекло "Магаре" Laughing  - ама май си е мислела, че ще е магарето от "Шрек" Grinning )
После ни пяха Коледни песни. Осветихме децата от снимки - кой с камера, кой с фотоапарат, пък аз като папараки и с двете (не мога да смогна да сменям)
Накрая имаше почерпка, за която не се съмнявах, защото те тук черпят и на родителска среща като ходиш Laughing  Laughing
Утре ще им бъде и карнавалното парти. Няма да е магаре (слава богу), реши че ще е Принцеса Wink  Grinning .
Със Санта срещата мина - грабна подаръка от ръцете му с едно бързо "Благодаря" и бързаше да го разопакова милото. Остана малко разочарована, защото не било колелото и Скуби Ду играта дето си ги поръча ами пъзел. Че трябваше да обяснявам, че това е първа серия с подаръци и да провери дали децата слушат.....уф не е лесно Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Honda
Laughing (мойто девойче като ги питали какво иска да бъде ...рекло "Магаре" Laughing  - ама май си е мислела, че ще е магарето от "Шрек" Grinning )
Утре ще им бъде и карнавалното парти. Няма да е магаре (слава богу), реши че ще е Принцеса Wink  Grinning .


Хонда, много се забавлявах с твоята малка магарица #Milti  #Onfire  #Milti  #Onfire  #Milti

# 14
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Kissa
Цитат на: Павлина
Мога да ти дам информация как протича в нашата градина това тържество. .


За коя градина иде реч?


за една частна, английска

# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
ох, частните нямат нищо общо с държавните
взех снимките, поне по тях съдя, че са били в салона на градината, но не са пяли песни, не са казвали стихотворения и т.н.
Явно само са им раздали подаръците

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
В градината на дъщеря ми Коледното тържество е в сряда. Родителите няма да присъстват, защото тържеството ще е под формата на театър и после Дядо Коледа ще им раздава торбичка с  лакомства, която включва банан, кроасан, шоколад, мандарина, портокал, меденка и вафла. Искам само да уточня, че ни събираха по 4лв, като 2лв от тях са за театъра. Незнам как са си нагодили бюджета с по 2лв. на дете да купят толкова много лакомства, но явно има начин когато има желание.
Миналата година ги водиха в Патиланци и ни събраха по 3лв. незнам за какво им стигнаха тъй като имаха превоз до там, лакомства а и както всички знаем играта в Патиланци не е безплатна.
Подаръци родителите НЕ носят, това е политика на градината и на мен ми допада много. Все пак децата са си деца и винаги искат чуждите играчки и повече ги харесват, защо да има дразги и сълзи, като може всички да са равни. А и каквото и да си говорим винаги ще се намерят родители които да се изхвърлят и да купят за градината нещо много скъпо и хубаво и от това да страдат другите дечица и да си мислят, че не са били достатъчно послушни, и че Дядо Коледа ги е пренебрегнал.
Не искам да обидя никой с това изказване. Аз също имам възможност да купя скъпи подаръци на детето си, но никога не бих парадирала по този начин Sign Exclamation

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Valeria
В градината на дъщеря ми Коледното тържество е в сряда. Родителите няма да присъстват, защото тържеството ще е под формата на театър и после Дядо Коледа ще им раздава торбичка с  лакомства, която включва банан, кроасан, шоколад, мандарина, портокал, меденка и вафла. Искам само да уточня, че ни събираха по 4лв, като 2лв от тях са за театъра. Незнам как са си нагодили бюджета с по 2лв. на дете да купят толкова много лакомства, но явно има начин когато има желание.
Миналата година ги водиха в Патиланци и ни събраха по 3лв. незнам за какво им стигнаха тъй като имаха превоз до там, лакомства а и както всички знаем играта в Патиланци не е безплатна.
Подаръци родителите НЕ носят, това е политика на градината и на мен ми допада много. Все пак децата са си деца и винаги искат чуждите играчки и повече ги харесват, защо да има дразги и сълзи, като може всички да са равни. А и каквото и да си говорим винаги ще се намерят родители които да се изхвърлят и да купят за градината нещо много скъпо и хубаво и от това да страдат другите дечица и да си мислят, че не са били достатъчно послушни, и че Дядо Коледа ги е пренебрегнал.
Не искам да обидя никой с това изказване. Аз също имам възможност да купя скъпи подаръци на детето си, но никога не бих парадирала по този начин Sign Exclamation


