ДЕВЕТИ клас. Все по-трудно стига времето на домашните за бремето.

  • 34 423
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 085
Нищо не е искала за Коледа, но мисля да ѝ взема телефон. Сегашият е със счупен дисплей, а и повече памет ѝ е необходима. С това ДО трябва да продават смартфоните при ученическите пособия. Confused
Чакам мобилният ни оператор да пусне празничните оферти.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Ние днес коментирахме у дома, искат пак като миналата година всеки да подарява на всеки по своя идея. Познайте кой ще е най-набутан  😄 да не си помислите че ще харчат от собствените си пари за помежду си, както и цялата логистика по процеса..
В гимназията са 5 класа под карантина, в на малката няма. Целия клас бил със сополи, от два дни и моята. Във Варна днес беше голяма мъгла, а и с басейна, хрема си имат и без ковид.
Иначе от към оценки е шарено, говорихме си, старае се,  по-скоро лош късмет и невнимание, поне тренира редовно и не се отвлича кой знае колко с други теми. Даже заряза тик-тока. 🤭🤭

# 32
  • Мнения: 1 915
Александра, това с тик-тока е голямо постижение.  
Моята девойка, мисля, че ще се радва най-много на пари. На голям козметичен комплект също. Миналата година й бях взела коледен календар на Дъглас.
На себе си бих подарила прахосмукачка-робот.

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 07:39 от galia_m

# 33
  • София
  • Мнения: 11 658
Честити именици,ако има такива! Flowers Hibiscus
Да са здрави и благословени с имената си!

galia_m добра идея ми даде.Тъкмо Дъглас са пуснали тазгодишните коледни календари.Разбира се ще преслушам и девойката дали иска нещо.Все още не е споделяла желания.Брат и ми е по-труден,че има и РД преди това.
Голям дерт и е на моята щерка да не минат на онлайн обучение.Опитвам се да обясня,че неизбежно ще се случи според мен.Доколкото разбирам МОН оставя това решение в ръцете на директорите с последната си заповед.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 679
И аз се присъединявам към пожеланието да изкараме здрави и тази тема, а и не само.

Силвърче, нашата пък се възмущава колко скъпо вино пием. Общо взето не сме по глезотиите, но на хубавото вино държим. Нямам предвид безумно скъпо, но за повечето представи за бутилка вино си е скъпо.
Но всеки си мери с неговите представи.., предполагам, че с ужас го обръща в маркови дрешки.

На болната тема няма да дудна, че в работата само това се бълва, както и отвсякъде. Визирам ковид, но и ДО си е болна тема. Всъщност джипитата дават ли направление за PCR или не дават?

Моите деца мноого обичат шкембенце Simple Smile - сетих се как в разгара на миналото лято кръстникът си беше тук (той анестезиоложи в Германия от няколко години) и искаше в Халбите шкембе чорбичка да хапне. Къде ти.. , те лятото не правят.  Та събрах 10 човека у нас на 35 градуса - една голяма тенджера под налягане изплющяха.. спомени... това лято - ни кръстник, ни шкембе.

Ali, Galia, Какви са тия коледни календари?

Моите се гласят за плейстейшън, сами да си го купят.. така си споделят един айпад.. според мен им е вече удължение на ръцете, въпреки, че едното твърди, че си има лимит. Но може и част от парите да се водят новогодишен подарък.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 520
Иначе карантината за контактни не стана ли вече 10, а не 14 дни Thinking
Вече е 10. Моля се само да няма други разболели се деца, защото и децата си боледуват.
И макар и аз да знам колко вреди социалната изолация (особено на интровертчето, което си отглеждам) в момента фокусът ми е само здравето.
А Коледа е ужасно далече за планиране.

Честит празник на всички с повод днес! Здраве и уют! dimitrina73, не знам дали си сред тях, но бъди здрава. Дано нещата се развиват положително при семейството ти. Flowers Hibiscus

Сънчо, личните не могат да дават за момента направление за PCR, трябва да те пратят на УНГ или инфекционист и ако имаш симптоми някакви и те преценят могат да дадат.  А как става реално идея нямам, защото нали, ако си със симптоми те "преглеждат" по телефон и трябва да се самоизолираш.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 042
Както се и очакваше - прехвърлят топката към директорите на училищата да решават според ситуацията в конкретното училище, като финалното одобрение е на МОН. Има заповед от днес на сайта на МОН.

Не съм писала отдавна, но то няма и за какво. На нашия фронт всичко е спокойно. Това лято порасна страшно много в хубавия смисъл на думата. Особено след като изпратихме сестра и във Франция, направо се прибра друг човек. Преди имаше леки изцепки от време на време, а сега си е възрастен човек направо. Набляга основно на езиците - английски и френски, ходи на допълнителни уроци, защото училището е професионално и хорариумът по езиците е малък. Съжалява, че и тази година имат само 2 специални предмета и се налага да учи науки, към които има нулев интерес. Даже е разучила какви специални предмети ще учат от догодина и няма търпение. Пазари се да я пускаме да ходи сама на гости на сестра и в Париж, но ще е в края на учебната година и сестра и като приключи с науките, че е много натоварено и само дребната и липсва и с нея да се разправя.

# 37
  • Мнения: 603
Може да представлява интерес за някого - в линка има информация за програма, осигуряваща пълна стипендия за едногодишно обучение в САЩ, за девети и десети клас:
http://ac-see.org/new/wp-content/uploads/2016/09/2021-22-YES-Rec … _FINAL_ONLINE.pdf

# 38
  • Мнения: 1 915
Сънчо, картонено кашонче с вратички за отваряне - всеки ден си отваряш вратичка и си взимаш неюо за деня. На сайта е описано какво съдържат, има варианти. Миналогодишния имаше 3 спирали с различен ефект, 2-3 лака, моливи за уста и очи, гъба за тониране, някаква четка, мини кремчета някакви.
https://douglas.bg/douglas-cross-category-advent-calendar-56031

# 39
  • София
  • Мнения: 1 317
Може да представлява интерес за някого - в линка има информация за програма, осигуряваща пълна стипендия за едногодишно обучение в САЩ, за девети и десети клас:
http://ac-see.org/new/wp-content/uploads/2016/09/2021-22-YES-Rec … _FINAL_ONLINE.pdf
И при нас пуснаха тази информация. Освен другите притеснителни неща (Covid, разстояние, неизвестно семейство) най-притеснително ми дойде голямата вероятност да изгуби годината и набора си. Иначе звучеше интересно

# 40
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
И аз да се отблежа в новата тема.
При нас всичко си е по старо му.
В 18-то от днес са карантинирани и всички 4-ти класове, има и от 2,6, 7...изгубих им бройката. Вярно, че е най-мнгобройното, но са ми много.
Моите деца се надяват на 2-3 седмици ДО, а аз съм със смесени чувства.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 658
Сънчо,galia_mi вече ти е отговорила.Поразгледах ги аз,но доколкото моята щерка не ползва  /или поне аз не съм я  виждала Stuck Out Tongue/ друго освен спирала,блясък за устни и лакове трябва добре да ги огледам.
И не са баш коледен подарък,а за началото на декември.
Ето ги всичките:
https://douglas.bg/xmas/advent-calendars

Преди малко прочетох,че и 119-то у-ще преминава към онлайн обучение.

# 42
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Сънчо, картонено кашонче с вратички за отваряне - всеки ден си отваряш вратичка и си взимаш неюо за деня. На сайта е описано какво съдържат, има варианти. Миналогодишния имаше 3 спирали с различен ефект, 2-3 лака, моливи за уста и очи, гъба за тониране, някаква четка, мини кремчета някакви.
https://douglas.bg/douglas-cross-category-advent-calendar-56031

Дете от нашето училище беше за една година в САЩ, но не знам дали по подобна програма или по друга причина. После е държало приравнителни изпити май по всичко. Само за ФВС не съм сигурна.


Благодаря за поздравите, ще предам където трябва! Честити да са и другите именници!

Коледен календар ще имаме и ние. Предните години беше моя изработка - кутийка, в която всеки ден им слагах задача и лист с дати, които да задраскват. Шарено, лъскаво, със снежинки и панделки, залепено на вратата на детската. Тази година си харесах готов, с джобчета, който ще служи и за украса в коридора.

# 43
  • Мнения: 2 066
Ехаа, за Коледа сте се разговорили вече, във Варна уикенда беше 27 градуса, на плажа имаше хора, далеееко ми е още тоз празник Simple Smile. Иначе училището върви, девойката си пооправи кьопавите оценки от входните, започна да влиза в ритъм...тъкмо ще влезе и ще ги прекарат на ДО сигурно...

# 44
  • Мнения: 2 357
Рано ми е да мисля за Коледа, но това календарче изглежда приятно.
Само да кажа, може да са го давали и по нашите новини, но за всеки случай - по немските новини съветват да не се ползват предпазни шлемове като единствена защита. Напълно неефективни били, смятат да ги забраняват. За професии, свързани с контакти с много хора, учители и др. било много по - сигурно да се носят маски, за aniK се сетих.
На имениците най - вече здраве, хубаво настроение и усмивки от мен. Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт