Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 16

  • 35 513
  • 764
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 648
Мога да кажа за Кестен - в момента съм с такъв. В началото става много тъмно, с измиванията изсветлява, обаче поне при мен отива в леееко в червената гама, не знам дали е от него или защото основата ми беше рижава след многото химия, която наплесках миналата година. Боядисвам се с него от миналия ноември и миналата седмица ми беше 4-ти път. В кутия има 4 пакетчета, за моята къса коса стига едно, а аз си поръчах 2 кутии, тъй че имам за още няколко месеца 😁. Иначе и аз искам точно ефект млечен шоколад, но не мисля, че ще стане и с Walnut, въпреки че точно това ще тествам след Chesnut. Според мен зависи много и от основата, моята като е с червеникави отблясъци не виждам как няма да има такива. А и аз имам повече бели коси и те стават златисти, интересен ефект е и вече съм го приела, че ще е така, не искам повече химии.
Но те съветвам да изчакаш минимум месец, имаше някакво условие в упътването за комбинация химия - билкова боя, ако не се лъжа 🙄. Поне аз лично направих пауза толкова.
Иначе съм доволна, смесвам прахчето с топла вода, мажа се, отмивам само с вода, малко балсам и после никакви стилизанти. 2-3 дни не мия с шампоан и цветът някак се насища. Лесно е и косата седи по-лъскава и като че ли не ми се омазнява толкова (но пък минах и на безсулфатен шампоан на растителна основа).
Само ако можеше и косопадът ми да спре, ама той е в следствие на 🤬🤬🤬Ковид, тъкмо ми се оправи от миналогодишното боледуване, бам - разболях се отново и сега пак.
А не смея да правя маски с разни масла, защото май бях питала преди да почна да се боядисвам с Култиваторс и някой ми беше писал, че свалят боята… Нещо актуално по тази тема?

# 691
  • Paris, France
  • Мнения: 14 412
Какво е съотношението на водата за изплакване и лимонтузу?
Дали ще има същия ефект прибавянето на лимонов сок още докато къната е направена и оставена да оксидира?

Равна чаена лъжичка кристали лимонтозу на галон (3.5-4 литра) дъждовна или дестилирана вода. Понеже не ползваме дестилирана вода, слагаме същото количество ако водата е мека и малко повече ако е твърда, но без да се оливаме. На Софийска вода слагам равна, чаена лъжица, на вода като старозагорската, бррррр, парижка, лондонска слагам по чаена лъжица с хубав връх, даже две.

Много внимавай да не ти влезе в очите, че ужасно люти! Ако те щипе неприятно (кожата), можеш да полееш с обикновена вода и следващият път да разредиш с обикновена вода за да не е толкова кисела сместа.

Има омекотяващ ефект и лъскавина от киселината в къната, но само ако се плакне с вода, без шампоан.

В дългосрочен план киселините пресушават косата. Краищата ми са за подрязване вече. Като млада не виждах такъв ефект, но с възрастта косата ми стана суха и поливане с киселина я изсушава още повече. Гледам да не я мия повече от 2 пъти седмично и да не я ползвам с киселина всеки път, ама.......

На суха коса е добре да се сложи и балсам. Аз слагам в краищата. Отмивам с остатъка от водата. 

Киселината не позволява на къната да оксидира и затова е добре да не се ползва поне седмица след отмиване на къна. Забелязах, че цветът седи по-светъл като плакна всеки път с лимон или оцет. Не, че я сваля, защото не виждам бяло, но седи по-светла.

Скрит текст:
Ще кача малко стари снимки на моите експерименти:

това е само с къна:

това къна+касия 50/50:

това е св. кестенявата на Хенафокс+касия 50/50+малко амла:

това е с кестена на Култиваторс+касия+амла: 1/3:2/3+2 с.л. амла:

и тук, но с добавена къна:

това е златисто-медната на Хенафокс:

Естественият ми цвят е нещо такова:

Мръсница 🌞! Много ти завиждам и хич не е благородно 😻. С естествения цвят си извадила шестица от тотото - можеш да се боядисаш лесно във всякакъв цвят, изобщо не личат бели коси. Пу, пу, страхотна коса и дано да остане такава! Всички цветове ти отиват много. Къна и кадия на втората снимка и къна на първата са ми любимите. А чупките естествени ли са и изправят ли се от къната? Уау!

Някой да ме срита да се къносам, че вече имам педя бяла коса и ме мързииииииииииииииииии.

# 692
  • Мнения: 39 740
O, щом на всяко измиване ще трябва да си обливам косата с лимонова вода, а и косата се изсушава- няма и да пробвам. Благодаря за разясненията.

