За тъжните хора

  • 2 619
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
Случва се на всеки да е тъжен, но не бива да се оставяме под влияние на черногледството....всеки по различен начин приема "ударите на съдбата", някои безпроблемно изплуват, но други все повече се оставят на инерцията.....
Много често ни се иска живота да се съобразява с нашите желания(по-често меркантилни Wink) и когато нещата не се получават, то вместо да погледнем по-философски, все повече задълбаваме Confused

# 16
  • Мнения: X
А за кое момиче става въпрос?  Embarassed
Извинявайте за офф-а.. искам ако мога с нещо да й помогна. ..

# 17
  • Мнения: 677
Мисля, че ние не сме научени да крием емоциите си. Не е в нашата народопсихология.
Аз пък мисля,че е точно обратното..Ние крием емоциите си..И само в БГ има поговорки като-"много хубаво-не е на хубаво" и "Не се смей много-защото ще плачеш"..

# 18
  • Мнения: 1 416
На тъжните хора им харесва да тъжат. Не мисля, че в това има нещо лошо, разбира се.
На мен не ми харесва да тъжа. Изживявам си мъката сама (времето зависи от мъката - голяма, средна или малка), преминавам през нея и излизам нова-новеничка. Не обичам да тъжа - така или иначе, това по никакъв начин няма да промени ситуацията.

Права си, Василиса...
Аз съм от хората, които обичат да тъжат.  Grinning По-лошото е, че в момента съм изпаднала в състояние, отвъд любимата ми здравословна тъга и не мога да изпълзя от него.
Прави ми впечатление, че не съм в сама в тази печал, напоследък се сблъсквам с ужасно много хора, които водят някаква вътрешна битка, но вярвам, че е за добро!
Желая успех на всички ни!  Hug

# 19
  • Мнения: 6 167
Всеки минава през различни фази.
Това му е хубавото на тоя живот!

Надявам се, Пухиня скоро да излезе от тъгата си и да намери нов път.
Ако беше до мен, съм  сигурна, че с думи мога да разсея тъгата й и
да й дам кураж. Жалко,че нямам възможност да й поговоря наживо.

Иначе според мен на тъжните хора им липсва нещо, което на мен не, но не знам
наистина, какво е точно то, за да им го дам ( егати изречението, извинете).
Вяра, предполагам...
Не, в религии и тн.. Просто вяра, че света все пак е добро място,
мамка му.

# 20
  • Мнения: 1 416
Вяра, предполагам...
Не, в религии и тн.. Просто вяра, че света все пак е добро място,
мамка му.
Лени,
Ти, както си описала тъжните хора, излезе, че те живеят в пълно отрицание със света. Не е така... Тъгата е едно чувство, а отчаянието - друго, а загубата на смисъла - трето...

# 21
  • Мнения: 6 167
Вяра, предполагам...
Не, в религии и тн.. Просто вяра, че света все пак е добро място,
мамка му.
Лени,
Ти, както си описала тъжните хора, излезе, че те живеят в пълно отрицание със света. Не е така... Тъгата е едно чувство, а отчаянието - друго, а загубата на смисъла - трето...

prawa si , Lora Peace
между другото тъгата не е задължително нещо лошо.
много гении са живели и творили бидейки тъжни ( и често..самотни)
според мен състоянието на тъга би могло да се доближи до състоянието медитация и от
това да излезе голям пробив.
както и да е.

аз останах с впечатление, че Касиди по-скоро говори за отчаянието и безпреспективността, чуството за слабост, безизходност и тн. И това  има предвид под 'тъжни хора'. Хора, които са загубили за момент хоризонта. Нещо такова...
Възможно е, да не съм разбрала правилно 'тъжни хора'.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 416
prawa si , Lora Peace
между другото тъгата не е задължително нещо лошо.
много гении са живели и творили бидейки тъжни ( и често..самотни)
според мен състоянието на тъга би могло да се доближи до състоянието медитация и от
това да излезе голям пробив.
както и да е.

И аз мисля по същия начин!  Peace

аз останах с впечатление, че Касиди по-скоро говори за отчаянието и безпреспективността, чуството за слабост, безизходност и тн. И това  има предвид под 'тъжни хора'. Хора, които са загубили за момент хоризонта. Нещо такова...
Възможно е, да не съм разбрала правилно 'тъжни хора'.  Peace
Да, Касиди явно има предвид безизходицата. Моя е грешката - хванах се за израза, а не биваше... И всъщност сме на едно мнение!  Grinning   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 063
Не обичам да тъжа аз, въпреки, че по душа нося онова страдание на Достоевски - не търпи (само)съжаление! Обаче, когато те застигне онази типична неспособност за неусещане на емоция, която аз наричам болка и така те сковава, заlostва, че не преживяваш и в себе си тъгата и извън себе си ...
Има тъга, към която се отнасяш със самоирония след време и такава, която и след време ти носи болка.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 01:37 от Ив

# 24
  • София
  • Мнения: 1 105
Какво е станало?!

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тъгата...тя е различна при всички хора.
Ако има с кого да споделиш..да те разбере..ако има надежда...минава лесно.
Ако си сам и в безизходица е ужасно.

Не много хора знаят какво всъщност е депресията и повечето с лека ръка я наричат слабохарактерност и каприз, а не е така.
Просто понякога човек наистина не вижда смисъл в нищо...и не е задължително да греши.
Въпрос на гледна точка...моментно състояние...обкръжение...много са нещата.

Дано Пухи намери сили да се измъкне   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 462
Абе я горе главите!

# 27
  • Мнения: 3 447
Аз съм от хората, които обичат да тъжат.  Grinning По-лошото е, че в момента съм изпаднала в състояние, отвъд любимата ми здравословна тъга и не мога да изпълзя от него.
Прави ми впечатление, че не съм в сама в тази печал, напоследък се сблъсквам с ужасно много хора, които водят някаква вътрешна битка, но вярвам, че е за добро!
Направи едно място и за мен Confused

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тъгата не е моето амплоа. Мразя да съм тъжна. Бих се определила като ведър човек.
Но наистина има много тъжни хора. И за всеки, потънал в тъгата си, неговата си болка е уникална...

# 29
  • Мнения: 1 416
Аз съм от хората, които обичат да тъжат.  Grinning По-лошото е, че в момента съм изпаднала в състояние, отвъд любимата ми здравословна тъга и не мога да изпълзя от него.
Прави ми впечатление, че не съм в сама в тази печал, напоследък се сблъсквам с ужасно много хора, които водят някаква вътрешна битка, но вярвам, че е за добро!
Направи едно място и за мен Confused

И ти ли, Доне?!  Sad

Общи условия

Активация на акаунт