🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 6, тема 4

  • 44 747
  • 884
  •   1
Отговори
# 795
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Да разбирам ли, че отрича, че е имал способности да победи на финала и го е спечелил благодарение на Неда?
Едното няма общо с другото, поне така мисля. Неда не го спаси от директно изгонване, само от елиминации. Там обаче задачите са непредвидими, както и резултатът от тях. Може да те подведат  продукт, техника, време, комбинация...
На финал непредвидим е само резултатът, темата ти си си я избрал, развил, оттренирал, консултирал (евентуално), факторът изненада може да дойде само от самия процес или от конкурентите.

# 796
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Той не е длъжен на никого и ще си кръщава  дюнерджийницата както си иска. А иначе с Петраки не съм съгласна, че е норнално чак толкова да са нагласени предаванията.

# 797
  • Мнения: 4 706
Естествено, че не е длъжен, просто показва че думата му не струва нищо. Можеше поне един дюнер да кръсти на нея.

# 798
  • София
  • Мнения: 11 664
Според мен е достатъчно, има и буквите в името на заведението, ще яде безплатно там. Не е директно спазване, ама кой знае, може жена му да е ревнива или дете да е писнало, че иска на него да е. То нямаше да го изгонят, ако не беше взел нейната чиния. В момент на еуфория малко се изхвърли.

# 799
  • Мнения: 2 089
И на мен ми направи лошо впечатление, че не удържа на думата си. Каквото и обяснение да има, дори да не го е домислил в момента, в който го каза, трябваше да го направи. Аз пък не виждам какво толкова особено има в името на една дюнерджийница, че да се дърпа и да не спази обещанието.

# 800
  • Мнения: 7 224
Само аз ли възприех казаното от Ивайло като шега, проява на хумор, пък то взе, че се преекспонира това име на дюнерджийницата.

# 801
  • София
  • Мнения: 9 558
Само аз ли възприех казаното от Ивайло като шега, проява на хумор, пък то взе, че се преекспонира това име на дюнерджийницата.

Разбира се, че се преекспонира това с името. Човекът каза, че ще ползва буквите и Неда до живот ще яде безплатни дюнери. Но винаги ще се намери за какво да се хейти и подценява. А ако Неда е казала, че не иска да кръщават мястото на нейното име?
 Не разбирам каква чак такава драма е за някого, че Ивайло е спечелил - на финала беше безапелационен. Димитър се спъна в собственото си високомерие и самонадеяност и подцени финала. Реши, че вече е победил и това му изигра лоша шега. Млад е, неопитен е, разбираемо е да сгреши.
Колкото до Красимир - бивш наркоман със 100 хил. в джоба - по добре не. За него далеч по добре и по-полезно беше да му дадат възможност да работи, отколкото едни готови пари.

# 802
  • София
  • Мнения: 1 139
Точно като шега го възприех това с името. Въпроса на журито си беше зададен на шега, в тона на момента, Ивайло отговори така, дълбоко се съмнявам и Неда да го е възприела сериозно. Според мен си беше повече от ясно. Как се стигна до това, че било едва ли не дадена клетва, не знам.

# 803
  • Пловдив
  • Мнения: 9 733
Всъщност Митко го подхлъзнаха. Смениха правилата в последния момент. А са репетирали в продължение на 5 дни, всеки е знаел какво ще готвят другите. И журито е знаело. Били са наясно, че десертът на Митко е уникален. Както и всичко, което представи. Негови са рецептите, сам ги е измислил. А как ги е кръстил, е друг въпрос. Защото основното беше нарекъл дроб сарма, но е с агнешко бонфиле. За сферите е имал нужда от вода, подгрята до определена температура, два пъти е връщал водата, защото е била студена. Много честно е било, няма що.
Но пък вече има ангажименти за частни партита, на които да готви менюто от финала. И ще готви, но в компанията на Краси.
А Ивайло да си кръщава дюнерджийницата, както си иска.

# 804
  • София
  • Мнения: 15 251
А Митко защо не си е подгрял водата сам? Има котлони.
Не знам дали е правилно да разчита на друг да му помага на финала.

# 805
  • София
  • Мнения: 9 558
Дунди, как ще е било с агнешко бонфиле, след като много ясно дадоха агнешките дреболии и дори на забележката на Токев за времето Димитър обясняваше кое колко ще вари.  Абсурдно е твърдението, че са го подхлъзнали заради десерта. Нито предястието нито основното му не бяха на ниво и го извади от играта, това е.
Би ли споделила кои точно правила са променили в последния момент и само за него ли е била тази промяна. Разбирам, че ти е близък, предполагам той или роднините му са споделили тези подробности, но ще си позволя да ги приема със съмнение. Всеки от участниците сам си е съставил менюто - нещата които готвиха и Виолина и Ивайло бяха типични за тях. Димитър отиде като победител, но не се беше подготвил достатъчно добре. Това е което се видя от екрана, това коментирам.

Наистина не разбирам защо е това високомерно и подигравателно отношение към желанието на Ивайло за дюнерджийница. Какво смешно или недостойно виждате в това? Наистина се опитвам да го разбера и не мога. Защо готвенето за частни партита е по-достойно от това човек да си отвори собствено място?

# 806
  • Мнения: 6 894
О, да! Ивайло сготви нещо страшно типично за него, няма спор по въпроса. Цял сезон това гледахме от него.

# 807
  • Sofia
  • Мнения: 9 742
Какъв точно беше десертът на Митко? Виждала съм снимка тук, но така и не разбрах какво е. Не ми изглеждаше като нещо, което бих предпочела за десерт, за мен десертът на Виолина би бил топ избор (шоколад, мус, любими неща), но тя сгреши в приготвянето му и логично загуби от Ивайло.
Изобщо не е гаранция, че ще успееш да си приготвиш ястието по най-добрия начин, както се видя на финала. Който сгреши - загуби.

# 808
  • Мнения: 13 795
Смешно е това с името - обещал бил, пък не си спазвал обещанията, поне един дюнер да бил кръстил на нея Simple Smile Вие сериозно ли?
Той отвори ли я вече, дюнерджийницата, та знаем имената на дюнерите?
Горката Неда, ако някаква дюнерджийница носи нейното име Joy

# 809
  • Мнения: 7 224
Беше време да се стигне до конспиративните теории и разкриване на пъклените планове как шайка лоши продуценти са попречили на Димитър да спечели Мастър шеф.

Общи условия

Активация на акаунт