Августовски бебета 2020 ! Тема 3

  • 17 903
  • 744
  •   1
Отговори

Анкета

На какъв вид захранване се спряхте за вашето бебче?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 23 ное 2020, 21:31

  • Мнения: 620




Майка с гордост вече се наричам и теб, моя шепичка любов, вечно ще обичам!


Мили момичета, много скоро ще започнем да обсъждаме най-притеснителната тема за много родители, а именно :

Захранването

Приготвила съм ви много полезна и изчерпателна информация, която ще ви помогне да направите правилния избор при започване на захранването на вашето детенце Two Hearts.Blue Heart

Захранване на бебе преди и сега :
Скрит текст:
Рискове при ранно захранване :
Скрит текст:
Как бебето ни показва, че е готово за захранване :
Скрит текст:
Първи стъпки в захранването част 1 :
Скрит текст:
Първи стъпки в захранването част 2 :
Скрит текст:
Основни групи храни при захранване :
Скрит текст:
Как се предлага първата захранваща храна :
Скрит текст:
Най-подходящата първа храна :
Скрит текст:
Първи зеленчуци :
Скрит текст:
Първи плодове :
Скрит текст:
Първа зърнена каша :
Скрит текст:
Домашно приготвена храна или купена от магазина :
Скрит текст:
Безглутенови култури :
Скрит текст:
Елда :
Скрит текст:
Киноа :
Скрит текст:
Тропически плодове - манго :
Скрит текст:
Видове каши за захранване :
Скрит текст:
Оризова каша :
Скрит текст:
Въвеждане на жълтък :
Скрит текст:
Захранване с жълтък :
Скрит текст:
Въвеждане на глутен :
Скрит текст:
Зърнени култури съдържащи глутен :
Скрит текст:
Опасни храни с риск от задавяне до 1 год. част 1 :
Скрит текст:
Опасни храни с риск от задавяне до 1 год. част 2 :
Скрит текст:
Следобедна закуска (безглутенова) :
Скрит текст:
12 Супер храни подходящи и за деца под 1 год. :
Скрит текст:
Супер храни - авокадо :
Скрит текст:
Подправки в менюто на бебето :
Скрит текст:
Консумация на мед :
Скрит текст:
Варене на пара или варене във вода :
Скрит текст:
Въвеждане на нови храни при захранване :
Скрит текст:
Препоръчително време на въвеждане на храни :
Скрит текст:
Защо не се добавя сол :
Скрит текст:
Идеи за закуска след 8-ми месец :
Скрит текст:
Безопасно съхранение на детско пюре :
Скрит текст:
Най-алергизиращите храни :
Скрит текст:
Идеи за безмесни крем супи :
Скрит текст:
Кога да преминем от гладка към нехомогенна храна :
Скрит текст:



Детски сън

Как да сложим детето да спи
Скрит текст:

Будуване на бебето
Скрит текст:

Сигнали за сън при новородено
Скрит текст:

Как спи бебето през нощта
Скрит текст:

Полезно видео за съня на бебче, на гости на ПолинаСофия.
https://www.youtube.com/watch?v=egjgp9MnCpw&feature=youtu.be … 37VF0jsFSzPZf7cgU
Целият влог на Йоана (консултант по детски сън) е много интересен и полезен, дава и безплатни консултации!

Знаци,които бебето издава,когато е гладно:
Скрит текст:

Закашляне и задавяне ... кога да помогнем на детето:
Скрит текст:

Защо ергономичната носилка се препоръчва пред кенгурото:
Скрит текст:

Как да успокоим плачещо бебе : Много интересен начин, който трябва да се опита.
https://www.youtube.com/watch?v=j2C8MkY7Co8

Масаж и гимнастика : След любимата баня е време за масаж и гимнастика Relaxed
https://www.youtube.com/watch?v=76beFsL_eW0&t=2s

Бебешкото ако : Отново любимата ни Ася споделя според възрастта на бебчето каква е нормалната консистенция и цвят на бебешкото ако.
https://www.youtube.com/watch?v=7_FioDYZV3k

Норми за ръст и тегло : Таблица за ориентировъчни ръст и тегло
Скрит текст:

Уменията , които придобиват бебчетата спрямо възрастта си :
Скрит текст:
И още за уменията :
Скрит текст:

