ОСМИ клас 2020/2021 - Тестове, контролни и диктовки, в паузата пък снимки по пантофки!

  • 22 019
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 247
Благодаря, Dideva
Понеже някои учители преподават и прогимназиална и гимназиална степен, явно няма да стане напасване. Едните да учат 30 минути, а другите 40. Абе, то сигурно може да стане, при добра воля, но явно воля няма.
Бясна съм, е меко казано. Учителите ги е страх и предпочитат да си преподават от дивана или поне част от тях. Чудя се всички останали хора, на които им се налага сутрин да излязат от къщи и да работят цял ден рамо до рамо с други хора или с клиенти, доставчици, не ги ли е страх. Сигурно ги е страх, но няма кой да им плаща заплата, за да си стоят на дивана.
Никога не съм си позволявала негативно отношение към учителското съсловие, но това преекспониране в публичното пространство как само те са жертви, децата са ходещо биологично оръжие, а родителите, които предпочитат децата им да са присъствено на училище, са безотговорни, та всичко това ми идва в повече.

# 61
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Две години не съм стъпвала в училището на господин Пубер, днес по случайност. Та ви снимах един от автобусите с които децата пътуват за училище.

# 62
  • у дома...
  • Мнения: 3 088
Ston, страх ни е, че и отгоре, ама едно, че трябва да се  работи; второ, че живота не може да спре за година, две съвсем. Паниката никога не е била добър съюзник.

# 63
  • Мнения: 2 214
Направо си представих, как Мутафчийски минава на вечерна проверка по домовете и ни урежда с по един задвратник за лека нощ! Joy
Е мисля, че ще има по-голям ефект от пресконференциите! Joy

Шмръц, аз не искам да ми говори за короната, нека просто нещо ни говори там... Важното е с чакрите све да е наред.
Просто_майка, моля те, въздържай се от такива идеи, че аз започнах да си мисля за какви неща би могъл да ни говори за да ни се отворят чакрите и някак си ми е трудно да ги споделя... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 64
  • у дома...
  • Мнения: 3 088
Шмръц, изчакай утрешния ден. В петък следобед всичко може.

# 65
  • София
  • Мнения: 9 129
Бети, благодаря за новата тема!
При нас се записват за летен езиков лагер в Австрия. Надявам се, че нещата ще са по-нормални тогава.
Ако се случи, ще е един добър завършек на цяла година усърдно (надявам се) учене на немски език. Определено усещам как напредва. Започва да образува все повече изречения Stuck Out Tongue .
Иначе все още се боря да разчупя омагьосания кръг - мота се, учи до късно, ляга късно, не се наспива, на другия ден е неадекватен и крив и му се спи - и пак - мота се, учи до късно...

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 13:46 от zazu1

# 66
  • Мнения: 3 491
Аз пък ви се радвам на отговорните деца, че стоят до късно и учат. Моето за нищо на света не би се лишило от сън заради недоучен материал. И пак казва, че е недоспал и си подремва в междучасията. Трябвали му по 13 часа сън:rolling_eyes: Аз спя по седем максимум.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 466
Аз като спя повече от 5 часа ме боли глава и съм неадекватна:stuck_out_tongue_closed_eyes: Щерката също седи до късно често са учи,но не си представяйте старателно истинско учене.Разсвйяане и мотаенв с още сума ти на,на фона на телевизора или музика.... Затова така се получава.Деуг е въпроса колко са пълноценни след втора смяна.Вчера например се прибра в 21.20 от танци.Д
След 7 часа в училище.Докато хапне...Не искам да я лиша от това разнообразие.Зарежда и емоционално и физически.Ще се надпреварва с времето да учи сутринта.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 572
Вчера на набора са се опитали да му откраднат раницата в трамвая на връщане от училище...
Вика ми: Мамо, като във филм беше - взе ми раницата и тръгна да си слиза.

# 69
  • Мнения: 48 031
Ужас! Егати стреса! Отвратително

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Набора се върна и аз много се ядосах. Представете си, днес в училище в часовете е било гаджето на едно от момичетатв от класа. Сина ми е влезнал последен и момчето е било седнало на неговото място, сложило си качулка да не го види класната. Тя взела да брои и се зачудила защо един е болен, а в класа са 26. После видяла, че сина ми е седнала другаде и лелее. И момчето се държало нагло, с 300 зора са го изгонили от час. После цял ден си седял в училището с гаджето. Охрана уж имат... Обаче като нямат чипове и нямат униформи ей така е. Бясна съм! Че утре може да влезе някой и да ги избие всичките, как може да няма вариант да влизат само учащите. Иначе, набора му е весело, вятър го вее него на бял кон. Да не казвам, че ситуацията пък в момента е още по-абсурдна.

# 71
  • Мнения: 3 491
Сани, учи след училище? Браво!  Синът ми никога няма да го направи. Сутрин също му се събират максимум час и половина учене. До девет се мотае и към 10.30 почва да се приготвя... Пълно спокойствие.
Грийн, как е реагирал, възрастни ли са се намесили?

# 72
  • София
  • Мнения: 6 370
При мен Школо работи. Току-що получих известие за 4 по фвс. Най-накрая им се случи хубаво време и са успяли да си направят нормативите.

по ФВС дойде оценка, ама по МАТ дали ще дочакаме резултат от входно ниво...

# 73
  • София
  • Мнения: 254
Моят син повече от час на ден не е учил тази година,май е по около 20мин.Понеже става много рано,вечер заспива към 21.30🙄Това да учи посред нощите никога няма да го доживея.По цял ден е навън,всяка вечер с часове говори по тел.с някакви девойки...и то все различни,били му приятелки...
Въобще-тотална смяна на приоритетите...
Оценка по испански още няма,а вие тук пишете за по 10 оценки🤔Примирих се с мисълта,че испански в уч-ще няма да научи.
Твърди,че много иска да продължат присъствено,защото се събирали готина група деца от няколко класа и си ходели за храна в района.Дезинфектанта стои неотворен в раницата му,мокрите кърпи също...

# 74
  • Мнения: 1 402
Току що в школо дойде 7 оценка по немски, като всяка нанесена е поне от 2, понякога и 3 задания. Комбинира устно, диктовка и думи обикновено, правени в три различни дни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт