Утре сме на ясла

  • 1 749
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
Утре  сме за първи път на ясла Grinning
Дано само не пла4ем много,което малко ме съмнява Cry

# 1
  • Мнения: 2 116
Дано му хареса!   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 187
Успешен старт   bouquet! Дано да е много по - добрер от колкото си го представяш!

# 3
  • Мнения: 1 722
Ние пък следващия понеделник. Но от утре мисля да почна да го водя до яслата, за да гледа децата. Ти как си подготви детето за първия "учебен" ден?
Успех!

# 4
  • Мнения: 2 657
Два пъти ходихме-първия път когато го записах и онзи ден когато занесох изследванията.Първият път му беше интересно,а втория реши,4е трябва да се посбие Embarassed
Незнам,много ми е притиснено,той не ме оставя и боклука да ида да изхвърля.Никога не се е делил,поради липса и желанието на баби те Tired

# 5
  • Мнения: 281
И ние сме от утре- като за първи ден ще го оставя само за 2 часа... ама съм толкова объркана... ooooh! Tired той още не знае какво ще става, ама като го оставя...незнам!!! сърцето ми е свито Sad Ioana, айде утре пак ще се чуем - да споделим преживените емоции Hug
Желая ви успех!!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 657

Благодаря,подобно Hug

И аз наобяд ще си го взема,ако не ми се обадат по-рано да отида Tired

# 7
  • Мнения: 3 042
Успех! Бързо адаптиране в яслата и весели игри! Peace   bouquet

# 8
  • Мнения: 648
    Успех  bouquet Бързо свикване и на двама ви Hug

# 9
  • Мнения: 2 657
Сега се връщам от яслата CryНезнам защо,но се 4увствам толкова тъпо.Като отидохме ми го взеха по4ти веднага от ръщете и по бързата процедура го вкараха.А той милия вика-деца,деца.Като за първи път той изобщо не плака докато бях там,даже другата лелка каза,4е е много палав hahaha JoyЗа сметка на това пък,аз си поревавам сега TiredВ 11:30 трябва да отида да си го взема Grinning

# 10
  • Мнения: 1 722
EEЕ, успокой се! При вас е било по лесния начин - детето се е увлякло по другите деца. Ами ако ти ревеше и не те пускаше, тогава?! Хайде пий някъде кафенце до 11 часа  Laughing!

# 11
  • Мнения: 281
И на мен ми го взеха бързо, а сега ми е толкова пусто!
Дано да се забавлява...
Ще си го взема в 11ч

# 12
  • Мнения: 2 657
После докладвай HugДано не е имало много сълзи Heart Eyes

п.п.И на мен ми е едно пусто и нервно и само го мисля Cry

# 13
  • Мнения: 281
Току-що се обадих на сестрата по мобилния да я питам как е моя хубостник- каза, че е много спокоен и заигран с децата Flutter Ох, малко се поуспокоих. След час ще отида да си го взема и ще "докладвам"
 Hug

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 175
И моето момиченце днес тръгна на ясла! И право да ви кажа свило ми се е сърцето само си поглеждам часовника не стана ли време да ходя да си я прибера..... Rolling Eyes Embarassed

# 15
  • Мнения: 2 657
И моето момиченце днес тръгна на ясла! И право да ви кажа свило ми се е сърцето само си поглеждам часовника не стана ли време да ходя да си я прибера..... Rolling Eyes Embarassed
Ох и аз сум така ooooh!
Толко ми е нерво,4е ми иде да ида още сега да си го видя Cry

# 16
  • София
  • Мнения: 1 893
И нашата Яна от днес е на ясла. Не плака като отидохме, помаха ни за чао, но това не пречи на мен всичко да ми е свито. Ще разказвам пак като си я взема обратно.

# 17
  • Мнения: 2 657
Хайде докладвайте вси4ки после Wink
Хайде аз из4езвам малко пред блока и после към яслата,4е не ме свърта в къщи Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 2 164
Разкажете как мина първият ден.
Емма е от 01.10. на ясла, а на мен сърцето ми се е свило още отсега и ми е толкова мъчно...  Sad

# 19
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Днес за първи път водих моето момче на ясла. Отидохме, обух му пантофките, влезе при децата и и изобщо не му направи впечатление, че аз оставам от вън. Останах спокойна, прибрах се вкъщи и докато изчистих и прострях едно пране и дойде време да си го взема. Като отидох да го взема обаче сестрите доста ме ядосаха. Детето било много непослушно и голям инат, досега такова дете не били виждали :: Не искал да яде, не си играел с другите деца, даже вода не искал...Все искал да отваря вратата и да излиза навън. Трябвало да му говоря вкъщи, че иначе нямало да стане нищо :: Едва ли не как съм могла да им заведа такова невъзпитано дете. При толкова деца един ден можело да не го видят как е избягал навън #Crazy Просто нямам думи, едвам се стърпях да не им отговоря какво мисля....Иначе детето си е спокойно и в момента даже спи. Не ми изглеждаше да е плакал много но явно са му се карали, а той като му се скараш се амбицира още повече да стане неговата...Не знам какво ще правим....Дано през следващите дни а се държи по-добре и сестрите да не ми говорят глупости, че ще трябва да търся друга ясла.

