Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 68

  • 34 189
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 372
Благодаря! Simple Smile

# 721
  • Мнения: 304


Много хубава и полезна книжка!

# 722
  • София
  • Мнения: 154
Това за спането по гръб е напълно безопасно. Питала съм АГ.

# 723
  • Мнения: 263
Здравейте, пиша притеснена. От сутринта ми се мота главата, премерих кръвното- 130/135/140 на 80/90 е.. звънях на АГ, не вдига, първи свободен час за кардиолог след 2 дни.. в 12 гс съм и съм доста притеснена, случвало ли ви се е?

# 724
  • Мнения: 1 686
Здравейте, пиша притеснена. От сутринта ми се мота главата, премерих кръвното- 130/135/140 на 80/90 е.. звънях на АГ, не вдига, първи свободен час за кардиолог след 2 дни.. в 12 гс съм и съм доста притеснена, случвало ли ви се е?
Аз на Ваше място бих записала часа за кардиолог за след 2 дена. Дотогава мерете кръвното по 3-4 пъти на ден, записвайте и занесете записите на кардиолога. Вероятно ще ви изпише лечение или ще Ви сложи холтер за 24 ч. И се опитайте да запазите спокойствие, защото стресът също вдига кръвното.
Успех!

# 725
  • Мнения: 723
Здравейте, пиша притеснена. От сутринта ми се мота главата, премерих кръвното- 130/135/140 на 80/90 е.. звънях на АГ, не вдига, първи свободен час за кардиолог след 2 дни.. в 12 гс съм и съм доста притеснена, случвало ли ви се е?

При мен също се вдига на няколко пъти от началото на бременността, единствено допегит може да се пие при бременност, като след консултация с кардиолог ми каза да само 1 хапче и че действа бавно, но така и трябва, защото ако рязко падне кръвното, се получава исхемия в малкия таз. Според него до 140 е безопасно и не се пие нищо, въпреки че аз съм с много висок риск от прееклампсия. Опитай да поспиш.

# 726
  • София
  • Мнения: 22 944
Аз предният път в 7 м май вдигнах, пих допегит след преглед пред кардиолог до края на бременността и нямах никакви проблеми. Като също отидох след няколко дни след откриване на проблема.

# 727
  • Мнения: 4 144
Опитай да поспиш и пий чай, действа диуретично, ще свали леко кръвното.

# 728
  • София
  • Мнения: 22 944
Пуснах и отделна тема, но ще се пробвам и тук, ако някой знае. Днес се върнах от редовен преглед, 24 г.с съм, бебето е 640 гр и докторът каза, че всичко е наред, обаче като се прибрах видях, че в амбулаторния лист пише, че плацентата е със зрялост 2. Четох, че е много рано за такава зрялост на плацентата. Докторът каза да си отида след 1 месец на обикновен преглед, но не знам, дали вече не трябва да ходя по-често. 😔 Иначе на 18.12 и 22.12 ми бяха съответно ФМ и феталната ехокардиорафия и всичко беше наред...

# 729
  • Мнения: 1 038
Какви витамини се пускат по ЗК н женска консултация ?

# 730
  • Мнения: 1 381
Аз може ли да се похваля, че чакаме момиченце. 🤗 Голямо щастие, днес бях на фетална и д-рката каза, че отдавна не е виждала толкова перфектно бебче, после като каза и момиче и айде чувствителната майка ревна🤷‍♀️😁

# 731
  • Мнения: 324
Какви витамини се пускат по ЗК н женска консултация ?

Никакви, по ЗК само ПКК, урина, микробиология 1 или 2 пъти и в началото ХИВ, Хепатит и тн. Ако искаш да изследваш витамини, трябва да си ги заплатиш.

# 732
  • Мнения: 541
Аз може ли да се похваля, че чакаме момиченце. 🤗 Голямо щастие, днес бях на фетална и д-рката каза, че отдавна не е виждала толкова перфектно бебче, после като каза и момиче и айде чувствителната майка ревна🤷‍♀️😁
В коя седмица разбрахте? Simple Smile честито 🌷

# 733
  • Мнения: 1 381
Аз може ли да се похваля, че чакаме момиченце. 🤗 Голямо щастие, днес бях на фетална и д-рката каза, че отдавна не е виждала толкова перфектно бебче, после като каза и момиче и айде чувствителната майка ревна🤷‍♀️😁
В коя седмица разбрахте? Simple Smile честито 🌷
Благодаря 🤗, четвъртък влизам в 14-та седмица 😊

# 734
  • Мнения: 1 038
На сто процента ли сте сигурна ?
Какви витамини се пускат по ЗК н женска консултация ?

Никакви, по ЗК само ПКК, урина, микробиология 1 или 2 пъти и в началото ХИВ, Хепатит и тн. Ако искаш да изследваш витамини, трябва да си ги заплатиш.

Общи условия

Активация на акаунт