Августовски бебета 2020 ! Тема 3

  • 18 026
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 620
Boni и при нас е същото, любимата ми част е да го гледам как сучка,направо се разтапям и как разтрива цицка с ръчичка и ме гушка, а с ръчичката отдолу ме гъделичка 🥰
Момичета аз пак с моя скок в растежа ама предполагам,че на това може да се дължи промяната и неспокойството в съня. А и някъде бях чела,че слънчеви изригвания, магнитни бури и пълнолуние въздействали на бебетата както при възрастните.

# 676
  • Мнения: X
Момичета помагайте 😣

От 4 или 5 дни насам Борис яде колкото да не умре от глад 😭

Обикновено му правя 120мл. вода с 4 лъжички мляко, понякога иска допълнително и правя още 30. Храня го 5/6 пъти от 06:00 до 21:00 има и едно хранене към 1:30 от 90 мл.  Това му е обичайното хранене.
Какво обаче се случва сега нямам представа.
За 24 часа едва прави 500мл.
Хапва на около 3 часа и половина, 4 понякога по 50-60-70
Пробвах всичко вече, правя се на клоун, пускам музика, обикалям стаите, гушкам го и все тая 90 мл. макс!!!  Много се притеснявам 😢
Днес има 7 хранения пак същата история - 490мл.... Дайте съвет, плийс ❤️
Личната ни лекарка е в болница с ковид и не смея да я притеснявам, замества я най смотания лекар в града ни, който ако отида при него сигурно ще ни изпише антибиотик 😐

# 677
  • Мнения: 2 379
Mamanasi, а памперсите как са? Венците? Така както го описваш все едно ще има зъбки скоро. Все пак питай го заместника, може пък да ти даде съвет, а ако ти изпише нещо, просто не го давай. Ни може да се окажат инфекция, някакъв проблем с нос, гърло, уста.....да си сменяла млякото, шишета, бибероните?

# 678
  • Мнения: 4 144
Страшна нощ беше нашата. Към 1 като се събуди с някакъв странен рев(не беше плакала така со сга) до 2 и нещо се опитвах да я успокоя. Първо пръцна, реших, че това е проблема, но когато опитах пак да пръцне, не успя повече. С нищо не се успокояваше. Едва накрая докато я носих се успокои и заспа. Явно про(ре)гресът започва. 😫

# 679
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Mamanasi, това от колко време е? Нали казват, че и бебчетата като нас имат дни, в които не им се яде толкова. Случвало се е и при нас, но ако той си е бил окей, не съм се тревожила. Confused

Аз да ви кажа... 3 дни имах ужасно ревливо бебе, 5 минути няма без мрънкане, ужас. Предната вечер едно реване, пищене от нищо Flushed моята бременна приятелка ми беше на гости тогава и на маймуни се правихме, но това дете още повече започваше да пищи. И изведнъж, както го храних, напълни един памперс, който буквално преля и аз имах ново бебе Grinning Спа непробудно, вчера беше с баща си цял ден и веднъж не е мрънкал или ревал, направооо... Явно много ги мъчи милите. Аз му давам едно сиропче 2 пъти на ден, но това акане не можем да го оправим. Днес очаквам да се завърне мрън-мрън...

# 680
  • Мнения: 190
И при нас е същото с мрънкането и неспокойния сън. Общо взето идва периода на регресия и скок в растежа плюс кърмаческа стачка Joy Имайте нерви момичета, ще мине

# 681
  • Мнения: 243
И при нас е същото. Както си заспиваше сама вечер в 7, изведнъж едно мрънкане едно чудо. Буди се постоянно, снощи плака 1 час на среднощното хранене. През деня почти не спи, вече и 3те часа сън в количката навън са мираж. Заешки дрямки от по 20-30 минути. След 4 следобед вече е толкова нервна , че не се търпи , нищо не помага. Да не говорию , че сега откри , че може да пищи и е много сладурско , когато си играе, но когато е нервна, не плаче, а пищи зверски....срам не срам вчера си сложих слушалки в ушите за 1 час, то мислите не може да си чуеш. И е много гладна , едва изкарва 2 часа  и се правя на маймуна да добутаме още половин час. Преди се заиграваше сама - срга и 2 секунди не може без мен.