При нас е днес, без родители и е подобно на вашето тържество. Понеже в градината всички възрастови групи са по 2/а и б паралелка/ ще празнуват по потоци. Театър няма да има, има коледна програма, от всяка група децата ще изпълнят нещо пред дядо Коледа. Подаръци не носим по същите съображения. Пари бяхме събрали още в началото на годината, сега не са ни искали допълнително. Решихме подаръците да са играчки а не лакомства, за момиченцата един вид, за момченцата друг. Единственото което не ми харесва е, че няма да имат индивидуални снимки с дядо Коледа, само общи.
За 8ми март, пролетта, 1ви юни тържествата са с родители и по групи.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Flash*
Единственото което не ми харесва е, че няма да имат индивидуални снимки с дядо Коледа, само общи.
За 8ми март, пролетта, 1ви юни тържествата са с родители и по групи.

Предполагам можеш да се уговориш с госпожите, че искаш индивидуална снимка, едва ли ще ти окажат все пак си я плащаш и то мисля, че бяха по 2 или по 3лв.

# 19
  • София
  • Мнения: 9 475
Цитат на: Янтра
Аз не съм мама, но се грижа за едно момиченце на 5 и половина. Аз ще ходя на Коледно тържество в детската градина, защото родителите са заети. При нас обаче е друга мостра - искат по 3лв за билет! #Shocked На мен ми го платиха родителите на момиченцето, ама 3лв?!?!!?!!? Че то едно кино е толкова и на театър мога да ида за малко отгоре!

Ще прозвуча леко оф, ама при нас е 5 лв. за първи човек, за втори- 3 лв. и от там нататък все по 3 лв. #Silly за да присъстваш на тържеството!!!
Градината в която ходи синът ми е под един покрив с домът за изоставени деца 'Надежда'. Идеята им е, че това са пари за благотворителност едва ли не.
Аз съм много бясна на тая тема, защото при нас всяко тържество е платено. Няма Коледа, няма Великден, няма Първа пролет- плащаш си за да отидеш да си видиш детето!!!
Плащаш си за да присъстваш на празника на детето си!
А междувпрочем нищо против децата от дома, ама благотворителност е да направиш нещо даром, а не така нахално изпросено.
Защото аз не мога да разочаровм детето си и да не отида на празника му, нали?! Imp  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 9 475
При нас тържествата са две. Едното от тях беше вчера вечерта.
Едното е тържеството на децата с песнички, танци, музика и пр. пред родителската аудитория. Естествено с огромно приветствено слово на директорката. Половин час дирекотрката гледаме Crazy . Половина час децата от цялата детска градина. Simple Smile
Нашата градина си има костиюми-богат асортимент и децата всяка година са с различен тоалет. Съответно театрото е различно всяка година.
Едната година Христи беше джудже, друга, мече, а сега беше кавалер с дама Simple Smile. Най-сладкият -естествено. Laughing
Днес е празник за децата с подаръците и Дядо Коледа.  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: kopche
Няма Коледа, няма Великден, няма Първа пролет- плащаш си за да отидеш да си видиш детето!!!
Плащаш си за да присъстваш на празника на детето си!
Imp  Thinking

Пак е по-добър вариант. Аз и да искам да си платя пак не мога да го видя. Понякога се чудя как си пускам детето, като не знам вътре какво става. От неговите разкази не ми е много ясно - хем е хубаво, хем госпожите все се карали, наказвали и ги боляло главата, а освен няколко рисунки и едно стихотворение друго не съм видяла. Все питам какво правихте и отговорът е нищо или играхме с купчета, или рисувахме. Като я питам какво учат, казва, че нищо не учат....

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Лекси
Като я питам какво учат, казва, че нищо не учат....