Как да обличаме бебето според градусите :
Скрит текст:




Ето ги и нашите Мами и Бебчета Flowers Hibiscus
 
Юли
Алетея - бебче Северина / 29 юли 💗
 
Neli Mutafova 654504 – 30 юли / Първа бременност / 27 години / момиче 💗 / Гр. Горна Оряховица ---> бебче Гергана / 26 юли 💗
 
01/08 – 10/08
Morska.Sirena89 - Втора бременност / 23 г. / момче 💙 / гр. Благоевград
 
Парфюмче – 1 август / Първа бременност / 28 г. / момиче 💗 / гр. Варна ---> бебче София / 29 юли 💗
 
ebk_kbe  - 2 август / момиче 💗 ---> бебче Адриана / 17 август 💗
 
PeacockLove  – 2 август / момче 💙 ----> бебче Михаил / 6 юли 2020 г. 💙
 
ДИАНА 90 – 3 август / Първа бременност / 29 г. / момче💙/ гр. Кърджали ----> бебче Тодор / 17 юли 2020 г. 💙
 
Лайка - 3 август / момче 💙 ---> бебче Антонио / 5 август 💙
 
pennywise6 - 4 август / Първа бременност / 31 г. / момче 💙 / гр. София ---> бебче Николай / 31 юли 💙
 
Verchy – 4 август / Първа бременност / 33 г. / момче 💙 / гр. Силистра ---> бебче Арас / 6 август 💙
 
Pynko – 4 август / Първа бременност / 28 г. / момиче 💗 / гр. София
 
Martinika95 – 4 август / Първа бременност / 24г. / момче💙 / гр. Велико Търново
 
Lusisita  - 4 Август / Първа бременност / 34 г. / момче 💙/ гр. Пловдив ---> бебче Калоян / 28 юли 💙
 
zzzlati  - бебче Лилия / 4 август 💗
 
Marayah – 5 август / Първа бременност / 25 г. / момче 💙 / гр. София (в момента – Фредеричия, Дания) ---> бебче Ричард / 13 август 💙
 
Vanessa** - 6 август / Първа бременност / 23г. / момиче 💗 / гр. Пловдив ---> бебче Александра / 5 август 💗
 
I.Zdravkova  - 6 август / Втора бременност / 29 г. / момче💙
 
anichkata1 - 7 август / Първа бременност/ 34г. / момче 💙/ гр. София ---> бебче Мартин / 30 юли 💙
 
Габитооо – 8 август / Трета бременност / 33 г. / момиче 💗 / гр. Плевен ---> бебче Теа / 20 юли Heart
 
TS25 - 8 август / момиче 💗 ---> бебче Никол / 17 юли 2020 г. 💗
 
__milena__ - 8 август / Втора бременност / момиче 💗 ---> бебче Ади / 10 август  💗
 
диди_т – 8 август / Първа бременност / 31 г. / момче 💙 / гр. Севлиево (следи се в Плевен)
 
zezeto – 9 август / Четвърта бременност / 37 г. / момиче 💗 / Гр. Пазарджик ---> бебче Наталия / 3 август 💗

 kitty_ - 10 август / Първа бременност / 25 г. / момиче 💗/ гр. Плевен ---> бебче💗 / 10 август
 
LenkaST - 10 август / Първа бременност / 31 г. / момиче 💗/ гр.Сливен --->бебче Йоана / 14 август 💗
 
 
11/08 – 20/08
Алеона – 11 август / Първа бременност / 39 г. / момче 💙 / гр. София ---> бебче 💙 / 31 юли
 
sunnny12 - 11 август / Първа бременност / 33 г. / момиче 💗 / гр. Пловдив
 
Илияна.Р - 11-12 август / Първа бременност / 23 г. / момче 💙 / гр. Добрич ---> бебче Йоан / 5 август 💙
 
Buhhchi  – 11-18 август / Първа бременност / 36 г. / момче💙 ---> бебче Калоян / 12 август 💙
 
bibi_mamma  - 11 Август / Първа бременност / 28г. / момче💙 / гр. София
 
♥ LoVeLy Wife ♥ - 12 август / Втора бременност / 29 г. / момче 💙  / гр. Пловдив ---> бебче Симеон / 13 август 💙

Paola.georgieva – 13 август / Първа бременност / 26 г. / момче 💙 / гр. Русе ( в момента - Нюкасъл , Англия) ---> бебче Пресиян / 20 август 💙
 
Zlatomira91 – 13 август / Втора бременност / 29 г. / момче 💙 / гр. Пазарджик
 
Jamily – 14 август / Първа бременност / 32 г. / момче 💙 / гр. София ---> бебче Ясен / 14 август 💙
 
doniy – 14 август / Трета бременност / 38 г. / момче ---> бебче на 12 август 💙
💙
kristina_  - 15 август /  Първа бременност / 31 г. / момче 💙 / гр. Пловдив ---> бебче Радослав / 7 август 💙
 
Harista - Втора бременност / гр. Пловдив / момиче 💗 ---> бебче 💗 / 15 август
 
daiana66 – 16 август / Първа бременност / 28 г. / момиче 💗 / гр.Самоков ---> бебче Виктория / 7 август 💗
 
Methy – 16 август / Втора бременност / 37 г. / момиче 💗 ---> бебче Вяра / 20 август 💗
 
Melany444 – 17 август / Трета бременност/ 36 г. / момиче 💗/ гр. Велико Търново (в момента - Кеймбридж, Англия) ---> бебче София / 18 август 💗
 
Happy Mama Happy Baby – 17 август / Втора бременност / 36 г. / момче 💙 / гр. Добринище ---> бебче Петър / 1 август 💙
 
Gergana Petkova 651812  – 17 август / Първа бременност / 25 г. / момче 💙 ---> бебче Станимир / 13 август 💙
 
Agi82 – 18 август / Втора бременност / 37 г. / момиче 💗 / гр. Пловдив ---> бебче Никол / 5 август 💗
 
Франки – 18 август / 30 г. / момче 💙 / гр. София
 
Александра Димитрова 672411 - 18 август / Първа бременност / 26 г. / момче 💙 ---> бебче Ник / 10 август 💙
 
Rozmari Rasheva 661967 – 18 август/ Първа бременност / 23 г. / момиче 💗 ---> бебче 💗/ 16 август
 
mamanasi29 - 19 август / Трета бременност / 30 г. / момче 💙 /  гр. Хасково ---> бебче Борис / 31 юли 💙
 
Felan - 19 август / Първа бременност / момче 💙 / гр. Пловдив ---> бебче Константин  / 6 август 💙
 
Madjarova92 – 19 август / Първа бременност/ 27 г. / момче 💙 / гр.София ---> бебче Александър / 10 август 💙
 
S_Petrova – 19 август / Първа бременност / 28 г. / момиче 💗 / гр. Плевен ---> бебче Гергана / 12 август 💗
 
Denissse  – 19 август / Втора бременност / 39 г. / момче💙 / гр. София
 
tig1r43 – 20 август / Втора бременност / 32 г. / момче 💙 / гр. Плевен
 
jlumohka – 20 август / Втора бременност / 33 г. / момиче 💗 / гр. Варна
 
RayaPamela - 20 август / Първа бременност / 27 г. / момиче 💗 / гр. София
 
21/08 – 31/08
Blabada - 21 август / Първа бременност / 33 г. / момче 💙 / гр. София ---> бебче Лазар / 12 август 💙
 
FBID1234174415 – 21 август / Втора бременност / 25 години / момче💙 / гр.София
 
Rolly__ - 22 август / Първа бременност/ 33 г. / момиче 💗 / гр. София ---> бебче София / 24 юли 2020 г. 💗
 
Eltsaneva  - 22 август / Първа бременност / 26 г. / момче💙 / гр. София
 
Iva_nna - 22 август/ Първа бременност / момче 💙 / гр. Пловдив ---> бебче Христо / 18 август 💙
 
Буболеса – 23 август / Първа бременност / 32 г. / момче 💙 / гр. София
 
Daisy1123 - 24 август / Първа бременност / 28 г. / момиче 💗  / гр. София ---> бебче 💗 / 18 август
 
yanna777 – 25 август / Първа бременност / 25 г. / момче 💙 / гр. София
 
temma - 25 август / Първа бременност / 31 г. / момиче 💗 ---> бебче💗 / 18 август
 
Antoaneta/Cv/B – 26 август / Първа бременност / 31 г. / момче 💙 / гр. Сандански ---> бебче Преслав / 7 август 💙
 
