Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 28

  • 21 656
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 781
Мерси ЛитълКактус за бързото отзоваване.  Като цяло си караме на поискване и глобално са ок нещата. Видимо наддава, а и имам везна: роди се 3,340, изписаха го 3,220, а след 30 дни е 4,620.
Яде на 2 часа грубо, но по скоро по на често, от дъжд на вятър нощем прави 3 часа пауза. Памперси не броя, но във всеки има малко ако, а веднъж на ден го пръска. Но пък то и този “спад” в кърмата го чуствам от броени дни, а и нали давах АМ, сигурно няма да се отрази в наддаването.
Кърмим се в биологична за първоначалната струя, при мене е мощна, пръска кърмата сама като водно пистолетче. Сега е по спокойно отколкото с дъщеря ми, тя горката от тази струя страда с газове до 4 месец. Но и малчо сега страда след ядене и се гърчи. Легнал не му е ок и спи по нас. Разваля вакуума като го напъне струята, дори в биологична.  В последствие кърмя в люлка. След това и млякото не тече силно и може би оттам идва драмата му, като повтори гърдата вече става много бавно и като е гладен се изнервя. Аз нямам проблем да виси на гърда макар че съм недоспала, но когато пусне гърдата и реве видимо гладен съм в безисходица...
Да уточня, че това не е на всички хранения или всеки ден, но днес беше така сутринта, а онзи ден през ноща, на Бъдни вечер пък вечерта... досега май 3-4 пъти се е случвало..

Последна редакция: ср, 30 дек 2020, 15:00 от Ivied

# 721
  • Мнения: 1 122
Ще споделя моят опит с отбиването, когато забременях.
Дъщеря ми точно стана на годинка, кърменето за мен стана много неприятно, изнервящо, не исках да ми докосва гърдите.
Разбрах че съм бременна и че това е било причината за неприятните усещания, когато кърмя.
Реших да я отбия. Постепенно махнах дневните кърмения преди заспиване. Баба й помогна , оставях ги да се приспят.
Вечер беше голяма драма, не приемаше шише. Свикна. Давах да суче малко и след това АМ.
Не знам дали е било правилно, но подейства.
Кърмих я година, а сега брат й кърмя четвърти месец. 😊

# 722
  • Мнения: 4 375
Смятам, че за отбиването може да пробвате шише за приспиване, току виж детето го приеме.
Аз отбих малката на 2 без драми, тя беше голямо и осъзнато човече, казваше понякога, че иска да е бебе, за да има мляко, мило и тъжно ми ставаше, но е факт, че детето се приспособи от раз към новите условия, включително заспиването.
Успех с начинанието, дано е леко и за двете страни. Все пак е възможно след раждането да се сехи за млякото си, имайте го предвид.

# 723
  • Мнения: 1 359
Благодаря ви за подкрепата, момичета! Продължавам на лични, защото приемам тази тема за насърчаване и подпомагане  на кърменето. Надявам се, след време да споделя успешния си метод, защото майките на породени деца не са малко. Стана ясно вече, че скоро няма да ви напусна Grinning

# 724
  • Мнения: 492
И аз съм в същата ситуация. Малкият е на почти 9м., а аз съм бременна с термин началото на юли. Струва ми се, че той вече не суче, за да се наяде,а за да се успокои заради зъбите. Давам му АМ, защото определено остава гладен от кърмата. Според вас да забързам ли захранването или да продължавам с кърменето до последно без други промени? Нощно време се буди по 6-7 пъти и иска само гърда. Малък ад е.


Повдигам въпроса си със смесени чувства и свито сърце. Моля ви да не ме критикувате, защото нямам нужда от това в момента, и без това ми е трудно решение. Малката е на почти 10м., бременна съм и след 9м, живот и здраве, очакваме второто си бебе. Планирано е и нямам притеснения относно това. Единственото, което страшно много ми тежи е, че планирам да отбия бебка на годинката. Знам, че не е задължително, но няма да се справя с тандемното кърмене. Искам да има достатъчно дълга пауза между отбиването и появата на бебето,за да не си помисли, че я лишавам от мляко заради бебето. Въпросът е, че тя заспива само на гърда и ще бъде ужасно нещастна и тъжна. Срещам две мнения- едното е рязко отбиване, с много рев разбира се. Втория- плавно, постепенно привикване към заспиване по друг начин. Аз съм пробвала част от тези методи, но тя не се повлиява. Какво да правя, нямам представа как да постъпя ,а и ми е ужасно, ужасно мъчно Sad
Кактусче, ако прецениш, че не е по темата, трий смело, моля те. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 4 375
Това е само ваша преценка. Ако ви е добре да се кърмите така,добре, ако не е тогава забързвате.

# 726
  • Мнения: 816
Здравейте, ще трябва да се боядисвам вече ( не може да е кичури ) Изчела съм , какво пише за кърмене/боя? Вие бихте ли кърмили след боята или да направя едно цедене по-добре? Притеснявам се само , че скоро не съм се цедила( суче на поискване) и не знам дали ще събера достатъчно кърма. А и после, ако не изцедя цялото количество (4 часа след боята ) , дали не се обезмисля това цедене?

# 727
  • Мнения: 4 375
Оо не четете толкова, боядисайте се спокойно. Стига да не ядете боята не мисля, че би имало проблем. Само ако боята е амонячна, нека детето да не е в стаята, за да не диша изпаренията.

# 728
  • Мнения: 20
Можете😉
Ако Ви изпишат някакви лекарства,кажете да им проверим съвместимостта.

Страшно много благодаря за бързия отговор! Simple Smile Страхотни сте!

Днес ходих на лекар и ми изписаха Зиртек и Метилпреднизолон (кортикостероид). Те съвместими ли са с кърменето? Ако не, колко време след като го спра ще мога да възобновя кърменето?

# 729
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 244
Аз съм кърмила и с боя на главата, нямаше как, просто. И бременна съм се боядисвала. Не мисля, че е такъв проблем.
Въобще не желая да я запознавам с шишето, освен ако не е нещо наистина наложително.

# 730
  • Мнения: 4 375
И двете са с много нисък риск при кърмене, та кърмете си.

# 731
  • Мнения: 7 776
Зиртек е  напълно съвместим http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/cetirizine-hydrochloride/product/
Метилпреднизолон също, като има уточнение,че ако е дългосрочна употребата е хубаво да се изчаква 2 часа, но това е за лечение над 7/10 дена. http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/methylprednisolone/product/

За боята Ваня е казала. Ако сте с безамонячна, то няма и да мирише даже.

Лорси,ако ти е комфортно, си го кърми. Твое решение е 😊 за него определено е успокоение. А и както казах има време, хормоналните промени ще се отразят на кърмата и детенцето само може да иниицира краят на кърменето.
Много хубави вести, много породени дечица чакаме в темата вече ❤

# 732
  • Мнения: 20
Много ви благодаря, момичета 🥰

Пожелавам ви весело посрещане на новата година с любимите хора и да продължавате да сте ни от такава помощ и догодина 🥰

# 733
  • Мнения: 304
За пръв път чета за това... Може ли някаква информация относно cluster feeding на български.

Също ако може да ми препоръчате някаква книга за кърменето (кърмя на поискване) и за бебето също.  Искам да си взема такива книги и не знам коя, има толкова а в някои информацията може да е остаряла или неточна.
Благодаря ви!

# 734
  • Мнения: 828
Здравейте, можете ли да ми кажете спрей/капки за нос, които вършат работа и са съвместими с кърменето? Изобщо съществуват ли такива 😀

Общи условия

Активация на акаунт