Лекси, и аз съм в твоето положение, а  ми е много чудно дали наистина учат нещо, защото в началото на годината на първата родителска среща ни показаха някакви учебници по български език и математика. А като я попитам учихте ли нещо днеска и тя ми отговаря не, а какво правихте- ми играхме си.
И се опитвам да я подтикна като и задавам въпроси от рода на ено зайче плюс още едно зайче колко зайчета прави и тя ми отговаря две зайчета. Склонна съм да мисля, че заниманията им протичат под формата на игра и самите деца го приемат като игра и поради тази причина не могат да осъзнаят, че това всъщност са им занятията за деня. Единственото в което съм сигурна е че в сряда ходят в салона да пеят, защото всяка сряда като я взема от градина и ми казва Г-жа Владкова прати много поздрави на баба.
Иначе с ченгели да и вадя думите от устата отговора е все, че цял ден са яли и са си играли Wink

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 123
и в нашата градина тържеството е без родители. Събират по 2 лв. за театър. Трябваше да бъде на 20.12, но са го отложили за 23.12 - Деян почти се разрева, защото сме отбелязали на календара кога ще дойде Дядо Коледа и когато трябваше да обяснявам че ще закъснее(счупила му се шейната от много подаръци) не му хареса много. Всеки родител носи подарък в градината, и наистина не е най-удачното решение. Децата оценяват подаръците по тяхната големина - миналата година ми обясняваше че едно момиченце е слушало най-много и затова нейният подарък бил най-голям(цял бейби център мисля беше) Confused

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Явно е масово:)
И на Елина тържеството беше без родители.
Събрали са всички групи...дошъл Дядо Мраз с джуджетата, пяли, танцували, снимали се...и туй то:)
Когато отидох да я взема учителката ми даде един куп подаръци...три книжки за оцветяване...вафли, шоколадчета, бонбони, две играчки, кроасан, мандарини и банан....и сигурно пропускам нещо...
просто се изумих:)
струваше 6 лв и беше по желание....

но наистина..ако трябваше на всички деца да дойде дори по един родител...просто нямаше къде да ни съберат....

# 25
  • София
  • Мнения: 2 857
Цитат на: Reza
Явно е масово:)
И на Елина тържеството беше без родители.
Събрали са всички групи...дошъл Дядо Мраз с джуджетата, пяли, танцували, снимали се...и туй то:)
Когато отидох да я взема учителката ми даде един куп подаръци...три книжки за оцветяване...вафли, шоколадчета, бонбони, две играчки, кроасан, мандарини и банан....и сигурно пропускам нещо...
просто се изумих:)
струваше 6 лв и беше по желание....

но наистина..ако трябваше на всички деца да дойде дори по един родител...просто нямаше къде да ни съберат....


хаааа и при нас беше същото с тази разлика че бяха платили на актьори и имаше куклен театър за дечковците после малчо като си го взимах ми дойде с торбичка с подаръци имало е и снимки  Laughing ние  дадохме по 10 лева но нямах нищо против защото е за дечковците  Wink купиха им и по една пързалка за всяка група

# 26
 #2gunfire #2gunfire няма ли стихотворения
не се казвам кристина а анна!но просто не ми дава с тва име

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 01:32 от Vivi

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При нас тържеството ще е утре. Платихме 3.50лв. за театъра и по 1 лв. за снимка. Единствено ме е яд за снимките, защото ги вадят 9/13, ужасни цветове. Все едно да взема един апарат "Скина" и да ида да снимам. Кое струва 1лв. ми е много странно. Родители не присъстват и незнам какво ще е, но важното е, че Танти чака това от миналата Коледа. Струва си.

# 28
  • Мнения: 1 655
Нашето коледно тържество мина. Бяха поканени родителите, а тържеството се състоя в салона на градината. Предварително се събираха по 3 лв, няколко майки напазаруваха в деня на тържеството и направиха нещо като шведска маса, сандвичи, сладки, сокчета, плодове, бонбони. Децата бяха в костюми, приготвени изцяло от персонала в градината, представиха сценка, която беше 'тайна' за родителите, не са се учили стихчета в къщи. След сценката дойде дядо Коледа, от къде го бяха изкопали не знам, беше много зле, накрая и той получи заплата в едно пликче. Повечето родители снимаха с фотоапарати и камери, имаше и фотограф. Накрая всички се почерпихме, имаше толкова неща за хапване, че дори останаха.
Ето няколко снимки.
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5765.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5775.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5778.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5756.jpg
http://www.bebeshori.com/albums/userpics/10008/normal_DSCN5785.jpg

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
#2gunfire :2gunfire:nqma li stihotvoreniq
ne se kazvam kristina a anna!no prosto ne mi dava s tva ime
Не знам Кристина ли си, Анна ли или wwwww hahaha, но благодаря, че ме върна една година назад Joy

Тържеството на Цвети беше /е/, доста по-различно /градината я сменихме Wink/. Миналия петък имаше коледен концерт за родители /освен с няколко хубави песни, хлапетата се представиха и с оригинален танц/. Танцьорките бяха облечени от ДГ като джуджанки - с червени полички и трика, и червени шапчици с плитки. После имаше почерпка за всички /приготвена от ДГ/ и баница с късмети Wink. И коледен базар, на който родителите можеха да закупят разни красотии изработени от децата /коледни курабии, сурвачки, сувенири/ и техни снимки. Днес пък, тържеството продължава, но без родители - ще идва дядо Коледа със Снежанка да носят подаръци Grinning.

Светле, снимките са чудесни. Явно хлапетата са си прекарали страхотно Grinning

# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В нашата детска градина подаръците се купуват от родителите, като ни помолиха цената им да не е повече от 10 лв. Отделно събраха пари за подарък на групата, за актьора Дядо Коледа (хм, като сметна по 3 лв, на дете, трябва да е бил Ал Пачино  Mr. Green) и за снимки.
Не пускат родители на тържеството, но Самуил беше много доволен.  Grinning

# 31
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета  Grinning!

Май е време да пропиша и тук - просто не съм обръщала много внимание!  Embarassed Embarassed

Та значи, в детската градина на сина ми тържеството беше вчера след обед - за родителите! Подаръци тук не се раздават от Дядо Коледа, защото децата тук вярват, че ги раздава малкият Исус. Така че подаръците бяха наредени под елхата. Да уточня, това не са подаръци за децата лично, това са подаръци за градината, купувани от спонсори или с пари от бюджета на градината. Тук няма обичай децата да получават подаръци лично(това е оставено за семейното празнуване).

Децата бяха разделени на две групи (те иначе са в смесени групи - малки и големи)- предучилищна възраст(там е и сина ми) и по-малките. Имаше много песни, сценки, стихотворения и танци(за кавалерстването на моя, дори се скараха две момиченца, което той изкоментира с абсолютно безразличен вид - Жени, какво да ги правиш! Twisted Evil). Костюмите (направени с подръчни средства) бяха приготвили учителките. Нас родителите бяха помолили да донесем коледни сладки, които бяха наредени по масичките, на които се хранят децата. Пари не са ни искали. Програмата продължи половин час и завърши с пеенето на известни коледни песни от родители и деца. Децата получиха по една голяма книжка за рисуване - формат А 3. Сладки неща също не получиха - тук те се раздават на Никулден. На нас родителите, раздадоха изработени от тях пожелания за Коледа, както и красиво аранжирана свещ.

Имам много снимки и видео клипчета! Много съм доволна! Mr. Green

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Утре е тържеството на мойта девойка, събраха ни по 3 лева за лакомства които дядо Коледа ще им раздава, родители не присъстват и подаръци няма, защото такава е политиката на градината, снимки също незнам дали ще има. Това което ме изуми обаче беше, че госпожата била казала на няколко пъти децата да са с официално облекло, незнам какво значи това според тяхните критерии, но нямам намерение да пращам детето с рокли и джуфки в този студ, девойката не е много доволна обаче, защото е възприела думите на госпожата буквално и си се е самонастроила, че ще си облича шаферската рокля.

# 33
  • Мнения: 1 232
Утре е тържеството на мойта девойка, събраха ни по 3 лева за лакомства които дядо Коледа ще им раздава, родители не присъстват и подаръци няма, защото такава е политиката на градината, снимки също незнам дали ще има. Това което ме изуми обаче беше, че госпожата била казала на няколко пъти децата да са с официално облекло, незнам какво значи това според тяхните критерии, но нямам намерение да пращам детето с рокли и джуфки в този студ, девойката не е много доволна обаче, защото е възприела думите на госпожата буквално и си се е самонастроила, че ще си облича шаферската рокля.
ех суета суета,да не ти говоря Вики обаче как се притеснява от това че вдругиден на тяхното тържество ще се появи с лепенки

# 34
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И нашето тържество е утре!Първо ще има куклен театър-1.50лв. и след това добрият старец ще раздава подаръците по групите,но след като изслуша и изгледа подготвената програма от децата.Събрахме пари и взехме готови торбички с лакомства по 90ст.Вие направо ме разбихте с тез такси и билети за да присъствате на тържествата в градините!Тържеството ще е без родителите,защото е от 10.30ч,но ще си ги приберем децата както обикновено-след обяд! Hug

# 35
  • Мнения: 1 077
Малката е още на ясла.
Родители също не пускат - ясно защо: къде да настанят поне още 20 човека  Rolling Eyes.... пък и кое дете ще е съгласно всички родители да се изнижат в 12 и децата да лягат да спят... hahaha...
Но миналата година присъствах инкогнито и скришом, защото Ида беше зазимена вкъщи, но не исках да пропускаме празнеството. Та, ето как мина:
9-10 подготовка - крясъци, писъци "ПОДАЛЪЦИИИ!", "ДЯДО КОЛЕДААА!", децата си пеят кой каквото си знае...
10ч - куклен театър
10.30 - идва дядо К и който знае стихче го казва, снима се с ДК, взима си подаръка. А който не знае и е малък и го е страх -  Mr. Green - една леля го довлачва до ДК, снимат го как плаче, взима си подаръка и сяда при другите.  Mr. Green
Със събраните пари лелите приготвят "шведска маса" от благинки, които аз дълбоко не одобрявам  Mr. Green, а тази година правят и торбички с благинки за всеки по отделно.

Единствено молбата беше да ги вземем към 4.30 - 5.00, защото персоналът си купонясва после на спокойствие.   chef

Облякох на детето една абсолютнопрекраснаточноколеднарокля , пак подарък от американската и баба, която до напролет пак ще и е малка.  ooooh!

# 36
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
При нас Коледното тържество беше вчера.Май аз бях по нетърпелива от Боби.
За пръв път бях на Коледно тържество в което участваше и моето дете.Беше нещо невероятно.Той е във най-малката групичка и госпожите доста се притесняваха дали децата ще се справят.Всичко обаче мина по ноти.Имаше много родители а децата от сърце пяха и играха,за радост на мама и тати. Laughing
Бяхме се въоражили аз и татито с камера и фотоапарат и щтракахме снимки като за световно.
Наистина беше невероятно,когато всяка майка преди тържеството обличаше и гиздеше своето дете.
За децата беше голяма радост че родителите са доволни от това което са научили и най-вече от белобрадият старец,който им донесе подаръците.
Няма да го забравя това тържество може би защото ни беше първото.

При вас наистина се е получило кофти.Не е трябвало така да стават нещата.Децата се радват, когато се появят мама и тати и всяко иска да се похвали.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 421
 "Нашето" коледно тържества беше на 20.12. Родителите както и миналата година не присъстваха. Исках да вляза да снимам с камерата, но директорката беше дала разрешение само на един татко на детенце от 4 група. Имало е фотограф, но още не сме видели снимките. Събираха по 2 лв - не ми стана ясно точно за какво - защото бях купила една кутия с бонбони и Креми каза, че са разрязали бонбоните на две с нож newsm78. И някои от другите родители бяха занесли почерпка. Много беше разочарована от дядо Коледа - каза :"Ама мамо, той беше само един палячо!".
 А иначе аз се вълнувах много - подготвихме рокля за снежинка, коронка с бяло пухче. Играли са някакъв танца на снежинките, но докато не видя касетата не мога да кажа какво е било. Като цяло Креми беше разочарована.
Подаръците родителите си ги купуваха. Няма ограничение за сумата. Преди са се купували еднакви подаръци за децата, но сега решиха, че децата така или иначе трябва да се сблъскат с този проблем (различното финансово състояние и съответно по-скъпи или по-евтини подаръци) и не е необходимо да ги предпазват от това им разочарование.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 932
Нашето тържество беше вчера в 16.30 и беше наистиан много хубаво. Всчко дете каза по едно стихче, пяха песни и накрая дядо Коледа им подари подаръци (които ние бяхме занесли) платихме по 5 лв., но съм много доволна - заслужаваше си.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 867
гледам, че Iva_D и Gaming си траят, затова аз да кажа:

при нас се планираха две тържества: първото с родители и програма с костюми, песни и танци и второто само за децата с театър, дядо коледа и подаръци.

тъй като доста деца, а и едната ни учителка, са болни, първото тържество се отлага за по-добри дни, някога след празниците. там ще видим какво са научили сладурчетата и естествено ще се разтопим от сълзливи емоции. габа ще е зайче- има си думички и костюм. естествено, ролята й е пряко свързана с приятелчето ежко Wink

дядоколеднто тържество ще е утре. цена: 4 лв. в това се включват театър, чичко с червени дрехи и бяла брада, почерпка. чух нещо и за малки подаръчета от детската градина, ама не съм сигурна. отделно ние си носим подаръците, които дядо коледа раздава на децата. миналата година имаха по-специален празничен обяд. сега не съм проверявала менюто.

питаха за всяко дете дали родителите могат да го приберат на обяд. направиха списък на всички, които ще останат през целия ден в петък и предполагам, че ако не са много, ще организират сборни групи за спането. това обаче са си мои размишления, ние габица ще я вземем на обяд, защото така ни се подрежда програмата и ще ни е по-лесно.

Хонда, в рождествената пиеса, която подготвяме в църквата, габа съвсем сазнателно си избра да е магаре. думите й са:

мария тук донесох аз
и бебе тя роди.
сега съм тих, че моят глас
му пречи да заспи.
(следва внушителен магарешки рев.)

# 40
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Никога не съм присъствала на коледно тържество на големи ми син. Явно това е отдавнашна практика на яслите и детските градини.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 262
Моя син беше болен и късно научих всичко, но все пак разбрах че в нашата градина събират по 15 лева за коледните тържества, които са 2, едно с родителите и едно без тях, имаше закачен списък кое дете какво си е харесало да получи за подарък и видях и част от програмата, но смесена с деца от по-големите групи и от нашата, най-малката. Изумих се че в тези 15 лева имаше предвидени пари за госпожите за подаръци, и нашия тати изумен каза, ама аз на майка си и сестра си не мога да купя тази година подарък, а на тези чужди хора, които и не гледат като хората децата ни, никой не ни пита искаме или не, определят си хората и толкова. Не сме ограничени хора, не сме и свидливи, но като са се избирали в родителското тяло е трябвало все пак да се съобразяват с всички! Така мисля аз, че се възприема по среден вариант, за да е удобен на много хора.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 114
Тържеството на Зори в детската градина беше днес сутринта, без родителите.  Първо е имало куклено представление ("Тримата снежковци" Simple Smile), после се е появил дядо Коледа и е раздал подаръците+ торбички с лакомства. Имало е отделно хубава почерпка за децата (торта, сокове, сладки, дори пица! Wink). Предварително събирахме по 3 лв. за кукления театър и по 2лв. за почерпката на децата. Подаръците бяха закупени индивидуално, според преценката на родителите. Децата са се снимали с дядо Коледа- поотделно и цялата група. Зори беше много доволна. Иначе групата си функционираше нормално до вечерта, както всеки ден. Не са ни питали дали можем да я вземем по-рано.

Утре в училището на сина ми също ще имат тържество под формата на маскен бал. Той ще се появи като Зоро- купих от "Хит" черно наметало, маска на Зоро и шапка с периферия. Ефектът е доста впечатляващ и честно казано, този вариант ми спести 30-40 лв. за цял карнавален костюм. На родителската среща учителката предложи да направи томбола между децата и всеки да подготви подарък на детето, което му се падне на листчето. Решихме подаръците да са книжки до 5-6 лв. Все пак, училище е....
Всеки родител ще занесе нещо да се почерпят децата и така. Надявам се да останат доволни!

# 43
  • ново
  • Мнения: 5 962
Нашето Коледно тържество беше във вторник. Събирахме по 1,50 лв. и аз не разбрах за какво - по всяка вероятност да платим на Дядо Коледа.
Тържеството беше без родителите. По първоначална информация раздаването на подаръци трябваше да започне в 14,30 ч., но дядото е позакъснял и към 16,30 ч. пред ДГ имаше тълпа от недоволни родители, които чакаха около 1 час на студа да си вземат децата.
От Общината бяха отпуснали по едно пликче с: 2 мандарини, близалка и Холидейка.
Аз предложих да занеса торта за децата, но учтиво ми отказаха, защото нямало да има време за почерпка Cry

# 44
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
В яслата тържеството мина без роддителите. Всеки носеше почерпка - сладки, соленки, бонбони. Носихме и подаръците за децата. За снимки ни взеха - 0.50 лв.

