ОСМИ клас 2020/2021 - Тестове, контролни и диктовки, в паузата пък снимки по пантофки!

  • 22 081
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Моя опатка едно шишенце дезинфектант, това ми напомни да му сложа ниво. По клюките в Елена вече има 10 заразени, което за такъв малък град ( в интернет са 5000 в реалност 2000 души) си в направо много.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 044
чл. 7 6) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2020 г., в сила от 02.10.2020 г.) Продължителността на дистанционния учебен час за всички видове подготовка при синхронно обучение от разстояние в електронна среда не може да надвишава:
1. двадесет минути - в началния етап;
2. тридесет минути - в прогимназиалния етап;
3. четиридесет минути - в гимназиалната степен.


Дидева, това е за тази година, нали така? Нашите миналата година си учиха по 40 минути и редовна учебна програма. Явно са се "преучили".

# 77
  • Мнения: 613
Момичета,
Да ви разкажа как вчера са преподадени вектори при нас. С клипче от Ю тюб.
Отворих тетрадката по МАТ- една цифра няма написана от началото на годината. Само заглавия и подточки. Все едно е БЕЛ.
За 3 дни им направи 3 теста по МАТ. Единия от които от 8 вечерта. 15 задачи от комбинаторика за 40 минути. Задачите в пъти по-сложни от това в учебника.

# 78
  • Мнения: X
Скрит текст:
чл. 7 6) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2020 г., в сила от 02.10.2020 г.) Продължителността на дистанционния учебен час за всички видове подготовка при синхронно обучение от разстояние в електронна среда не може да надвишава:
1. двадесет минути - в началния етап;
2. тридесет минути - в прогимназиалния етап;
3. четиридесет минути - в гимназиалната степен.


Дидева, това е за тази година, нали така? Нашите миналата година си учиха по 40 минути и редовна учебна програма. Явно са се "преучили".
Не е само за тази година, а изобщо оттук нататък или...поне до следващото изменение на наредбата. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 6 957
При нас не се пишат много оценки. До тук Ния има общо 7, като по 4 предмета още няма нито една. Всичко е много спокойно.
Патронният празник се местел за другата седмица. Само не е разбрала за кога, защото каза, че е за петък, когато всъщност е ваканция.

# 80
  • софия
  • Мнения: 25 909
Математиката е поправено от 3 на 4. Като ви казвам, че ми е гайле и ме втриса от нея, вие ми се смеете.
Уж беше разбрала комбинаториката и нямаше проблем, но не ѝ стигнало времето. Снощи се кле във всичко свято, че повече няма така да прави и ще решава всички задачи поне от раздел А от сборника, а не само 10тте дадени за домашно.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 15:25 от zvаnchе

# 81
  • София
  • Мнения: 255
Моят ме изненада приятно с 5 на входното по математика.Толкова имаше и като год.оценка за 7 клас.Като четох тук вашите деца,които са изрешили толкова много сборници какви слаби оценки са им натряскали,очаквах 3 или 4.Та или теста е бил лесен или на моето момче му е останало все пак нещо в главата от миналата година.Та чак ми се учуди на радостта🤭
Засега е бетон с 5 по почти всичко,само най-важното тази година-испанския е "тъмна Индия"-няма оценки,изпитвания,тишина

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 15:35 от perunika77

# 82
  • Мнения: 48 145
И при нас няма много оценки, но са главно 5 ( и 6 по математика)
Не се натискам за повече, ако така останат, ще съм много Хепи Simple Smile
Да са здрави и без инциденти, другото как дойде
Понатискам го всеки ден да пише НА РЪКА кратък текст. Не е много ентусиазиран, но го правим . Кажете теми Joy, че ме няма по педагогическата част. Също и къде имаше адаптирани книги

# 83
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Хепи, за кой език ти трябват адаптирани книги?

# 84
  • Мнения: 48 145
Извинявам се, за английски Simple Smile

# 85
  • гр.София
  • Мнения: 4 175
Последната оценка е по английски ,на диктовка. Дълга ми се видя-лист А4 ,изписан ситно и плътно.

 С. е втора смяна. Като се прибере,вечеря в леглото на сгъваема масичка и се дзвери в екранчето на телефона. После сама си става и сяда да учи.  Аз заспивам,тя остава. Не знам,откъде намира сили.  Всъщност,разбирам я. И аз съм в състояние да работя нощем-бързо и концентрирано. Но съдбата ми е да ставам в 5.30 и заспивам рано.
Сутрините обаче, подозирам,че прекарва пред огледалото.  Заварвам вечер камара от наизвадени дрехи.

С учителката по МАТ  се очертава "греда". Хем е често болна,сега са със заместник,  хем не обичала да обяснява.

# 86
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Литература на английски (класика) - http://freebooks.pupilgarage.com/FreeBookDownload?category=engli … terature&pg=3

Адаптирани книги по нива - https://paragraph77.net
http://lelang.ru/english/adaptirovannye-knigi/

А този много ми харесва - https://fenglish.ru/adaptirovannye-audioknigi-na-anglijskom-ot-obl/

# 87
  • София
  • Мнения: 7 212
Просто майка, благодаря! Страхотни линкове!
Единствено имам проблем, че дъщеря ми категорично ми отказва е-книги. Confused
Обаче може пък да си смени мнението или да ѝ харесат аудио книгите. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата, Бети!
И при мен приложението за телефон на школото не работеше вчера, не работи и днес. Но пък през сайта им е ок.

# 89
  • софия
  • Мнения: 25 909
Имам нужда от помощ - креативен костюм за Хелоуин. Съобразете се с това, че маска се носи постоянно, моля.

Общи условия

Активация на акаунт