Утре сме на ясла

  • 1 751
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 175
Вие утре,ние другия понеделник-с разликата че моята Никол е на 6 месеца..и още не желае винаги да заспива сама в креватчето си.Добре ,че ще бъдат само 2 бебки под 1 година-другите 6 деца са между 2 и 3 години.Ходих ,гледах , но за другия понеделник съм се запасила с валерян.Ще я водя само 3 дни по 6 часа-с доста объркани чувства съм.Америка.
 Cry
Я виж ти в Америка ти взимат дететнце на ясла дори когато е само на 6 месеца?!
Пък аз се впечатлих на това русото Янче, което е малко над годинка  Hug
Мами днес съм по-спокойна, лелката обясни, че като цяло групата били кротки и послушни деца, нямало много пищящи и тръшкащи се (че нали знаете как увличат другите). Ама то с времето ще видим, като се поотпуснат и си покажат магарията  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 1 893
Днес само като осъзна къде е и ревна. И аз я оставих набързо и се изметох преди да съм ревнала. Днес ще я оставя да обядва в градината преди да я взема. Дано яде Praynig Доколкото я познавам гладът ще я повали Laughing Laughing Стискайте палци всичко да е наред!! А аз стискам на всички Вас!! Praynig

# 32
  • Мнения: 281
Втори ден в яслата- всичко е спокойно. Сутринта влезе без да плаче, ама и аз от вчера не спирам да му говоря как пак ще си играят с децата, играчките и добрите лели. Сега звъннах на сестрата по мобилния, каза че се е "заровил" в пясъчника и е безкрайно щастлив.  Wink Дано все да е така за напред! Praynig Пожелавам на всички само приятни изживявания с яслата! Hug

# 33
  • Мнения: 2 657
Стискам ви палци на вси4ки Hug
Аз след малко потеглям да си го взема Wink

# 34
  • Мнения: 645
Честит ти ученик Party, дано му хареса и истински да се забавлява там. Joy

# 35
  • Мнения: 2 657
Днес е бил също спокоен.Папкал е и сутринта и сега.Оба4е като го изведоха се разписка пак  Cryно за малко.

Оба4е я кажете,ваште деца преоблякоха ли ги един път за тези два дни.Питам,защото на моя не са му облекли блуза с къс ръкав,а си е стоял с дългия до сега.Мисля утре да направя забележка Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 14 133
Бърза адаптация и по-малко болести на всички малчовци!!!

# 37
  • Мнения: 2 657
забравих-беше се и наакал #Cussing out
Но утре няма да им мъл4а #2gunfire

# 38
  • София
  • Мнения: 1 893
Днес е по-добре от вчера!! Laughing Laughing Пак е плакала, но по-малко. Играла си е с децата и е обядвала супа като е отказала да яде ориз с домати. Надявам се утре да е по-добре от днес!! Praynig Praynig

Толкова от нас. Успех на всички!

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 175
забравих-беше се и наакал #Cussing out
Но утре няма да им мъл4а #2gunfire
Ама там не се ли познавате като по-малък град? Не намерихте ли някой познат в яслата че да ви гледат детето като хората? Да го държат така, ужас!  #Crazy
при нас имаше опция началото на лятото Яна да походи малко на ясла в Айтос при баба си, ама се оказа, че там ги взимали над година и 10 месеца  newsm78 Иначе щеше да й е много добре, там хората се познават и не смеят да правят такива безобразия на децата на комшиите си дето се вика  Rolling Eyes Embarassed

# 40
  • Мнения: 2 657
Ами за съжаление нямам позната то4но там Confused
Имам де,ама тя е в другата група Cry

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 175
Мами днес Яна тръгна с рев на ясла  newsm78
И то като видя една от лелките тогава се разрева и почна да се дърпа  ooooh!
Таман се успокоих, че й харесва и ето ти на!  Close
И дори тази лелка да се държи лошо с нея, по никакъв начин не мога да го докажа  Thinking

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Мили майки, според вас докога ще е това "не искам ясла!" сутрин? 
Докога ще го оставям целият потънал в сълзи и ще си го взимам по същия начин?
Кога ще свикне Алекс без мен и няма да повтаря на лелките в яслата на всеки 5-10 минути - "мама дойде!"?
Аз ще тръгвам на работа сега на 19-ти и ще трябва да го оставям за по цял ден! Тогава какво ли ще е? Сега още си го вземам на обяд /вече 5-ти ден/.
Като го взема, още е разстроен, нервен, някакси уплашен...
Не ще да заспи с часове. Спи неспокойно. Проплаква в съня си.
Като залепен е за мене... Все МАМА му е в устата...
Тревожа се. Всичко това обичайно ли е и кога ще свърши?
А уж много му говоря, обяснявам, прегръщам, целувам и обръщам внимание, когато сме заедно...
Даже започна и да се напикава в яслата. Днес ми го поискаха с памперс даже. Макар че ме увериха, че ще го слагат на гърнето заедно с другите деца и когато им каже, че има пиш или ако. А цял месец и половина вече не се напикаваше в гащите. От стреса ли е?
Моля ви, отговорете ми, че нещо съм се ошашкала! 
А уж лелките изглеждат спокойни, отзивчиви, сърдечни жени - не мисля, че нещо го тормозят...
Как е при вас положението?
Засега чао и чакам отговори, мнения, съвети, предложения, критики... 
Желая ви здраве, любов, щастие, късмет, успехи, свободно време за удоволствия, достатъчно пари за харчене, добри приятели, сбъдване на мечтите ви и всичко най-най-най!!!    bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 1 184
При нас desykv положението е като при вас. Днес беше 4 ден и хич не се кефи, плаче, нон стоп мантра мама-тати дойде, крие се под някаква масичка и се изолира, следобед вкъщи се буди, с хленч мама-тати дойди- и аз го вземам на обяд. Не хапва там, а аз му давам обяда в предверието.
Надявам се скоро да има промяна към свикване. Иначе какъв е смисъла, ако по цял ден се мъчи детето, а и социалните контакти, които ме мотивираха да го дам, така се обезмислят, щом детето страда.
Дано свикнат и им стане приятно.
Успех!

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 175
Момичета аз си мислех, че при нас положението е поносимо, обачеее  Stop
Лелката днес направо ме разби, заяви ми, че детето ми е супер непослушно, постоянно седи на вратата и иска да излиза, сърдело се, когато тя заключила вратата. (а това е нормално, тя никога не е седяла толкова време вкъщи , все сме били по улиците  Embarassed)
Донесоха ми я с мокра фанелка и ме увериха, че "току-що се била заляла с нещо"?!  Outta Joint
Аз в понеделник съм на работа, но ми казаха, че нямало как да я оставя цял ден, защото се държала ужасно?!! #Crazy
Аз знам, че на тези жени им дават мизерни заплати, а ние очакваме от тях толкова много, но все пак заслужаваме да си говорим като хора. Не да ми кажат, че детето е яло, а като се приберем да ме дърпа, че е гладно. Просто трябва да си имаме уважението. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт