Спазвахте ли някакви ритуали при нанасяне в ново жилище

  • 14 735
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
  Най-добре е новия дом да се освети от поп, ако сте християни..Това със солта, захарта, пълнолуние и пр. може и да дарява щастие, но аз не вярвам.

# 16
  • Мнения: 22 908
Само викнахме поп за освещаване.  Simple Smile
За другите неща чувам за първи път  Rolling Eyes

Peace

# 17
  • Мнения: 65
Жилището ни го освети поп, а светената вода още я пазя

# 18
  • Мнения: 4 621
Не. Не съм спазвала нищо такова Naughty

# 19
  • Мнения: 4 546
не.
никога не би ми дошло на ум да се съобразявам с пълнолунието. камо ли пък за такова нещо  Shocked
знам, че много хора викат поп за освещаване. доста по-смислено ми се вижда от пълнолунието.  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 500
Като се нанесохме по желание на мъжа ми викахме поп, не по мое Crossing Arms Сега се сетих! Безсмислено ми се струва всичко! Имаш нова къща, обзавеждай с кеф и влизай и живей Peace

# 21
  • Мнения: 6 167
мъжа ми се опита да ме пренесе през прага, ама не успя  Crazy
та си влязох на 2 крака в новия дом

после намина  свещеника на квартала и се приюти у свекърва ми  да види кво става( тя живее наблизо), човека си предложил услугите да благослови дома и тн, но съпруга ми го отпратил тактично ( а на мен каза, че не искал да му мокрят стените.  Crazy)

та така, нищо особено

# 22
  • Варна
  • Мнения: 956
Когато влизах в ново жилище имах намерение да спазя някои неща...
Най-вече исках да се преместя на нечетна дата  Laughing

Стана така, че трябваше да се съобразя с хората, които носеха багажа и осигуряването на транспорт и......нищо не излезе от моите измислици  Rolling Eyes Mr. Green

# 23
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 при нас има обичай бременна жена трябва да запали огъня в новия дом - ако няма огнище може и свещ, така символично са пали огъня. мен са ме канели така и после и аз го направих preggo

# 24
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Не сме спазвали никакви ритуали.

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние не сме спазвали подобни ритуали. Нанесохме се и след няколко дена повикахме поп да ни го освети, като бяхме стъкнали малка почерпка.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Веднъж чух, че е хубаво първата Нова година да се посрещне в новия дом.

Аз не съм спазвала никакви обичаи. Само майка ми наръси със светена вода, когато за пръв път влязохме в апартамента, след като го бяха освободили старите собственици.

# 27
  • Мнения: 157
На нас това ще ни предстои чак след повече от година, така че - давайте съвети.

# 28
  • Мнения: 535
На мен ми предстои до месец, два и смятам да се нанесем между новолуние и пълнолуние, т.е. когато луната се пълни  Peace
Освен това ще извикаме поп да ни освети жилището. Дано само да е скоро, че аман от майстори Praynig

# 29
  • Мнения: 1 202
Не сме спазвали никакви ритуали.
И ние също !

Общи условия

Активация на акаунт