Bebiflebi – 26 август / Втора бременност / 36 г. / момче 💙 ---> бебче Никола / 14 август 💙
 
Keti_m – 26 август / Втора бременност / момче 💙
 
Yasmin  - 27 август / Трета бременност / 37 г. / Heart  ---> бебче Божана / 17 август 💗
 
ЙониБони - 27 август / момиче 💗 ---> бебче Диманна / 22 август 💗
 
Svetlana... -  28 август / Трета бременност / 30 г. / момче 💙 / гр. Добрич ---> бебче Елизар / 1 септември 💙
 
Politoo. – 29 август / Първа бременност / 31 г. / момиче 💗 / гр. София ---> бебче Анастасия / 17 август 💗
 
deronii – 29 август / Втора бременност / 25 г. / момче 💙 / гр. Монтана
 
loewin – 29 август / Първа бременност / 33 г. / момиче 💗 / гр. София ---> бебче Катрин / 2 август 💗
 
Александрия – 29 август / Първа бременност / 32 г. / момче 💙 / гр. Плевен ---> бебче 💙 / 28 август 💙
 
Lil_M  – 29 август / Втора бременност / 34г. / момиче 💗 / гр.Варна
 
Mdggdm – 29 август / Първа бременност  / 30 г. / момче 💙 / гр. София ---> бебче Димитър / 31 август
 
G.Savova – края на август / момче 💙
 
Септември:
Mint. - 2 септември / гр. София Heart 💙 ---> бебче Борис / 19 август 💙
 
pepina83 – 2 септември (25 – 30 август) / Втора бременност / 36 г. / момче 💙 / гр. Пловдив ---> бебче Костадин / 24 август 💙
 
cecinka92 – 3 септември / Втора бременност / 28 г. / момче 💙 / гр. Варна
---> бебче 💙 / 2 септември 💙

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 14:45 от Paola.georgieva

# 1
  • Мнения: 620
Предварително се извинявам за прекалено дългата тема, но мисля , че всичко е полезно и трябваше да го споделя с вас. Enjoy Yum

# 2
  • София
  • Мнения: 593
Paola.georgieva, само ще кажа УАУ!!! Супер съдържателна, супер подредена, супер информативна! Много ти благодаря, че си систематизирала така добре нещата. Мен лично супер много си ме улеснила. Изобщо не съм имала време досега да мисля за захранването и все съм си мислела, че ще стане лесно като му дойде времето, но сега като видях колко много информация си публикувала тук малко ме хвана срам от мен си, че не съм се интересувала до този момент Flushed

# 3
  • Мнения: 191
Ехаа, Паола, супер темичка... Ще има доста да чета. Захранването наближава, а аз още почти нищо не знам. 🤭🤷🏼‍♀️Почвам да чета 😁

# 4
  • София
  • Мнения: 216
Паола, страхотно оформление, благодаря за новата темичка и за полезната и подредена информация в нея! Hug

# 5
  • Мнения: 620
Paola.georgieva, само ще кажа УАУ!!! Супер съдържателна, супер подредена, супер информативна! Много ти благодаря, че си систематизирала така добре нещата. Мен лично супер много си ме улеснила. Изобщо не съм имала време досега да мисля за захранването и все съм си мислела, че ще стане лесно като му дойде времето, но сега като видях колко много информация си публикувала тук малко ме хвана срам от мен си, че не съм се интересувала до този момент Flushed

Много ти благодаря за прекрасните думи, направо се изчервих Relaxed. Понякога много се ровя за различна информация , че трябва да ангажирам съзнанието си и с нещо друго иначе ще се побъркам Smile

Не забравяйте да гласувате , плийс, че аз самата съм много объркана и още не знам дали да захраня стандартно или водено от детето. И двете имат и плюсове и минуси.
По принцип ако имам още кърма , аз лично няма да бързам, но е добре да се ориентирам от по-рано Smile

# 6
  • Мнения: 2 379
Благодаря! Точно тези дни се замислих, че още малко и идва момента за захранване. Ще действам както с баткото......ще се водя по детето, но ще се съобразявам и със сезонните храни. Като дойде време ще споделя повече както действаше при нас Simple Smile
Не ми се иска в новата тема да влизам с "мрън", ама исках да се оплача.......освен, че ми спряха тока днес двете деца, след като пуснах пералня( и сушилня) оставям аз да "изсъхне" пералнята преди да затворя чекмеджето за прах и гледам мравки. Вътре където са дюзите за водата пълно с мравки!!! Никога нямаше да предположа, че точно там в пералнята, която ползвам всеки ден ще има мравки. Да не говорим , че всеки път подсушавам и чистя горе и барабана, а всеки месец я мия с препарат за перални и до сега и една не съм видяла. Как и от къде изникнаха тези мравки нямам идея. Измъкнах я цялата пералня от нишата и никъде другаде нямаше, нито по стената, нито по пода...никъде.....Дано съм успяла да ги изчистя, че не знам иначе какво да  я правя ако е мравуняк.

# 7
  • Мнения: 1 885
Ехаа страхотна тема !! 🍀

# 8
  • Мнения: 721
Паола, много полезна информация си събрала, темата е  страхотна, благодаря! ❤

Аз гласувах за ЗВБ.

# 9
  • Мнения: 163
Много полезна тема!! Благодарим!! 🎊🤩

# 10
  • Мнения: 4 144
Темата е ЕДИН ПЪТ просто! 😍
 В 2 ч през нощта, докато кърмих, я гледах с такъв интерес, че почти стана време за следващото кърмене 😀
Слагате ли им шапчици вече 🤨 Ние със страшен рев се обличаме през главата, че не ми се мисли как ще държи шапка, а според мен си е време вече. 🥶
Понеже ни бяха открили стафилококи още на 7-дневна възраст, сега я усещам, че пак има същите оплаквания(сумтене, гъгнене, а нищо не излиза с почистването), се чудя дали няма да ни отложат ваксината за 3-я месец, която предстои след 4 дни. 😞

# 11
  • Мнения: 2 004
Големи благодарности на Паола за страхотната темичка Hug Flowers Bouquet
И на Пресиян, че е бил добричък и мама е имала време да подготви така изчерпателно първия пост

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Паола и от мен голямо браво за старанието. Една от най-близките ми приятелки е с второ бебче на 7м и тя захранва и си говорим често на тази тема. Дори съм си набелязала уреда за готвене на пара на Филипс, но ще го помисля.
Първото дете започнах да захранвам на 5м и половина, сега пак така мисля....но има време, ще следя детето и количеството кърма.
Да се похваля Stuck Out Tongue Тази сутрин съм наспана и пия кафе на компютъра, за първи път от 2м Smiley
Снощи оставихме двете деца в свекърва ми, за да се наспя и почина малко. Спал си е, ял, ревал, смял се - както в къщи Smile Пак ще им го оставя щом така добре се справят Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 13
  • Мнения: 1 355
Личи си кой е бил прилежен ученик - Paola 😃 Благодарности. Аз не пиша много напоследък, но това е защото разбрах, че моето бебе е най-непослушното и сега съм в някаква депресия 😐

# 14
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Паолааа, страхотна тема, браво!!! Много благодаря, изключително полезно ще е така всичко на едно място! Heart Heart

Само сложи някъде източника, от който е информацията, понеже и аз я следя тази мама и тя полага доста труд да създава това съдържание Heart

Аз нямам търпение до захранването. От снощи ме боли другата гърда, не мога пак да изкарам инфекция, направо ще полудея. Цяла нощ съм го карала малкия да суче от нея, но пак си има напрежение. А утре ще ходя да ме видят на ултразвук за старата инфекция, но ще им кажа и за това.
Иначе мисля от 5ти месец леко по леко и до годинка все пак да се кърмим, просто да не е нон стоп като сега. Надявам се, че кърмата ще се регулира.

Аз да ви питам кърмещите мами позволявате ли си нещо алкохолно за пиене? 🙄 Аз четох доста по въпроса и пише, че ако е малко количество, то не стига до кърмата или ако да, е минимално. Вече няколко пъти си пийвам вечер по 2 пръста бяло вино с лед, така ми липсваше Sweat Smile ама то и защото вечер му давам шише преди лягане..

Общи условия

Активация на акаунт