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 225
Прибрахме се с Гого и вече заспа даже. Сутринта ревна като го оставях в яслата, но бързо се е успокоил. Лелите казаха, че е бил от отличниците - играл си е, седял на гърнето известно време, но нищо не свършил и си изял обяда. Като ме видя - ревна пак, но това му е обичайната реакция. И друг път го е правил, като не ме е виждал известно време. Утре сигурно пак ще реве като го оставям, но ще свикне  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 281
Сутринта беше толкова залисан в новата обстановка, децата и играчките, че не разбра че съм тръгнала. Но и после не е плакал. Като отидох да си го взема в 11.30ч той седеше в средата на стаята и си играеше кротко. Сестрата каза - "изобщо не му чухме гласа и съм много доволна от него". Ей,  Flutter направо се надух като гайда! Joy  Joy Joy
Радвам се, че му е било интересно, но се притеснявам дали като разбере, че всеки ден ще го водя там няма да започне да протестира...
Ами това е, утре пак ще има "доклад"
 Hug

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 175
Мами и при нас мина много добре  smile3521 пу-пу-пу да не ни е уроки
Пожелавам на нас и на вас все такива безоблачни яслени дни  Mr. Green
Моята щерка даже не искаше да си ходи!  hahaha
Остава само болестите да преборим  Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 1 893
Нашата Яна не била плакала много, но паднала и си ударила главата. Утре ще видим... Дано да свикне по-бързо. Лошото е, че сега в групата са две-три деца, защото ще се събират няколко седмици, понеже са за първи път всички. Ако имаше повече деца съм сигурна, че щеше да свикне по-бързо.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 175
Нашата Яна не била плакала много, но паднала и си ударила главата. Утре ще видим... Дано да свикне по-бързо. Лошото е, че сега в групата са две-три деца, защото ще се събират няколко седмици, понеже са за първи път всички. Ако имаше повече деца съм сигурна, че щеше да свикне по-бързо.
Милата кукличка, не е ли много малка за ясла?   love001

# 25
  • Мнения: 2 657
Аз полегнах одеве с детенце,понеже спах само 5 4аса тази нощ Confused

Запо4вам с разказванията.След като съм си тръгнала детенце поревало малко и се потръшкало,но после бил много кротък.Закусвал сутринта и аз,като отидох наобяд той ядеше GrinningКато ми го изведе лелката,така се нажали и като се разписка и зарева с едно мамооооо Cryси поревахме и двамата.През цялото време се носихме до вкъщи и така силно ме е гушкал милият,4е сърцето ми се скъса SadОстанах и с отрицателни реакции #Cussing outДокато 4аках една баба дойде,защото и се бяха обадили,4е моми4енцето е с температура и суполи,а тя най-нагло заяви,4е знае #CrazyНе мога да си обясня,какви са тези хора,та си пускат децата болни при другите деца #2gunfireМоля се само да не се разболяваме в близките седмици,4е ми писна от антибиотици #Cussing outЩе такав скандал ще заформя,4е ще се 4удят от къде им е дошло #2gunfireИ друго ми направи впе4атление,4е май не ги извеждат Twisted Evil
Това е за сега от нас,ще видим утре как ще е Cry

# 26
  • Мнения: 465
Вие утре,ние другия понеделник-с разликата че моята Никол е на 6 месеца..и още не желае винаги да заспива сама в креватчето си.Добре ,че ще бъдат само 2 бебки под 1 година-другите 6 деца са между 2 и 3 години.Ходих ,гледах , но за другия понеделник съм се запасила с валерян.Ще я водя само 3 дни по 6 часа-с доста объркани чувства съм.Америка.
 Cry

# 27
  • Мнения: 2 657
Олеее,колко е малка Cry

# 28
  • Мнения: 62
ние сме на яслата от следващия понеделник,
досега бях спокойна,но като чета какво става с вас и децата направо
ми се сви сърцето и незнам как ще го преживея Sad,
тя обича с други деца да си играе,
ама знам ли я как ще реагира newsm78,
ще разказвам как сме се справили,
стискайте палци да няма много рев Whistling

# 29
  • Мнения: 2 657
Оф пак ми се сви сърцето като си оставих дреб4о в яслата CryМалко помрънка,но в4ера цял слетобяд викаше ''деца'' и аз му обясних,4е е искал при децата и да не пла4е,4е децата са вътре и го 4акат.С такава уусмивка улетя вътре и докато аз бях там,не му 4ух гласа.Дано и занапред да е така Praynig
Лелките ми го похвалиха,4е говорел много Crazyи ми се вдигна саму4увствието Whistling

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 175
Вие утре,ние другия понеделник-с разликата че моята Никол е на 6 месеца..и още не желае винаги да заспива сама в креватчето си.Добре ,че ще бъдат само 2 бебки под 1 година-другите 6 деца са между 2 и 3 години.Ходих ,гледах , но за другия понеделник съм се запасила с валерян.Ще я водя само 3 дни по 6 часа-с доста объркани чувства съм.Америка.
 Cry
Я виж ти в Америка ти взимат дететнце на ясла дори когато е само на 6 месеца?!
Пък аз се впечатлих на това русото Янче, което е малко над годинка  Hug
Мами днес съм по-спокойна, лелката обясни, че като цяло групата били кротки и послушни деца, нямало много пищящи и тръшкащи се (че нали знаете как увличат другите). Ама то с времето ще видим, като се поотпуснат и си покажат магарията  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 1 893
Днес само като осъзна къде е и ревна. И аз я оставих набързо и се изметох преди да съм ревнала. Днес ще я оставя да обядва в градината преди да я взема. Дано яде Praynig Доколкото я познавам гладът ще я повали Laughing Laughing Стискайте палци всичко да е наред!! А аз стискам на всички Вас!! Praynig

# 32
  • Мнения: 281
Втори ден в яслата- всичко е спокойно. Сутринта влезе без да плаче, ама и аз от вчера не спирам да му говоря как пак ще си играят с децата, играчките и добрите лели. Сега звъннах на сестрата по мобилния, каза че се е "заровил" в пясъчника и е безкрайно щастлив.  Wink Дано все да е така за напред! Praynig Пожелавам на всички само приятни изживявания с яслата! Hug

# 33
  • Мнения: 2 657
Стискам ви палци на вси4ки Hug
Аз след малко потеглям да си го взема Wink

# 34
  • Мнения: 645
Честит ти ученик Party, дано му хареса и истински да се забавлява там. Joy

# 35
  • Мнения: 2 657
Днес е бил също спокоен.Папкал е и сутринта и сега.Оба4е като го изведоха се разписка пак  Cryно за малко.

Оба4е я кажете,ваште деца преоблякоха ли ги един път за тези два дни.Питам,защото на моя не са му облекли блуза с къс ръкав,а си е стоял с дългия до сега.Мисля утре да направя забележка Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 14 133
Бърза адаптация и по-малко болести на всички малчовци!!!

# 37
  • Мнения: 2 657
забравих-беше се и наакал #Cussing out
Но утре няма да им мъл4а #2gunfire

# 38
  • София
  • Мнения: 1 893
Днес е по-добре от вчера!! Laughing Laughing Пак е плакала, но по-малко. Играла си е с децата и е обядвала супа като е отказала да яде ориз с домати. Надявам се утре да е по-добре от днес!! Praynig Praynig

Толкова от нас. Успех на всички!

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 175
забравих-беше се и наакал #Cussing out
Но утре няма да им мъл4а #2gunfire
Ама там не се ли познавате като по-малък град? Не намерихте ли някой познат в яслата че да ви гледат детето като хората? Да го държат така, ужас!  #Crazy
при нас имаше опция началото на лятото Яна да походи малко на ясла в Айтос при баба си, ама се оказа, че там ги взимали над година и 10 месеца  newsm78 Иначе щеше да й е много добре, там хората се познават и не смеят да правят такива безобразия на децата на комшиите си дето се вика  Rolling Eyes Embarassed

# 40
  • Мнения: 2 657
Ами за съжаление нямам позната то4но там Confused
Имам де,ама тя е в другата група Cry

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 175
Мами днес Яна тръгна с рев на ясла  newsm78
И то като видя една от лелките тогава се разрева и почна да се дърпа  ooooh!
Таман се успокоих, че й харесва и ето ти на!  Close
И дори тази лелка да се държи лошо с нея, по никакъв начин не мога да го докажа  Thinking

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Мили майки, според вас докога ще е това "не искам ясла!" сутрин? 
Докога ще го оставям целият потънал в сълзи и ще си го взимам по същия начин?
Кога ще свикне Алекс без мен и няма да повтаря на лелките в яслата на всеки 5-10 минути - "мама дойде!"?
Аз ще тръгвам на работа сега на 19-ти и ще трябва да го оставям за по цял ден! Тогава какво ли ще е? Сега още си го вземам на обяд /вече 5-ти ден/.
Като го взема, още е разстроен, нервен, някакси уплашен...
Не ще да заспи с часове. Спи неспокойно. Проплаква в съня си.
Като залепен е за мене... Все МАМА му е в устата...
Тревожа се. Всичко това обичайно ли е и кога ще свърши?
А уж много му говоря, обяснявам, прегръщам, целувам и обръщам внимание, когато сме заедно...
Даже започна и да се напикава в яслата. Днес ми го поискаха с памперс даже. Макар че ме увериха, че ще го слагат на гърнето заедно с другите деца и когато им каже, че има пиш или ако. А цял месец и половина вече не се напикаваше в гащите. От стреса ли е?
Моля ви, отговорете ми, че нещо съм се ошашкала! 
А уж лелките изглеждат спокойни, отзивчиви, сърдечни жени - не мисля, че нещо го тормозят...
Как е при вас положението?
Засега чао и чакам отговори, мнения, съвети, предложения, критики... 
Желая ви здраве, любов, щастие, късмет, успехи, свободно време за удоволствия, достатъчно пари за харчене, добри приятели, сбъдване на мечтите ви и всичко най-най-най!!!    bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 1 184
При нас desykv положението е като при вас. Днес беше 4 ден и хич не се кефи, плаче, нон стоп мантра мама-тати дойде, крие се под някаква масичка и се изолира, следобед вкъщи се буди, с хленч мама-тати дойди- и аз го вземам на обяд. Не хапва там, а аз му давам обяда в предверието.
Надявам се скоро да има промяна към свикване. Иначе какъв е смисъла, ако по цял ден се мъчи детето, а и социалните контакти, които ме мотивираха да го дам, така се обезмислят, щом детето страда.
Дано свикнат и им стане приятно.
Успех!

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 175
Момичета аз си мислех, че при нас положението е поносимо, обачеее  Stop
Лелката днес направо ме разби, заяви ми, че детето ми е супер непослушно, постоянно седи на вратата и иска да излиза, сърдело се, когато тя заключила вратата. (а това е нормално, тя никога не е седяла толкова време вкъщи , все сме били по улиците  Embarassed)
Донесоха ми я с мокра фанелка и ме увериха, че "току-що се била заляла с нещо"?!  Outta Joint
Аз в понеделник съм на работа, но ми казаха, че нямало как да я оставя цял ден, защото се държала ужасно?!! #Crazy
Аз знам, че на тези жени им дават мизерни заплати, а ние очакваме от тях толкова много, но все пак заслужаваме да си говорим като хора. Не да ми кажат, че детето е яло, а като се приберем да ме дърпа, че е гладно. Просто трябва да си имаме уважението. Crossing Arms

# 45
  • Мнения: 2 657
Здравейте Hug
1/Не съм повишавала тон в4ера,съвсем нормално,културно и у4тиво обясних на лелката.
2/Незнаех,4е са две групи.В4ера говорих с директорката и тя каза,4е не практикуват местене.Но ми се извини,4е е забравила да ме пита от на4алото  къде искам да е Twisted Evil

Детето ми е болно от в4ера.
В4ера като отидох го бяха слойили да спи.Казах на въпросната лелка,4е заспива с шишето с вода,но все едно неме 4у #Cussing out
Никой не си направи труда да ми ка4е,4е бъка със суполи.
В4ера ми казаха,4ебил мрънкал много,малко ме съмнява как два дена беше без проблем и искаше с кеф да ходи,а то4но в4ера не #2gunfire
Цял ден му те34аша суполите и сълзи от о4ите.А тази нощ едвам спа,защото се дави от тях.Дано не стигнем до антибиотик.
След дълго мислене и упреквае на мен самата в4ера.Реших,4е няма да го водя там пове4е.Мъжа ми ще отиде да му вземе документите утре,а аз още днес отивам там дето бях се уговорила да го дам първона4ално,но тук реших,4е ще ми е най-близо за прибиране.
Там поне имам няколко познати PeaceНе мога да преглътна и факта,4е първия ден бе с пропуснал памперс,а втория с ако от,което бе престояло доста #Cussing out

Това е решението ми.Дано само детето ми се оправи бързо Praynig

Общи условия

Активация на акаунт