# 682
  • Мнения: 2 004
И при нас, както имахме две хрснения на нощ, така сега се буди през два часа.
Слагам го на гърда и заспива пак.
Пробвах да не го слагам, а да го успокоя с други методи, но не.
Иска си на гърда и това е.
Денем пък иска само от шише да яде.
Той нощем не яде де. Само за залъгалка ме ползва. Въпреки че бибата му е в устата, нощем иска да я махна и да го сложа на гърда. След 5мин. вече е заспал и мога да му дам отново бибката.
Даже пробвах само да со взема и да го сложа в мен, но да си смуче бибката. Това минава понякога.

# 683
  • Мнения: X
Mamanasi, а памперсите как са? Венците? Така както го описваш все едно ще има зъбки скоро. Все пак питай го заместника, може пък да ти даде съвет, а ако ти изпише нещо, просто не го давай. Ни може да се окажат инфекция, някакъв проблем с нос, гърло, уста.....да си сменяла млякото, шишета, бибероните?

Памперсите сутрин са почти сухи, през деня сменям, но определено не е това което трябва, ака веднъж на 2 дни. Венците.... Ооооо там е страшно, ние си имаме едно зъбче вече.
Иначе нищо не съм сменяла, нито бибката, нито млякото. Вече се чудя ако продължава така малко да се храни, дали да не почна захранването седмица по рано 🤔. Само като си помисля, зъби ще го мъчат още дълго, ако така не яде, няма да качи и грам.

# 684
  • Мнения: 854
mamanasi29, пробвай да го храниш по - често. Както препоръчват и при кърмаческа стачка - в просъница. Нощем ако се пробужда, предлагай му пак. Пускай му и бял шум докато се храни - може да го успокои.

Явно всички минаваме през еднакви периоди. Моята лейди спи толкова леко, стряска се постоянно и не може да се унесе хубаво. Предреме 10 мин., след половин час пак плаче, че й се спи. Очичките са й все червени, много ми е мъчно. Нощем се буди по - често от преди, все проплаква. Дори и на ръце не може да спи. Според мен и при нас дойде регресията.
Преди си спеше нощем в леглото, към 6ч. я взимахме при нас. Вече към 1ч. я взимам и не правя повече опити да я връщам в леглото й.

# 685
  • Мнения: 7 898
Мисля че е нормално. Моя и днес едвам яде по 60мл.

# 686
  • Мнения: 2 379
Mamanasi, забравих че сте с първо зъбче Wink   Ако си привърженик, давай нещо за зъби: гел Бочко,  Калгел..... каквото прецениш. Пробвай с гризалки играчки, четки гумени , напръстник.....с повече късмет ще намериш решението, в най- лошия случай ще са поникнали зъбите и няма да се налага да търсиш решение Wink

# 687
  • Мнения: 139
Момичета да задам един не много умен въпрос - на моят младеж му пада косата, яко оплешивя отгоре, но това, което ме тревожи е, че постоянно ръцете са му на главата, мокри от смученето - редува - на главата - в устата и обратно, така  100% е изял половината си паднала коса, та се чудя това може ли да създаде проблеми, тъй като явно нищо не мога да направя за да го предотвратя. На вашите бебоци падат ли им косичките? И още един въпрос - като ги слагате по коремче отпускат ли юмручета, т.е пръстчетата разперени ли са на постелката? Моето се подпира на юмруци все още Sad

# 688
  • Мнения: 7 898
И моя е плешив Simple Smile. Тук таме някой по- дълъг косъм и малко мъх.
Ръкавите са постоянно мокри от там и студени ръчички.
По корем все още ни е голям зор. Ляга по очи и ръцете в страни на тялото и лежи като талпа Simple Smile.

# 689
  • Мнения: 2 004
Днес времето беше прекрасно и си направихме една дъъълга разходка с малкия и баща му.
Срещнахме и племенника с баба си и дядо си, та и с него се разходихме, събирахме листа и си правихме снимки.
Антонио беше много послушен, а сега си спинка блажено до мен.
За първи път заспа толкова лесно вечерта.
През деня обаче също си спа спокойно и явно това си оказва влияние.

Общи условия

Активация на акаунт