Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 68

  • 34 195
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 234
Сърби ме кожата и се чеша като крастава. В 34 г.с. съм. Дали може да е симптом на липса на някой витамин/ минерал или от хормоните? Чета, че в комбинация с тъмна урина може да е проблем с черния дроб/ жлъчката. Ще споделя с АГ при първа възможност.

# 61
  • Мнения: 1 446
Здравейте,
Взимате ли някакви допълнителни мерки за предпазване от вируса?Например,витамини,добавки,билки,някакви домашни рецепти..?

# 62
  • Мнения: 1 076
Fifiana, да е много суха кожата и може би също доста преразтегната от качените през бремеността кг? Мен така ме сърби, но само корема.

Layla, аз лично не правя нищо, освен стандартните хигиенни мерки - маска ежедневно нова, миене на ръце, дистанция. До скоро ходех на работа, където съм високорискова група. Детето ми е на градина, мъжът ми ходи на работа, навън излизам всеки ден. Стремя се да се храня добре, с прясна храна богата на антиоксиданти и иминостимуланти. Ама това и преди корона, и преди бременността.

# 63
  • Мнения: 5 234
Wednesday28, благодаря за отговора.
Качените кг са ми +6, което не е много за 8 месец; коремът е обилно намазан постоянно. Обикновено не си поставям сама диагнози по интернет, но сега като се зачетох и много прилича на холестаза по сърбеж на длани и стъпала и потъмняла урина. Sad Ще звъня на някой лекар да питам какви изследвания да си пусна.

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Фифи, урината потъмнява ако не пиеш достатъчно течности. За сърбежа на дланите и стъпалата може да е от суха кожа, ако не е от това не знам. Най-добре наистина звънни на АГ.

# 65
  • Мнения: 1 751
Здравейте,
Взимате ли някакви допълнителни мерки за предпазване от вируса?Например,витамини,добавки,билки,някакви домашни рецепти..?
Доколкото знам-няма! Носи маска правилно, тоест устата и носа да са покрити, сменяй я през два-три часа и не си пипай очите, преди да си измила ръцете добре със сапун и вода. Аз, лично, след сапуна слагам и гел-дезинфектант.
Напоследък, когато ходя до голям магазин слагам и латексови ръкавици, които после изхвърлям с маската.
Важна е и дистанцията.
Това е!

# 66
  • Мнения: 5 234
Благодаря! Може и от непиене на достатъчно  течности да е, но пък е факт, че, чернодробните показатели са много лоши - поне аз като ги гледам. Но ще видя лекарите какво ще кажат оттук нататък. От един сърбеж - какви работи могат да изкочат. Sad Бъдете здрави!

# 67
  • Мнения: 7 690
Фифи, сподели какво е казал лекарят после. Късмет!

Здравейте,
Взимате ли някакви допълнителни мерки за предпазване от вируса?Например,витамини,добавки,билки,някакви домашни рецепти..?


В буркан настъргваш джинджифил, нарязваш лимон или два с кората, добавяш мед и консумираш няколко лъжички на ден.

Биозин мама профилактично.

Много вода с лимон.

Редовно и хубаво проветряване на дома.

Разходки на чист въздух.

Маска и дистанция когато е нужно.

# 68
  • Мнения: 1 446
Благодаря ви!

Биозин мама може ли да се приема заедно с други витамини?Пия Огестан,дали да не го заменя с Биозин?

# 69
  • Мнения: 4 144
Благодаря ви!

Биозин мама може ли да се приема заедно с други витамини?Пия Огестан,дали да не го заменя с Биозин?
Могат да се пият заедно.

# 70
  • Мнения: 859
Благодаря ви!

Биозин мама може ли да се приема заедно с други витамини?Пия Огестан,дали да не го заменя с Биозин?
Здравей, аз пия и двете по веднъж на ден, съгласувано с АГ.

# 71
  • Мнения: 1 381
Здравейте настоящи и бъдещи мами.
Снощи след два положителни теста разбрах, че и аз ще ставам мама🙏😊❤
Притеснението ми е, че имам Хашимото, а едното е в болничен заради + ковид тест и за капак и ние с таткото след преглед при нея се разболява и дадохме също положителни стойности и сега се лекуваме. Вчера говорих веднага с гинеколог, който уж каза че антибиотика който пия не е опасен за бебо /сумамед 500/, но час след приема му ми става ужасно лошо..добре че днес ми е последният прием.
Също имам от време на време едни спазми ниско долу, все едно всеки момент ще ми дойде МЦ.
Дано не звуча като някоя параноичка, но нищо не знам по темата 😁
Ще ви следя с интерес 💐

# 72
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Бенчита първо честита ти радост! Сега е важно да бъдеш максимално спокойна, доколкото позволява при теб цялостната картинка.
Щом антибиотика ти свършва не го мисли. Като си го започнала и не си знаела, няма какво да се направи. Хаши-то също не е проблем. Когато започнеш да се следиш при даден АГ той ще те изпрати предполагам отново на ендокринолог и там ще ги следите нещата. Сега дано по бързо се изчистите от гадния вирус, другото ще си тръгне поред след това. А този тип болки са нещо често срещано и в ранна, и в по-късна бременност.
Сега почивай, грижи се за себе си, гледай положително на нещата, не се шашкай за глупости и с радост очаквай щастливия финал.

# 73
  • Мнения: 5 234
Фифи, сподели какво е казал лекарят после. Късмет!
Благодаря! АГ и ЛЛ казаха веднага в болницата. В болницата изписаха лечение и ме пратиха вкъщи. Холестаза на бремеността е, както се определих и аз. Няма причина за появата. Предизвикват раждането по-рано, някъде към 37-38 седмица, ще го преживея, само бебето да е добре.

# 74
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Дано всичко мине леко и максимално безпроблемно при теб Фифиана. Важното е, че сте хванали всичко навреме. Всичко ще е Ок до края, ще видиш Wink 15-20 дни по-рано май не е чак толкова ранен и притеснителен срок, важното е бебче да е добре. А и тъкмо ще си го гушкаш по-скоро 🥰

Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 18:24 от * SUPERGIRL *

Общи условия

Активация на акаунт