Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 30

  • 29 821
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 513
Александър-Алекс бебе 😃
Залагам, че е за застраховка да не му каже някой Сашко 😂

Милован
Видин

# 211
  • Мнения: 4 007
Александър-Алекс бебе 😃
Залагам, че е за застраховка да не му каже някой Сашко 😂

И накрая като попадне в компания с 6 Александровци и ще бъде прекръстен на Гошо, за да може да се различава някак си от другите Grinning (Имах такава ситуация, на третата година разбрах, че е единия е Александър, а не Георги... )

# 212
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Преди няма да казвам колко години в гимназията имах в класа четирима Александровци. Та Александър явно си е било винаги популярно име. Нашите бяха по фамилия или прякор.

Александър-Алекс кърти....

Идвам с момченце на 4г Алек, харесва ми.

# 213
  • Мнения: 654

Да споделя и това сравнително отскоро придобило популярност име - Ника. За две бебенца вече знам да се казват така. Мисля, че беше някаква богиня, ама мен лично не ме кефи как звучи.

Богинята е Нике. Това, предполагам, е от Никола, Николай. На мен ми харесва как звучи, ама на някое северно дете, с бяло-руса коса и скандинавска фамилия. Не знам защо, така си я представям Ника Simple Smile Ама Ника Иванова Петрова не ми звучи добре.

Сетих се за името Арма. Свикнала с това име от години и не съм се сещала да го пиша тук, но всъщност е доста странно. Не знам с какъв произход е и какво значи.

Познавам жена на 84 години с името Арма, не знам произхода му, но явно отдавна се използва.

# 214
  • София
  • Мнения: 5 654
Алисън и Ейдън, близнаци, с българска фамилия.

# 215
  • Мнения: 311
Драга (ж.)
Черню Чернев
Лозенка
Вича (ж.)
Хриска
Груд Грудов

# 216
  • Мнения: 1 355
Дааа, Александър и Александра винаги много са ми харесвали като имена, ама просто не мога да си кръстя детето така заради популярността 😃 В съседния клас беше пълно със Сашовци, единият беше 98-ма година, една година по-малък от нас и му викаха Сашо 98 (девет осем) и в последствие само девет осем 😂😂😂 Ами, не е яко така 😬
"Девет осем отсъства ли днес или закъснява? / Ааа, девет осем ли, закъснява, госпожо" 😂

От мен един Игнателин Игнатов и Енрике Иванов 😃

# 217
  • Мнения: 1 914
Христея - момиче. Странно е, но ми харесва.

# 218
  • Габрово
  • Мнения: 478
Хрисия
Труфана баба над 80 г

# 219
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 466
Трунка
Делка
Латун

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 15:51 от rududu

# 220
  • Мнения: 4 808
Като сте почнали с Александровците, синът на моя братовчедка се казва Сашо, на 30+ е, търсеше се име с буквата "с" навремето и така и не знам защо точно това избраха.

# 221
  • Мнения: 1 914
Като сте почнали с Александровците, синът на моя братовчедка се казва Сашо, на 30+ е, търсеше се име с буквата "с" навремето и така и не знам защо точно това избраха.

И аз познавам Сашо - тинейджър. Според мен семейството е искало да постигне ефекта детето да е кръстено едновременно на дядото Александър и на бабата, чието име започваше със С.

Също съм чувала хора на около 60 години с имена Гошо, Мишо и други умалителни. Изглежда е било много популярно да се кръщават така деца през 50-те години на миналия век.

# 222
  • София
  • Мнения: 513
И аз познавам трима Сашовци. Около 50-те и отгоре са всичките.
И на една интересна фамилия попаднах - Пешунови.

# 223
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 466
Интересно тълкуване на значение на най-разпространените на имена родове  в древен Рим казаха по National geographic ,например Флавий означавало бакла(fagioli),имаше и име със значение леща.

# 224
  • Мнения: 311
Герман
Момка
Даца
Теню
Кою
Кирко

Общи условия

Активация на акаунт