# 693
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Nevena, размя ме. Чупките са естествени и се изправят от къната, да. Иначе косата ми е мека и с тънък косъм, та наистина мога да се боядисвам във всякакъв цвят. Сега пак зяпам билковите бои... Може да пробвам трети тур с тях... Ох, не знам! Това рижавко, което винаги ми избива придава странен вид на тена ми. Отиват ми студени нюанси и това е. Simple Smile

На мен ореха на Култиватор'с ми изглежда като млечен шоколад, но наслоена химическа боя по дължините трябва да се свали. Става с "киснене" с масла и нагряване, но бавно. Също с маска с Вит.С + бебешки шампоан. Може да трябват няколко опита и да поизсуши косата, но други поражения не съм виждала след нея, а ме е спасявала няколко пъти, дори веднъж след билкова боя, с която станах блатно зелена, но върху боядисана с химическа боя, светла коса. Simple Smile

# 694
  • Варна
  • Мнения: 5 886
В тази тема не съм се разписала, а трябва.
Разчитам на билковите бои от август. И по-рано съм имала флиртове с тях, както и продължителни периоди употреба на къна, но винаги ми омръзваше приготвянето, продължителното стоене, не бях доволна от рижите тонове и в крайна сметка - все се оказвах в салона в търсене на новата най-добра боя.
Почти без експерименти се въртях около 4-ка, 5-ца, веднъж 3-ка по грешка - тоест тъмни нюанси, основата ми също е тъмен кестен. Веднъж направих алергична реакция, пих антихистамини, мазах с кортикостероид, мина и замина. Втори  път направих алергична реакци, трети път. Не смеех да се откажа от боите, въпреки че бях стигнала до етап, в който нямаше значение каква боя ползвам - винаги скалпът ми изгаряше, появяваше се страшен сърбеж, не можех да успокоя кожата две седмица и тъкмо нещата се понаместваха, отново беше време за боядисване.
Тъй като побелявам от 19-годишна, месец интервал между боядисванията ми беше много. Налагаше се във вторите петнадесет дни да използвам непрестанно спрей за корени или пък оцветяващи шампоани и общо-взето си живеех в робуване на цвета на косата.
И след като миналата зима отключих зловещ дерматит по линията на скалпа, който с много усилия вкарах в ремисия, се замислих, че може би така няма да се получи. Бяха ми необходими още няколко месеца "събиране на смелост", защото само си представях бъркането в купи, завиването на косата и стоенето по няколко часа и поривът ми към здравословно "боядисване" веднага изчезваше. Пробвах една прехвалена боя "Фито", която струва повече от професионалните и от която бях страшно недоволна, и това беше.
Преминаването от стандартна амонячна боя към тъмнокестенявия нюанс на Хенафокс всъщност се случи много лесно, леко и в пъти по-приятно, отколкото очаквах. Покритието беше чудесно, белите коси изглеждаха по-добре, отколкото с 80% от ползваните до момента бои, но най-важното: скалпът ми беше напълно спокоен и доволен. Намазах цялата коса два пъти и вече правя само корени - всяка неделя - с ритуална отдаденост. Никога не ме мързи, никога не ми тежи, никога не ми е досадно.
Засега нямам желание да експериментирам с други нюанси и марки, но човек никога не знае, та чета ви отдавна, въпреки че все оставах само читател.
Не бих се върнала към стандартното боядисване, категорично.

# 695
  • гр.Видин
  • Мнения: 292
И аз съм с тъмнокафявата на хенафокс и съм много доволна. Мажа се всяка неделя и ми е супер, а имам поне 80% бели корени.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 1 210
Може ли да кажете коя е тази тъмнокафявата на хенафокс?

# 697
  • гр.Видин
  • Мнения: 292
Може ли да кажете коя е тази тъмнокафявата на хенафокс?
Тъмнокестеняв
https://hennafox.com/product/116/bilkova-boya-za-kosa-tamno-kestenyav-tsvyat.html

# 698
  • Мнения: 10 775
Моля за препоръка за конкретна марка шампоан, който да не сваля бързо цвета. Миналата седмица си купих един уж с масла, молекулярна козметика, но ми се стори, че доста цвят свали.
Скрит текст:
Като бях с чиста къна не ми пукаше, но сега много си харесвам цвета, постигнат с Култиваторс - Кафяв, и искам да го запазя.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 210

Много благодаря Flowers Cherry Blossom

# 700
  • Мнения: 2 648
Моля за препоръка за конкретна марка шампоан, който да не сваля бързо цвета. Миналата седмица си купих един уж с масла, молекулярна козметика, но ми се стори, че доста цвят свали.
Скрит текст:
Като бях с чиста къна не ми пукаше, но сега много си харесвам цвета, постигнат с Култиваторс - Кафяв, и искам да го запазя.

И аз от няколко месеца съм с Култиваторс, почнах успоредно да ползвам този шампоан:

https://inaessentials.com/collections/frontpage/products/natural … an-protiv-kosopad

Има ги и в някои аптеки. Определено не сваля боята.

Пробвах и с един друг шампоан, уж натурален против косопад - на Христина, ами сваляше повече и освен това получих пърхут.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз използвам Natura Siberica, като сменям видовете и сериите. Не свалят цвета и са нежни към скалпа.

# 702
  • Мнения: 2 648
Тайга,
Продуктите са им уникални, бях си взела пилинг за скалп, много беше хубав, повече от година го ползвах.
Ти откъде ги купуваш? Има ли ги някъде във физически магазин? Аз само онлайн съм ги виждала.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Онлайн поръчвам от notino, makeup или от този сайт, в който са на -50% намаление в момента - https://glamor.bg/kategoriya/bio-naturalna-kozmetika/

# 704
  • София
  • Мнения: 894
И аз съм с тъмнокафявата на хенафокс и съм много доволна. Мажа се всяка неделя и ми е супер, а имам поне 80% бели корени.

Колко боя използвате само за корените и колко време стоите, на чиста или на мръсна коса.

Моята коса расте много бързо- още на 2-3  ден започват да бляскат белите корени, но не мога да си причиня къносване всяка седмица.


Иначе за шампоан,  аз ползвам от години Sante  (купувам го  от амазон.де).

Общи условия

Активация на акаунт