ПУ "Паисий Хилендарски" Информатика или Бизнес информационни технологии?

  • 2 122
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Смятам догодина да се запиша в ПУ "Паисий Хилендарски" и мисля да запиша едно от тези специалности описани на заглавието.Поразрових се в интернет и намерих в страницата им информация за тези две специалности и учебните планове за тях.Намерих също някакви стари минимални балове отпреди 5–6 години,но смятам,че сега е различно.Аз вече държах ДЗИ по математика и изкарах 4,5 ,също така имам среден успех по математика 4,75 ,информатика 4,5 и информационни технологии 5,5.Най–сетне да дойда на думата си:
1. Може ли някой който учи или е учил неотдавна в една от специалностите да сподели своите впечатления ,изживявания(няма значение добри или лоши).
2.Колко сте програмирали?
3.Колко,каква математика сте имали?
4.Колко и с какви странични предмети/специалности сте се занимавали?
5.Какви са преподавателите в болшинство,тоест добри,които разбират от положение и преподават добре ли са в повече или лоши(в моите представи за лоши е заядлив,злобен,нискокачествено преподаване).
6.Смятате ли,че ще ме приемат?

Ще се радвам на всякакви мнения и съвети.Надявам се,че ще си общуваме на приятен и приятелски тон,благодаря за отделеното време.


П.П. Извинявам се ако съм сбъркал и има правописни грешки.Не съм безгрешен,но съм истински.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Баловете на ПУ ги има на сайта им. Тази година се влизаше с резултати от матурите. Как ще е догодина, нищо не се знае. Можеш да помислиш за кандидат студентски изпит, ако изобщо има такива от тук нататък за тези специалности.
Имам познатото момиче в първи курс, но е твърде рано за каквито и да е било впечатления.

# 2
  • Мнения: 4
Баловете на ПУ ги има на сайта им. Тази година се влизаше с резултати от матурите. Как ще е догодина, нищо не се знае. Можеш да помислиш за кандидат студентски изпит, ако изобщо има такива от тук нататък за тези специалности.
Имам познатото момиче в първи курс, но е твърде рано за каквито и да е било впечатления.

Благодаря за отговора Ви!!!

# 3
  • Мнения: 78
Ако имаш шанс да учиш другаде, недей в ПУ. Имам позната, която учи "Бизнес информационни технологии". Беше развълнувана да почне, сега е много разочарована, във всичко има пълно критика! Вече съжалява, че е записала това, сега се чуди какво да прави!

За информатика, не съм сигурна, но там мисля че е същото!

# 4
  • Мнения: 4
Ако имаш шанс да учиш другаде, недей в ПУ. Имам позната, която учи "Бизнес информационни технологии". Беше развълнувана да почне, сега е много разочарована, във всичко има пълно критика! Вече съжалява, че е записала това, сега се чуди какво да прави!

За информатика, не съм сигурна, но там мисля че е същото!

Разбирам,благодаря за споделеното мнение.Мога и другаде,но едва ли ще е различно.Пловдив е най-добрата опция като местоположение за мен,а и другите специалности смятам,че са горе долу по-същия начин.

# 5
  • Мнения: 4
Записах БИТ(Бизнес информационни технологии) и първата година мина. Сега съм втора. Първата година повечето време от обучението мина онлайн. Само първият месец беше присъствено и то само за първи курс и някои по-специфични специалности. Нашият факултет беше онлайн до април месец. Само да споделя информативно, че до миналата година нашият факултет беше на триместри(тоест три малки семестърчета еквивалентни на двата семестъра), но тази година (учебна 2022/2023) я направиха на два семестъра. Та сега... първият триместър в началото беше объркващо, все пак беше нещо ново( нов град, ново място, нови хора и т.н.), бях на общежития и общежитието беше ремонтирано- ново. Беше доста добре Simple Smile, но към края на годината им е*аха мамата... Sad Бях с едно мое приятелче от детството и едно украинче, което беше за втора година там. Като цяло на общежития трябва да улучите на човека, в зависимост от това самите вие какви сте. Ако сте по-спокойни и със здравословни навици да се паднете с такива примерно или ако сте музикант да сте сред хора, които споделят вашето занимание. Запознах се с много хора, и добри, и лоши. Правихме много яки купони на терасата на общежитието и точно тогава се запознах с повечето хора Simple Smile Като цяло общежитието беше решение след несполучлив(радвам се, че е така Simple Smile ) оглед на квартира в Пловдив от агенция(големи измамници еййй :/). Обучението в първия триместър беше окей и беше лесно. Имахме добри преподаватели. Втория триместър беше по-през просото, така да го кажа Grinning, но се справихме. Третия триместър по приложна математика не беше много окей... Simple Smile Останах на поправка, после на ликвидация, но я взех. Беше по моя вина, че не я взех от първия път. Бях се отпуснал повече отколкото трябваше... Сега ми е втора година и повечето ми приятели, с които бях на общежития вече ги няма :/ Или не ги приеха, или завършиха и се прибраха по родните градове... Знам, че ще се запозная с още вного хора, но аз съм емоционален и привързан към приятелите си. Както и да е, за да обобщя ще кажа, че първата година, въпреки че повечето мина онлайн беше едно от най-хубавите ми преживявания в живота. Вече разбирам защо се казва, че студентските години са най-сладки яяяяяяяяясссс Grinning Grinning Grinning

P.s.
Ако някой иска да пита нещо за ПУ-то или за общежитията с удоволствие бих споделил информация!!! Wink

Общи условия

Активация на акаунт