Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 28

  • 21 660
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 375
Няма как да кажа, все едно лекар да лекува по телефона. Далеч не всички деца имат проблеми с млякото. Ако ви се пробва, пробвайте, но има и друг момент, колко от спиращите млечните са готови да ги спрат дългосрочно ако наистина проблем. Елиминационната диета е много трудна и не е особено полезна за майката.

# 46
  • Мнения: 107
Здравейте, пак съм аз 😕 Бях писала за наддаването и чудя се пък дали наистина нямам кърма. Без да преувелича направо с 300 зора го кърмя. 😕 Все си върти главата, не иска да суче, мрънка много...второ дете ми е. С първото нямаше проблеми с кърменето, но сега все едно за първи път кърмя. Направо го обръщам към мен и пак си върти главата и не иска. Много искам да го кърмя, но май вече се изтощавам... Всички чакат на стартова позиция само и само да му давам пюре, щото "в пюрето има много витамини". 🙄🙄Някой може ли да ми помогне? 💐 Ще съм Ви много благодарна💐💐

# 47
  • Мнения: 7 776
Припомнете моля колко е голямо бебето, как наддава до сега, колко кърмения има за денонощие, памперсите как са, в каква поза кърмите.
Най-добре би било да се свържете с близък до вас консултант, защото от форума няма как да видим засукването на детето, дали има някаква анатомична особеност, която го възспира или дразни. Ето тук са контактите на всички доброволни консултанти http://www.podkrepazakarmene.com/consulting

# 48
  • Мнения: 4 375
Само да насоча вниманието към сапун/дезедорант, нещо друго миризливо по вас, дори омекотителя за дрехи... Моето малкото дете отказа да суче като се изкъпах с един много ароматизиран душ-гел.

# 49
  • Мнения: 816
Да попитам при наличие на стрии вече , имате ли предложение с какво да се мажат гърдите в периода на кърмене . Аз се мазах с масла по време на бремеността и от както кърмя не смеех да се мажа с нищо.

# 50
  • Несебър
  • Мнения: 529
С кърма 😁

# 51
  • Мнения: 4 375
И аз имах, но като се свиха гърдите не личат, а не съм мазала с нищо.

# 52
  • Мнения: 758
И моите поизбледняха без да ги мажа с нищо или мазане с кърма, но рядко се сещах.
Иначе имах едно мазило за стрии, но и аз само корема мажех, че гърдите заради кърменето не ги мажех.

# 53
  • Мнения: 4 375
Мазилата не са ок, заото все ще иде на зърната, а горчат някои. Аз пробвах без да искам мустилата за схрии и горчи...бях забравила да се измия, ядох нещо и си облизах пръстите...

# 54
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Може да пробвате със смес от кокосово и какаово масло. И да иде на зърната няма да горчи, а даже ще е вкусно 😄

# 55
  • Мнения: 4 375
И ще възпита вкус към шоколяд от кърмяческа възраст...това на шега де Simple Smile

# 56
  • Мнения: 756
Здравейте, моля за съвет и предположения какво може да бъде това чудо. Бебето ми е на 2 месеца и половина, кърмя го до сега без проблем и наддава нормално. Днес цял ден ми суче гърдите (по-често и по-дълго от обикновено). А на последното хранене като я сложа на гърдата рев и не иска да захване. Накрая се изцедих и успешно се наяде от шише. За пръв път прави така и изобщо не разбирам какво й стана. Нищо не съм променяла.

# 57
  • Мнения: 335
Здравейте! Мога ли към чая да си добавям Кармолис? Не намирам информация съвместим ли е с кърменето.

# 58
  • Мнения: 7 776
Здравейте! Мога ли към чая да си добавям Кармолис? Не намирам информация съвместим ли е с кърменето.
Не мога да проверя без активно вещество. В нета ми излиза,че е смес от билки, но не и какви. Така,че кажете какво е съдържанието и ще го проверя.

# 59
  • Мнения: 335
Здравейте! Мога ли към чая да си добавям Кармолис? Не намирам информация съвместим ли е с кърменето.
Не мога да проверя без активно вещество. В нета ми излиза,че е смес от билки, но не и какви. Така,че кажете какво е съдържанието и ще го проверя.
Кактусче, това върши ли ти работа?
-Активни вещества:
Левоментол 1720 mg, масло от мащерка 1,72 mg, анасоново масло 15,48 mg, масло от китайско канелено дърво 177,16 mg, масло от цвят на карамфилово дърво 177,16 mg, лимоново масло 11,18 mg, лавандулово масло 177,16 mg, масло от широколистна лавандула 177,16 mg, масло от яваиска цитронела 17,20 mg, масло от градински чай 35,26 mg, масло от индийско орехче 70,52 mg, спиртен извлек от листа на маточина /1:5/172,00 mg.
Останалите съставки са:
Водно - алкохолен разтвор

Общи условия

Активация на акаунт