От снимката се вижда, че едната от лелите там кофти е дегизирана като ДК. То и затова като я попитах дали ДК е дошъл отговори с -не, а като я попитах - а кой ти даде подаръка отговори - лелята.  Confused

Вечерта се прибра с кесийка с лакомства от това което им е останало от почерпката - раздали са го на децата, а аз си мислех, че го изяждат те.

# 45
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Лекси, ако това ще те успокои, и при нас се получи нещо такова.
Та, значи, първо щял да идва дядо Коледа, на тържеството не присъстват родители - и на мен ми беше много мъчно, че няма да си видя разбойника как пее и играе с другите деца, ама го преглътнах. Мислех, че поне снимки ще им направят. Да, да, къде ти! Оказа се, че дядо Коледа мнооого бързал за незнамкъдеси и само минал да остави торбите с подаръците - никакви снимки, няма време!!! А на мен ми е толкова мило като си гледам моите от детската градина! Добре, че си имам "вътрешен" човек - братовчедка ми е възпитател на групата на Стоил, та й дадох моя фотоапарат да го щракне. После дошла дъщерята на дядо Коледа, облечена като него и им раздала подаръците един по един - питала само дали е слушкал и никакви песнички, нищо! На мен ми беше интересно как са обяснили на децата различните дядо Коледовци, но ми казаха, че те не забелязали. Да, ама като се прибрах и разпитах Стоил за тържеството, той отговори, че е получил подарък от дядо Коледа, ама той бил момиче! Не можеш ги излъга вече, брей! И това е... Събраха ни по 2 лв. да платят на дядо Коледа и за украса! А като си тръгвали, им давали торбички с лакомства (ама съвсем символични!) срещу подпис от родителите - подарък от г-н кмета!
Много съм разочарована, но Стоил не изглеждаше така, явно ние сравняваме тържествата с нашите едно време и затова, не знам....
Сега с нетърпение чакам пролетните празници, тогава ще има тържество пред родители.

# 46
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ето и нашите снимки на коледното тържество:
http://www.bgphoto.net/photos/5429/o632708624705000000.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/5429/o632708626377031250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/5429/o632708627714218750.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/5429/o632708628935781250.jpg
Относно подаръците - струва ми се, че най-удачният вариант е да се вземат на децата еднакви играчки, примерно колички за момченцата, кукличките за момиченцата - просто нещо символично и да не се сърдят децата, така или иначе вкъщи пак получават подаръци. Тази година някои деца получили огромни подаръци - като гледах на снимките торбата... Стоил си беше поръчал динозавър и това получи. Не му е направило впечатление, слава Богу, че някои деца са с великански подаръци, а други - със съвсем малки.
Колкото до заплащането на тържествата, това беше подето и при нас от тази година - нещо като билетчета.

# 47
  • Мнения: 5 647
Коледното тържество в градината беше много хубаво. Бяха го направили като маскен бал. После имаше коктейл за дечицата. След това заминахме на детско парти във фирмата, където работи мъжа ми. Там имаше цяла програма. Доволна съм и от двете партита.

# 48
  • Мнения: 121
Хайде и аз да кажа Grinning
При нас събрахапо 15лв, 10лв за подарък които остава в яслата и по 5лв за подарък от ДК за всяко дете. Две мами направиха покупките, за което й благодаря за момиченцата кукли за момченцата камиони.
Присъствали са малко родители. Аз нямах желание да присъствам, ходих на 1 юни и всички малчовци с родители се скъсаха от рев, другите се забавляваха Grinning.
Мамите, които са присъствали отидоха за да снимат имаме снимки в къщи и децата изглеждат доволни Grinning
Та така мина при нас срещата с ДК.

