ще развие ли кърмачето ми недобър навик...

  • 1 216
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз пък взех, че я научих вместо с биберон, с цица да заспива. Приятно ми е и не ми пречи. Наложи се ва пъти друг да я приспива - нямаше никакъв проблем. Така че съм спокойна.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 390
И моят син започва да развива такъв навик и се чудя да се поддам ли или не...Аз предпочитам сам да заспива, но последния месец вече заспива с песни, галене и т.нат.Та като се замисля, по-добре на гърдата,отколкото да пея по 1 час. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 942
Ние много лесно и бързо се отказахме от този навик още когато бебка беше на месец и половина,но да си призная честно май на мен ми беше по-трудно Sad Незнам може би Ники е по-податливаи почна да си заспива в креватчето кога сама кога трябва да има някой до нея и да я галипо главичката или да и държи ръчичката,като пследното е много лош навик(аз бях така до шестгодишна възраст).При нас проблема е че немога да изляза поне 15-20 минути от стаята когато е заспала,милата неиска да е сама. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 730
И ние заспиваме на гърда и не ми се мисли как ще я отбия(на 1год.6мес. е) и отуча от този й навик,неще песни,книжки и тем подобни Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние сме на цица - лесно и просто е (засега), може би оптималния вариант е бебчо да свикне и друг от семейството да го приспива - не само на гърда с мама, защото наистина ако последната трябва да се отдалечи за мъничко някъде става "интересно"... Crazy

# 20
  • Мнения: 1 004
Моето дете така почна да заспива към 7мия месец, заради зъбоникненето, само така се успокояваше и по 7-8 пъти на нощ сме се приспивали така, после си свикна и на всяко приспиване си искаше. Накрая за 2 нощи се отучихме, но с много рев, обаче някак се отврати и вече не искаше да цока почти. Ако не й се спеше не можеше гърдата да й задържи вниманието. И така успешно към 11 месеца и половина спряхме да се кърмим. И сега нищо че гушнати заспиваме, не иска с друг освен мен да заспива. Ето това беше лошото на цицата за приспиване. Никой не можеше да ме замени по цели нощи безсъние заради зъбите, а понякога това страшно ми тежеше. Все пак бяха 3 месеца безсъние. Но това е цената на кърменето. Grinning Майката е единствена и незаменима.

# 21
  • Мнения: 2 309
И ние така заспиваме от първия ден вкъщи, та досега. Откакто се е родила съм излизала не повече от 5 пъти, като това беше в самото начало. Вече е така пристрастена, че никой друг не е в състояние да я приспи, реве до побъркване и посиняване. Последно се прибрах от концерта на Симпли Ред без дори да беше започнал, за да я приспя - беше побъркала дядо си и баба си - щом ме видя замърка и заспа на гърдата, даже нямаше сили да суче.
От една страна съм доволна, понеже това е единственото й спокойно заспиване за деня без ревове и истерии /още докато я къпя почва да се хили неудържимо, а на обличането на пижамата вече примира от кеф, защото знае че вече ще се спи/, от друга страна обаче е адски обвързващо, недай си боже ако ми се наложи да ме няма - незнам какво ще се прави.
През деня обаче заспива на гърда само ако й е кеф, понякога иска цица и никой не може да й излезе насреща, а друг път със се мъчила да й я набутам в устата само й само да заспи и да спре да реве, но не и не. Ей това ни е голям проблем, спи й се, търка очите и нослето, а не може да заспи - така откарваме часове, докато не стигне до рев. Отвлякох се май доста Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 601
Това си е най-естественият начин на заспиване на едно кърмаче. Peace
    Един ден ще ми липсва newsm78

# 23
  • Мнения: 54
не смятам че е лошо това даже е прекрасно удоволствие ако моя син заспиваше така. Heart Eyes
на мен много доктори ми казваха да спра 3 ч. храненето но аз си го храних тои сам се отказа после. така че с времето ще се откажете не се претесняваи не го мачи детето.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
наистина си е удоволствие.....вече съм на това мнение, пък всичко се променя с възрастта и растенето. сега сме на тази вълна, прекрасно!

Общи условия

Активация на акаунт