ОСМИ клас 2020/2021 - От чина или от вкъщи - осмокласникът на речника (не) се мръщи

  • 23 414
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!
Благодаря и аз за новата тема 😀.
Много лоши новини от вас, Софийски мами, дано пък е за кратко. Или поне от време на време само. 😥
Набира днес измежду много лошите новини - контролна по БЕЛ, на която ще е с лоша оценка не знам си що си, контролна по френски РП, на която ще е с лоша оценка не знам си що си, контролна по френски нормален, на която ще е с лоша оценка традиционно (9 или 10 оценка ще им е по френски, по РП първа), ми каза нещо, за да ме зарадва и да не рева (вчера се разревах заради ДОто, ужас), класната ги е уверила че решението на директорката в тяхното училище е ако има проблем, да са До първо 12, после 11,после 10,послв 9,но в никой случай 8 клас. Те ще бъдат вкъщи само ако имат карантина и болен ученик. Заявила е че е твърдо решението да направят всичко възможно да са присъствено. Много се зарадвах, макар и да не зависи изцяло от тях, поне вече съм спокойна, че знаят какво трябва да бъде.
Днес имаме РС през школо, срам ме е направо да питам какво е положението, ще видим какво ще кажат.
Хайде, живи и здрави, момичета.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Попълних я анкетата, но тъй като на този въпрос имаше три опции „да”, „не” и „друго” аз писах в „друго”, че съм съгласна за две седмици, но не и така както е формулирано подвеждащо до края на епидемичната обстановка, която неминуемо ще се удължи. Не че някой ще вземе под внимание мнението ми, но не успях да се насиля да натисна друга опция при така зададен въпрос. Говорих и с Митко преди това – съгласен е за две седмици, но не и за месеци напред. Както вървят нещата подозирам, че и Фарос скоро ще минат онлайн.

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На осмокласника не му дреме особено, ама аз съм сериозно намръщена, та заглавието идва като информационна табела на състоянието ми. Готино е, харесва ми!
Не знам дали да благодаря за нова класна стая или за топъл диван, за това пиша тенКю, данке, мерси и моля да се включат останалите езици с "благодаря".

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 18:21 от `ТуиГ

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Didia, мечтая си за повече учители като теб. Обаче и напоследък сериозно ви облъчват. Сега и поименно ако почнат да ги съобщават кои са болни и в тежко състояние, съвсем ще се ошашкат. Като че ли ние другите не учители, не сме рискови. Сутринта и Балтов много ме издразни, как заобикаляше въпроса, къде са се заразили лекарите в Пирогов. Защото те видиш ли много се пазят, а лошите пациенти ги заразяват. Ама това, че ходят вътре по отделенията без ЛПС не го казва. И това, че те самите не се пазят е обществена тайна.

# 19
  • Мнения: 3 491
Моите наблюдения също показват, че възрастните учители, както и възрастните хора като цяло са по-малко притеснени от вируса. Даже ми се струват доста непредпазливи.
Само да спомена нещо за COVID пред майка и татко, веднага ме подканят да сменя темата на разговор:)
Според детето класната не се страхува от вируса. В училището обаче има доста паралелки под карантина, положителни учители също. Това показва информацията на сайта.
Зазу, благодаря за темата!

# 20
  • sofia
  • Мнения: 1 474
PCR ми е отрицателен (превантивно служебно изследване), а детето рои шестици! Сега остава и да отслабна и щастието е пълно😉😄

# 21
  • София
  • Мнения: 12 229
Както вървят нещата подозирам, че и Фарос скоро ще минат онлайн.
В АВО за големите още от миналата седмица решиха да ги въртят две седмици присъствено, две онлайн. Николета днес за пръв път има онлайн час, Ваня все още си е присъствено, различни нива са. Малката казаха ,че засега не се планира да има онлайн, явно докато могат ще държат поне малките да са присъствено.
На Николета и изместиха началният час, от 2.25 в 3 защото посочих че като свършат в СМГ в 2.05 може за 20 минути да стигне до АВО то, близо до СМГ се намира, но до вкъщи няма никакъв шанс. Успя да се прибере точно пет минути преди началато на часа.
Ваня обаче ако от четвъртък са онлайн СМГ, а школата и почва от 2,30 присъствено имам обратният проблем. Няма да може да стигне от вкъщи до школата навреме. Чакам да получа официално съобщение от СМГ и ще пиша на координаторката и за нея. Явно тази година ще е така и школите и училищата и ние ще трябва да се научим да сме гъвкави.

# 22
  • Мнения: 1 114
Didia, много точно! Абсолютна паника и параноя, която умишлено се подсилва от където трябва. На всичкото отгоре забелязвам групи от хора, които ревностно се поддържат към новия световен ред и дори се явяват нещо като стожери. Кой си носи маската, кой е против правилата и т.н.

# 23
  • Мнения: 447
Айла, много благодаря за информацията.  Аз чух, че Аво може да мине дистанционно, но за двете седмици и промяна на началния час, не знам. Снощи младежа се притесняваше, че няма да успява да се прибере до началото на часа. Днес има занятие, дано се уточни.

Мерси за новата тема! Отново ми харесва заглавието Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
да не рева (вчера се разревах заради ДОто, ужас),
Стига де, горе главата. Все някога ще свърши тази лудост, няма да се даваш.
Аз също мисля, че 8 клас ще останат присъствено докогато е възможно.
При нас няма и анкета още, което ме окуражава, че не обмислят ДО засега.  Nerd

Като че ли ние другите не учители, не сме рискови. Сутринта и Балтов много ме издразни, как заобикаляше въпроса, къде са се заразили лекарите в Пирогов. Защото те видиш ли много се пазят, а лошите пациенти ги заразяват.
Hands Plus1И учители, и лекари ходят по разни обучения, семинари, сбирки от професионално естество. И на много други места, където могат да се заразят. Но е къде по-лесно да посочиш, че децата и пациентите ги заразяват, разбира се. Имаме виновник, който вече оттук нататък можем спокойно да заклеймяваме. Доста е грозно, да, и ме дразни много.
Далеч съм от мисълта да ги упреквам, че ходят някъде, по-скоро смятам, че трябва да спрат взаимните обвинения за заразяване. Откога стана престъпление да се боледува от респираторен вирус, не разбрах аз?

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Да намина набързо и аз, че да не оттърва новата тема. Благодаря за нея.
При нас в Стара Загора Езиковата гимназия няма анкети...спрягат разни дати за ДО. Никой нищо не ни пита нас родителите. Но в Школо наистина се изумявам по някога от дискусиите
По повод оценките....има общо 7 по всички предмети. Направо съм в тъча. Две са по основния му немски.
Неговата госпожа по Бел се разболя от Ковид септември и още не може да се върне на работа. Тя е по-възрастна и вече прескочи, но и трябва време да се възстанови. Иначе жената беше в болница.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 190
Не се окуражавайте особено от липсата на анкети. Имаше много точен коментар тук по този повод - може просто да изчакват включване на общинския щаб.

# 27
  • Мнения: 7 386
Кой си носи маската, кой е против правилата и т.н.
               Тези,дето най-много държат на правилата,обикновено първи ги нарушават. Yum Къде-къде е по-лесно да упрекваш другите! Да им намериш сламката в очите,а да не видиш гредата в своите.
                Аз се задушавам с маска,а със шлем направо ми се  вие свят от лошата пластмаса.При това шлемът те пази от капчици,ако някой кихне срещу теб,но не от вдишване на въздух,в който има микрокапчици.Така,че ми се струва напълно безсмислен освен ,че е атрактивен.Като космонавт си.Сега ,като застудя,реших проблема с маската ,като нося шал.Широк е и е прегънат четири пъти и се оказва доста по-плътен от маската, а в пъти по приятен.
               Чета за 12 клас и отново яхвам метлата. Smiling Imp Имаме си първи абитуриент и.....да започнат от тях.Ами да започнат ,ако има заразени,а ако няма защо да минават на ДО? Ей,това ме дразни най-много.Другите минават,дайте и ние да не останем по назад.И сега са на 3 присъствени и 2 ДО.За застраховка сме включили и частен учител по БЕЛ и се замислям дали да не викам приятел по АЕ за всеки случай.Като му ги дам четиримата няма нужда да ходи на работа. Yum На ден ще получава поне два пъти повече отколкото в у-ще.
      
               ПП. Малко отклонение от проблемите. Ето какво ме разплака вчера! От един малък кавалер,който силно се беше притеснил да не остана без подарък за ИД. Yum Определено ме разтопи и забравих и ковид , и всичко останало.

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 17:59 от Didia

# 28
  • Мнения: 47 981
Вече имаме анкета, както и още карантинирани Sad
Аз всъщност се оказах неподготвена какво да отговоря

# 29
  • София
  • Мнения: 7 190
Хепи, имам чувството, че адски синхронно проверяваме сайта - тъкмо влизах да ти напиша същото. 😃
Анкетата ще я отворя малко по-късно на компютър.

Общи условия

Активация на акаунт