# 49
  • Мнения: 8 769
При нас тържеството ще е утре. Платихме 3.50лв. за театъра и по 1 лв. за снимка. Единствено ме е яд за снимките, защото ги вадят 9/13, ужасни цветове. Все едно да взема един апарат "Скина" и да ида да снимам. Кое струва 1лв. ми е много странно. Родители не присъстват и незнам какво ще е, но важното е, че Танти чака това от миналата Коледа. Струва си.
Днес съм бясна поради същата причина!  #Cussing outСамо дето не стрелях в яслата!  #2gunfire
Тържеството беше в понеделник. Не стига, че ми я върнаха с температура 38.2, без въобще да разберат, че има такава ( Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation), а на всичкото отгоре днес взех кьопавите снимки!!!!
Нямам думи, хора! Малки снимки (9х13), с адски грозно качество (аз щях да ги направя по-хубави, без шега), и то две еднакви!!! А мислех, че ще са поне в малко по-различна поза! Направо избеснях!  smile3514Да не говорим, че лелките не са сложили диадемата с еленовите рогца, която дадох за детенце!  newsm61Абе пълна идиотщина! И цялото "удоволствие" ми струваше 5лв. - 3лв. за кукления театър и по левче за снимка! smile3511 Подаръците от родителите -отделно. Ами хубаво за снимките, ама поне да бяха 10х15, както бяха казали, и качеството им да бе малко по-професионално!  smile3515
Вдигнах патардия разбира се,  #Cussing outобвиних ги в откровена корупция (че са ис взели % от фотаджийката), и заплаших, че ще се оплача в министерството!  smile3513Поисках и телефона на простакесата, която е правила снимките, за всеки случай! smile3508
Госпожа педагожката, която го отнесе, се опита да ми обясни, че всеки родител искал снимка на детето си с Дядо Коледа и да не съм съжалявала! И освен това, фотографката как да направела по-хубаво качество, 90 деца били... smile3514При което познайте какви аргументи получи в отговор!  smile3516
Ще има и продължение, но след празниците! Ще отида при директорката и ще настоявам на тържество да присъствам и да снимам. Иначе ще имапоследствия!
Ох, излях си го! Mr. Green

# 50
  • Мнения: 5 468
На Гери тържеството мина и замина, и аз нищо не разбрах... Идвал Дядо й Коледа, ама какво са правили, как е реагирала, за пръв път в живота си го вижда... никакви обяснения. Ами много ми е кофти значи. Така се радвахме с баща й, че ще има тържество и очаквахме поне малко просветление... ама не. Нищо не казват. Тъпанари! Вечно хвърлят сянка на радостта на хората бе, аман вече!

# 51
  • Мнения: 8 769
На Гери тържеството мина и замина, и аз нищо не разбрах... Идвал Дядо й Коледа, ама какво са правили, как е реагирала, за пръв път в живота си го вижда... никакви обяснения.
А, да, и при нас беше така. Не разбрала сестрата, щото били много децата...А Кейти така се беше навила да му изпее песничка на дядото коледа...абе направо са за разстрел! Те мразят да ги питам какво са яли и дали си е изяла всичко, камо ли тържеството да ми разказват...аман от мързели! #2gunfire

# 52
  • Мнения: 5 468
Абе, да ти развалят всякакво настроение и ентусиазъм. Питам ги - Яде ли?, отговарят - Яде!, аз - Спа ли на обяд?, те - Спа!, аз - Как мина тържеството? Радваха ли се децата?, те - А, добре мина!... е това е.
Надявам се догодина да разберем нещо повече. Все пак - тръпка ни е, не ни е 12-то подред дете и да сме изтръпнали на тези неща. Вълнуваме се за нея, радваме се за нея и ей така... ама - нъц. Да не вземат пък да ни станат много радостите Tired Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 071
Нашето тържество беше в сряда.Бяха облякли дсецата в различни костюмчета,имаше смешници,фокусници,принцеси,.Моята беше джудже,а после-снежинка.беше облечена с един потник с гол гръб и къси панталонки-като тръгнах дъа я преобличам накрая беше ледено студена.бяха ги гримирали и те бяха адски щастливи.Всяко дете имаше стихче или песничка,.после пристигна Дядо Коледа,който беше нает актьор от местния театър и се справи чудесно.Той също бързаше,но изслуша децата и остави да им раздадат торбички с лакомства от общината.подаръците в къщи.
Отделно в авиобазата,където работи мъжо ,организираха пристигане на Дядо Коледа със самолет и тя получи там подарък.Беше много доволна.Само й беше чудно защо Дядо Коледа всеки път изглежда по различен начин Grinning

Общи условия

Активация на акаунт