ДЕВЕТИ клас. Все по-трудно стига времето на домашните за бремето.

  • 34 466
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 094
Те оценките ще ги оправят, но знанията им съвсем ще са щета и вече трудно ще наваксат. Cry
Кой каквото иска да говори, кой каквото иска да отчита - за мен ДО беше непълноценно. И не защото децата не учеха или не бяха натоварени.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 827
Как за 30 дни?! Нали уж за по 14 дни минават на ДО, когато има заразено дете в класа.
До преди броени дни слушах министъра как успокояваше, че в училищата процента на заразените е най - нисък и на ДО ще минават само класовете в които има положителен случай, за 14 дни. Сега ново двайсет 😡 Направо да затворят училищата и кой колкото научил толкова.
Благодаря и аз за темата и дано да е напълнил само с хубави новини 🤞

# 17
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз засега пък не се оплаквам от наборката. Пу пу. Влезна със замах и желание в новата година.  Поучва си според мен доста. Беше се притеснила за входните, но минаха отлично. Надявам се първоначалният ентусиазъм да не секне с евентуално ДО.
Около мен все още нямам близки, изкарали или болни от вируса. Поне не доказано минали го. Този път знам, че едва ли ще ни се размине и се надявам да го преборим без усложнения.

# 18
  • София
  • Мнения: 922
ДО беше тотал щета при набора. При сестра му беше друго, но и децата са различни.
Вируса вече е в две от трите ни приятелски семейства. Слава, вече се оправят. Странното е, че и в двете семейства само един член го кара - в едното мъжа, а тестовете са отрицателни за останалите. Той имаше повишен пулс. А в другото семейство - 19 годишна девойка. До колкото разбрах, тя вчера е свалила температурата на 37.3. Дано да е само това и по-бързо да се оправят!

# 19
  • София
  • Мнения: 11 711
Изчетох ви,но не разбрах прието ли е ДО за големите ученици?Вчера на обяд мернах в интернет  пространството,че Фандъкова ще го обсъжда на спешно заседание / за София /.Дъщеря ми посърна като разбра за тази възможност.
Потърсих в новините,явно не е прието.Но аз разбрах за 2 седмици ДО,а чета,че обсъждате 30 дни.
Иначе нямам оплаквания,девойката си учи.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 043
Благодаря за темата, Спунк! Flowers Rose

За съжаление половината минала година я писах загубена, а в тази също не виждам плюсове. Има отсъстващи учители, свободни часове и претупване на обучението.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Ali97, не е прието. Деян Стаматов (така ли се казваше на 119-то) говори такива неща в публичното пространство, друг един също вече медийно популярен директор го подкрепя във ФБ страницата си. Обаче ей така им се дават идеи на тия, дето пускат петициЙ. Иначе карантината за контактни не стана ли вече 10, а не 14 дни Thinking
Аз хич не искам дистанционно - и като учител, и като родител на ученици!

# 22
  • София
  • Мнения: 7 063
Да, имаше един директор, на който симпатизирах, обаче откакто виждам на профила му във ФБ да вървят паралелно снимки от симпозиуми и конгреси, а от друга страна призиви за ДО, щото учениците видиш ли.... ми стана противен!

# 23
  • София
  • Мнения: 11 711
Тази сутрин в "Денят започва" имаше онлайн връзка с директора на едно от също популярните софийски училища.И доколкото чух,не беше сигурен утре,как ще учат.Затова реших да ви попитам,защото аз знам,че тази мярка не е приета.Но може пък да съм пропуснала нещо.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 173
Не съм чела/чула за предложението за ново ДО. Дано не стане.

Но и в момента всичките им мерки са толкова измислени и половинчати.
От всякъде те инструктират, че ако се почувстваш зле трябва да се изолираш, да не излизаш, да не ходиш в болница, да се обадиш на ЛЛ. Като съвестен гражданин го правиш и ЛЛ ти казва, че е хубаво да си направиш PCR тест и да си намериш лаборатория, която ти е близо и да отидеш в нея. И отиваш, и с температура 38+ градуса висиш повече от 2 часа на опашка на улицата с още много хора. Резултата е негативен.
В новините чуваш как от РЗИ са претоварени и изморени, и вероятно наистина е така, но кой има право на тяхното внимание? Трябва ли да обсъждаш състоянието на страната на пън в гората, за да се погрижат за теб? Но си обикновен незначителен данъкоплатец и дори и едва да се държиш на крака ще висиш с часове на улицата, ще те духа вятър, ще си плащаш теста и ще се молиш всичко да мине по-бързо.
Съжалявам за негативизма, но имах нужда да си го кажа.

# 25
  • Мнения: 2 401
Спунки, благодаря за новата тема! Dart
Нямам намерение да дразня, макар да не мога да отрека, че ми се иска!
По - вероятно е да ви оправя настроението - действа разтоварващо осъзнаването, че има и по - зле. Joy
Ученето е на най, най - последно място при нас.
Кани се да основава уейв банда.
Иска китара, айфон, куче. Отговарям и с онзи лаф за ракията.

Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 13:32 от silver pearl

# 26
  • София
  • Мнения: 6 094
Не го знам лафа или поне не се сещам.

# 27
  • Мнения: 2 401
- Тате, много ми се яде сладолед, и на море ми се ходи!
- И на мене, сине, но парите стигат само за ракия!
Страшно се нервира, като отговарям с последната част от тъпия виц!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 039
Моят син продължава да иска айфон, още  от миналата Коледа Grinning. Обаче има напредък, миналата не му достигаха 600 лева...сега само 270 лв. Не искам никакво ДО, резултата от него е неграмотни професионалисти в преписването.

# 29
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Спунк, Flowers Rose за новата тема и благодаря!

На нашия фронт всичко е спокойно. Наборът много добре започна девети клас, доволна съм, дано така и да го завърши. Въпреки, че му харесва да ходи на училище, взе да вметва, че било време да ги пускатт ДО, защото имало много учене така. Маймун. Най-големият му дерт е, че трябва да научи 7 стихотворения наизуст и "Изворът на белоногата", за да може да има 5 или 6 по литература. Неразбираема за мен задача, ако трябва да съм честна.
За Коледа не е отварял дума изобщо, но при него подаръците са проблем от няколко години, в смисъл, че и той самият не знае какво иска. Което пък прави много тежка и моята задача със закупуването на "не знам, ти реши".

Общи условия

Активация на акаунт