Дрехи и количка за бебо,съвет.

  • 1 176
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 949
Florian, според мен преди раждането си вземи само 5-6 бодита (с дълъг и къс ръкав), 3-4 гащеризончета, 2 комплекта (ританки+блузка), завивки и пеленки от тензух и памучни. После (през първата седмица вкъщи) много бързо ще влезеш в час и ще пратиш таткото или някоя баба да ти вземе още нещо. Като говорим за тези неща, не включвам в списъка и шишета, ваничка и пр. Само за дрехи става дума  Peace

Свекърва ми беше накупила една камара гащички с крачол, които така си седят. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 804
Аз съм използвала и за двете само бодита и  гащеризончета , както  терлички и елеченца , или жилетчици .
Може да си купиш само за в болницата около 3-5 комплекта - гащеризона по мярка .
Другите ти препоръчвам малко по-големички да ги купите , че след месец трябва на ново да купувате всичко .
За количката нищо няма да ти е излишно , аз зимната количка я използвах за да ми е по-наблизо бебка .
Влади , провери в болницата в която ще раждаш какво ще ти искат !!!
Във Виченца , на нас ни искаха гащеризончета за преобличане всяко едно в отделно пликче - боди , комплектче и чорапки .
И на всяко пликче да има името на детето написано !!!
До като тук в Анкона , ни искаха и хавлия оказа се , че с нея ти повиват бебето .


# 17
  • Мнения: 2 768
Още нещо, обезателно си вземи към количката чувалчето, ето как изглежда:




Пази от студ перфектно, ползва се до 2 години. И в най-големият студ миналата година София е спала навън в летния вариант на количката, вътре крачетата й бяха врели!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 493
Florian, както съм писала и по-горе моята е родена декември. У дома седеше само по боди и отгоре цяло гащеризонче. Ако спи и наметната с пеленка. Понякога Като беше по-студено и чорапки й слагах...  

# 19
  • Мнения: 2 427
Ета ,ама ти такава количка ли имаш?Е и,доволна ли си?Лека ли е наистина,маневрени ли са колелата?
А колко струва чувалчето-на мен страшно ми хареса и смятах и него да взема,тук още не знам къде се продават,искаше ми се първо да я видя на живо преди да я купувам,а май ще се окаже че единственния начин е да я поръчам от интернет. Confused

# 20
  • Мнения: 2 768
Ще ти отговоря на лични, че много дълго. Wink

# 21
  • Мнения: 742
Както всички мами са отговорили - аз съм съм ЗА бодита - с копчета и да не се облича през главата, че настава голяма борба Joy Камизолки не ползвах, че постоянно са й на врата - а кръсчето остава голо...
Според мен за първият месец са достатъчни  5 чифта ританки, 5 бодита, 5 комплекта /блузка +панталонче/, 2 гащеризончета, чорапки, ръкавички и шапки.
Относно количката-/само съвет/, за новородено е добре коша да бъде затворен и равен/без наклон/ , за да е топло и удобно на бебчето. Колкото до кошницата за кола - тя се използва за кратки разстояния /в нея бебчето е свито и не е желателно да стои дълго време/
Лека бременост и леко раждане!  bouquet

п.п eta това чувалче специално за количка ли е или е спален чувал, т.е може да се използва в къщи?

# 22
  • Мнения: 2 768
Чувалчето е към количките на Quinny (различни цветове към всяка дамаска), има отвори, през които се прекарват коланите, закопчава се детето и накрая закопчаваш и ципа на чувала. Доста е плътно за домашна употреба.

Ето как изглежда в употреба:




Като заспи, пъхаш ръцете вътре, дърпаш ципа и навън остава само нослето  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт