Време е за ИКЕА! - Тема 32

  • 40 440
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Имате ли наблюдения за гардеробни врати GRIMO и FARDAL? В момента съм в процес на избор, а за размера гардероб, който искам, няма как да се съберат три врати по 50 см и ще трябва да сложа 2 х 50 см и една 25 см. Единият вариант е с огледало, но не съм голяма почитателка. Не мога да намеря от вратичките им такава на 25 см, която да е МДФ фрезована като вратите GRIMO. Та,  склонна съм да взема и гладка врата - като тази FARDAL - но ме притеснява, че тя е от ПДЧ и макар и двете да поръчвам в бяло, може да има разминавания. Искам всички врати да са матови. От картинките на сайта им се ориентирам трудно по тези въпроси, та затова реших да питам вас.
Ето линкове:
FARDAL, GRIMO.
Отделен е въпросът, че нито една от двете нямат наличност в онлайн магазина.

Edit: сега видях, че FARDAL е гланцова. Уф! Някаква идея с коя да я заменя?

# 736
  • Мнения: 6 439
Forsand е най-обикновената им матова врата, но дали има наличност не знам.
(Другия вариант е плъзгащи 2х75)

# 737
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Forsand е най-обикновената им матова врата, но дали има наличност не знам.
(Другия вариант е плъзгащи 2х75)
А има ли разлика в бялото на Forsand и Grimo? Това е, което най-вече ме тревожи - че ще ги поръчам, а пък една до друга няма да си отиват изобщо.
Плъзгащи врати не искам.

# 738
  • Мнения: 6 439
Сега отворих и виждам че има forsand само за по-ниските рамки, така че вероятно и това отпада като опция..

# 739
  • Мнения: 69 196
Виж вратите на други серии..Били, Беста...др.холни секции..разцъкай просто.
Излез от серия Пакс.

# 740
  • Мнения: 44
На 25 см има и огледална врата, ако ти е вариант -  Vikedal, артикулен номер 103.011.25.

# 741
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Виж вратите на други серии..Били, Беста...др.холни секции..разцъкай просто.
Излез от серия Пакс.
За съжаление не намирам нищо, което да пасва на височина 236 см. Oxberg изглеждат добре, но са на 192 см.
Остава ми варианта с огледало, за който k0lichka пише. Надявах се, че ще има друга възможност.

# 742
  • Мнения: 69 196
И аз рових..но не открих.

А вариант да е открито, като етажерка с рафтчета..не е ли вариант, или не те кефи..

Билито имат надстройки.

125 ли е ширината? Може две по 60 см рамки, например на Бестата, но те пък нямат цели врати, все 60 на 60 парчета са...

Или по поръчка само вратата от нейде? Панти има навсякъде...та...

# 743
  • София
  • Мнения: 3 197
Бяла матова врата FORSAND  25х236 със сигурност има, но само във физическия магазин.
Това са FORSAND 50+25, нямам идея как би се комбинирало с друга врата:


Другият ни гардероб е избелен дъб, там сложихме огледална защото нямаше 25 см в цвят.

# 744
  • Мнения: 6 439
Изобщо FORSAND за по-високата рамка го няма в сайта, иначе и аз препоръчах такива.

# 745
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте!
Имам спомен, че матраците на Икеа имат 40 дни тест период, но никъде не намирам такава информация в сайта. Някой може ли да ми потвърди дали беше така?

# 746
# 747
  • Мнения: 3 853
Някой има ли градинските мебели Applaro? Как е дървото след време? Бързо ли се съсипва? Калъфите успяват ли да ги предпазят?
Нищо не се съсипва, те са направени за употреба на открито. Освен това имат гаранция.
Имам барбекю на 3г. Само вън стои с калъф. Дори и зимата. В снега е!
Имаме пейка - също вън, под навеса на входа.
Имаме и шкаф с неръждавейка плот - също е вън с калъф, заринат в снега сега:) черното на по-долната снимка.

А тук се вижда частично пейката.

# 748
  • Мнения: 69 196

Тест..ама не съвсем. Само замяна после.

Юск например връщат парите.

# 749
  • Мнения: 1 604
Някой има ли градинските мебели Applaro? Как е дървото след време? Бързо ли се съсипва? Калъфите успяват ли да ги предпазят?
Нищо не се съсипва, те са направени за употреба на открито. Освен това имат гаранция.
Имам барбекю на 3г. Само вън стои с калъф. Дори и зимата. В снега е!
Имаме пейка - също вън, под навеса на входа.
Имаме и шкаф с неръждавейка плот - също е вън с калъф, заринат в снега сега:) черното на по-долната снимка.

А тук се вижда частично пейката.


Сърдечно благодаря, съвсем се навих да ги взема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт