Спазвахте ли някакви ритуали при нанасяне в ново жилище

  • 14 751
  • 55
  •   1
Отговори
До един месец и малко повече, ми предстои нанасяне в ново жилище. От тук- от там ми казват, че трябвало да се нанеса в дните, когато има пълнолуние, сутрин преди изгрев слънци , с пита и т.н. Вие спазвали ли сте такива ритуали и ако да- разкажете.

# 1
  • Мнения: 4 668
Не , въобще ... Даже съм много далеч от подобни изпълнения  Wink От една година сме в ново жилище и нищо не сме правили ...
Майка ми е болна на такава тема - освещаване пълнолуния и др. , а аз точно обратно  Sick може би като обратна реакция на нейното поведение  Joy.
Мисля обаче , че когато не е живял никой преди това ( ние купихме в строеж ) няма смисъл да гоня духове примерно ...

# 2
  • Мнения: 184
Не, не съм голям привърженик на тези неща Peace

# 3
  • Мнения: 151
Аз знам, че първата нощ в ново жилище трябва да е събота срещу неделя. Преди два месеца се нанесохме в нов апартамент и го спазихме.

# 4
  • Мнения: 151
Не, нещо съм на "вие" с тези работи.  Grinning

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не, не съм чувала за подобни ритуали.
В първото ни жилище извикахме поп да го освети малко след като се нанесохме да живее ме там, сега в новото ( вече 6 месеца) нищо не сме правили, по съвпадение първата ни нощ се падна събота срещу неделя.

# 6
  • София
  • Мнения: 974
Вие спазвали ли сте такива ритуали и ако да- разкажете.

Не даже за първи път чувам newsm78
Но има едно поверие на село, което мноого ми харесва и с нетърпение чакам един колега да ме покани в новото си жилище, за да го направя smile3508
Та този ритуал се прави по моят край и се прави от гости при първо влизане в новото жилище на приятели или роднини.....и представлява обикаляне на цялото жилище и хвърляне на дребни монети в цялата къща. Голям купон за дечурлигата да събират парите след това.
Прави се, за да има пари в къщата Hug

# 7
  • Мнения: 1 418
Аз знам, че първата нощ в ново жилище трябва да е събота срещу неделя. Преди два месеца се нанесохме в нов апартамент и го спазихме.
А защо?Има ли някакво обяснение цялата тая работа?
И важи ли същото,ако откриваш магазин примерно?

# 8
  • Мнения: 2 804
Ние пък ръсихме сол из апартамента , а пред вратата захар !

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Връзвате панделка и бутилка шампанско.........преди да влезете режете панделката и чупите шампанското във вратата.........ритуал като за дълго пътуване..........но аз такива не практикувам

# 10
  • Мнения: 5 500
Ние не, но майка ми като влезе за първи път хвърли на земята пред входната врата монети и банкноти преди още да направи крачка.

# 11
  • Мнения: 6 155
Само викнахме поп за освещаване.  Simple Smile
За другите неща чувам за първи път  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 076
Знам ,че се прави водосвет и скоро присъствах на едно такова освещаване.Поканените бяха много добронамерени и близки,духовникът наистина"духовен" Simple Smile(не някакъв пиян,зачервен поп)и атмосферата сякаш  беше светла и успокояваща,усещаше се една положителна енергия...много приятна церемония,добър старт за нов живот в нов дом.Банкноти не сме давали и хвърляли,но всеки донесе от сърце малко подаръче,саксия с цвете...

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

За другите неща чувам за първи път  Rolling Eyes


И аз

# 14
  • Мнения: 6 390
Цитат
Спазвахте ли някакви ритуали при нанасяне в ново жилище
ритуали  newsm78 newsm78.... Naughty Naughty Naughty

# 15
  • Мнения: 2 673
  Най-добре е новия дом да се освети от поп, ако сте християни..Това със солта, захарта, пълнолуние и пр. може и да дарява щастие, но аз не вярвам.

# 16
  • Мнения: 23 090
Само викнахме поп за освещаване.  Simple Smile
За другите неща чувам за първи път  Rolling Eyes

Peace

# 17
  • Мнения: 65
Жилището ни го освети поп, а светената вода още я пазя

# 18
  • Мнения: 4 621
Не. Не съм спазвала нищо такова Naughty

# 19
  • Мнения: 4 546
не.
никога не би ми дошло на ум да се съобразявам с пълнолунието. камо ли пък за такова нещо  Shocked
знам, че много хора викат поп за освещаване. доста по-смислено ми се вижда от пълнолунието.  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 500
Като се нанесохме по желание на мъжа ми викахме поп, не по мое Crossing Arms Сега се сетих! Безсмислено ми се струва всичко! Имаш нова къща, обзавеждай с кеф и влизай и живей Peace

# 21
  • Мнения: 6 167
мъжа ми се опита да ме пренесе през прага, ама не успя  Crazy
та си влязох на 2 крака в новия дом

после намина  свещеника на квартала и се приюти у свекърва ми  да види кво става( тя живее наблизо), човека си предложил услугите да благослови дома и тн, но съпруга ми го отпратил тактично ( а на мен каза, че не искал да му мокрят стените.  Crazy)

та така, нищо особено

# 22
  • Варна
  • Мнения: 956
Когато влизах в ново жилище имах намерение да спазя някои неща...
Най-вече исках да се преместя на нечетна дата  Laughing

Стана така, че трябваше да се съобразя с хората, които носеха багажа и осигуряването на транспорт и......нищо не излезе от моите измислици  Rolling Eyes Mr. Green

# 23
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 при нас има обичай бременна жена трябва да запали огъня в новия дом - ако няма огнище може и свещ, така символично са пали огъня. мен са ме канели така и после и аз го направих preggo

# 24
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
Не сме спазвали никакви ритуали.

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние не сме спазвали подобни ритуали. Нанесохме се и след няколко дена повикахме поп да ни го освети, като бяхме стъкнали малка почерпка.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Веднъж чух, че е хубаво първата Нова година да се посрещне в новия дом.

Аз не съм спазвала никакви обичаи. Само майка ми наръси със светена вода, когато за пръв път влязохме в апартамента, след като го бяха освободили старите собственици.

# 27
  • Мнения: 157
На нас това ще ни предстои чак след повече от година, така че - давайте съвети.

# 28
  • Мнения: 535
На мен ми предстои до месец, два и смятам да се нанесем между новолуние и пълнолуние, т.е. когато луната се пълни  Peace
Освен това ще извикаме поп да ни освети жилището. Дано само да е скоро, че аман от майстори Praynig

# 29
  • Мнения: 1 202
Не сме спазвали никакви ритуали.
И ние също !

# 30
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
), по съвпадение първата ни нощ се падна събота срещу неделя.

И при нас. Laughing
Освещаване с поп направихме точно 1 год. след нанасянето.Тогава намерихме време. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 951
По принцип не съм привърженик на тези неща, но понеже такъв лош късмет извадихме със старото жилище преди да спим в новото за пръв път поръсих малко светене вода.

А майка ми и баща ми с ужас си спомнят как са спазвали всички ритуали навремето, включително и клане на кокошка на прага  Sick Sick

# 32
  • Мнения: 2 759
     Ритуал - задължително! Но си имам собствен: чистя и лъскам до блясък  thumbsupredecoration

# 33
  • Мнения: 2 356
  Спазихме наш стар семеен ритуал - да се сджафкаме още на вратата с куфарите Sick

# 34
  • Мнения: 4 392
Абсолютно никакви.

# 35
  • Мнения: 1 101
Не, даже не знам какви са тези ритуали  newsm78

# 36
  • Мнения: 2 211
Извикахме свещеник да освети и то шест месеца след като се нанесохме.

# 37
  • Мнения: 1 312
     Ритуал - задължително! Но си имам собствен: чистя и лъскам до блясък  thumbsupredecoration
Тоя и аз го спазвам Crazy
Иначе си имам мой,измислен...
Една малка къщичка от коноп и дърво-винаги я закачам в коридора,близо до входната врата,с отворена порта и отворено прозорче...за да ни е весела и пълна къщата с приятели Party

# 38
  • Мнения: 1 546
Ами ритуали.... такова скоростно пренасяне направихме и после 3 дни лъскане и чистене.... #Crazy

# 39
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
При нас единсрвено напръскахме със светена вода от Бачковския манастир!!нанесохме се ппрез Април.
На 20 Октомври ни обраха и поред свекито било така,защото не сме си осветили апартамента!!
Аз не вярвам на такива неща,тъй като се оказа,че за 20 години,откакто е построен блока,този апартамент го обират за 4-ти път.Ако нзаехме по-рано,щяхме да си ложим СОТ.Е,сега вече имаме:)

# 40
  • Мнения: 1 520
Досега не сме спазвали като сме се местили. Ще следя темата, току виж за следващия път нещо съм запомнила.

# 41
  • Мнения: 957
Това за ръсенето на сол и захар из жилището ми звучи доста гадно. Ходи после и чисти из целия апартамент. Да не говорим, че от захарта ще вземе да лепне по пода.
Моите родители като си построиха къща викаха поп, клаха агне, вариха курбан каниха гости, после чистиха една седмица, въобще хамалогия пълна. Ще ми предстои и  на мен да се нанасям в ново жилище, но ми се иска да прескоча всички *ритуали* с изключение осветяването от свещенник. Само да видим как ще се *преборя* с майка ми.

# 42
  • Мнения: 1 120
Не сме спазвали никакви ритуали.

# 43
  • Мнения: 780
и аз не съм правила нищо . но искам да попитам има ли някакви амулети или нещо друго за злонамерени хора? историята е следната : преди няколко дни си купихме фреза за двора /миналия петък/ и знаеха само едно приятелско семейство който доколкото знам от 1-2 години като си купим нещо и започват да завиждат - макар че сме все заедно . та като я купихме машината  и в събота бяха заедно с моя мъж- той тогава им казал . прибра се вечерта - ни жив ни умрял - с температура 38.6  и главоболие. мина понеделник, мина вторник - все така без да свали температурата - с нищо. отиде на лекар - вирусна инфекция и му изписаха витамини. вечерта се сетих че може да е урочасан - редовно ми се случва с децата и ходим при един човек в едно близко село. отидохме и започна да му бай / аз карах - той беше като пребит/ започна да се посъвзема - да си личи че е по- добре.нищо не съм питала човека от какво е но доколкото знам такова нещо става и от завист. прибрахме се в къщи - пътя е около 10-15 мин температурата му беше 36.5 и се чувстваше много добре. следващата седмица ще си купуваме съдомиялна и ще викаме приятелите ни да ги "полеем"  с фрезата , та въпроса ми е: тъй като те пак ще завидят на покупките ни и не знам как да опазя децата си мъжа си мен и ако щете къщата някой знае ли нещо какво да направя преди да дойдат ? моля ви помогнете ми да намеря някакво решение на въпроса ми
П.С./ да не ги викам не е решение - те са ни семейни приятели  и искам да се извиня на ГОСТ  
 
 
че се отклоних от темата

# 44
  • София
  • Мнения: 5 606
Ами знам че е хубаво да е пълнолуние и първата нощ трябва да имаш малко захар пред външната врата - да си призная ние го спазихме!

# 45
  • Мнения: 460
До един месец и малко повече, ми предстои нанасяне в ново жилище. От тук- от там ми казват, че трябвало да се нанеса в дните, когато има пълнолуние, сутрин преди изгрев слънци , с пита и т.н. Вие спазвали ли сте такива ритуали и ако да- разкажете.
да бе тр.да е пълнолуние!!!

# 46
  • Мнения: 2 958
От една седмица сме в ново жилище и не сме спазвали никакви ритуали при нанасянето-нито дни,нито луни,нито нищо.Брокерката ми вкара параноята,че било добре да напръскам из стаите със светена вода,защото предишните собственици имали много отрицателна енергия,но още не съм го направила.

# 47
  • Мнения: 4 651
Блаженни са незнаещите Whistling
Нищо от изброеното не съм правила.

# 48
  • Мнения: 2 759
...доколкото знам от 1-2 години като си купим нещо и започват да завиждат - макар че сме все заедно . та като я купихме машината  и в събота бяха заедно с моя мъж- той тогава им казал . прибра се вечерта - ни жив ни умрял - с температура 38.6  и главоболие...
    Маги, според мен не взимай толкова навътре нещата, особено в сезона на настинките и леките грипчета... Около мен близо 20 човека всеки ден се влачат ни живи ни умрели, че и с температури, но го отдавам на сезона... Иначе аз съм ваксинирана... или просто никой не ми завижда  Mr. Green...
     Колкото до пълнолунието... не разбрах - нощем ли трябва да се нанасяш  newsm78?

# 49
  • NY
  • Мнения: 209
Преди да прекрачиш прага се хвърлят пари в дома и тогава влизаш. Имаше нещо и с нова метла, но не си спомням....

А иначе за урочасванията и хорските помисли.......никога незнаеш....аз не мисля за тези неща и съм доста отворена към хората , ......но след едно парти преди два дни , се събудих с буца в гърлото и ревах с сълзи и сополи посред нощ, продължи и през целият следващ ден, мъж ми се побърка от притеснение покрай мен ,защото няма причина и не мога да спра и се чувствам като парцал......добре че споделих с майка, тя ми каза да направим някои неща и слава Богу   сега съм ок

# 50
  • Мнения: 5 299
Не, никакви!

# 51
  • Мнения: 3 098
Дори не съм се замисляла дали е подходяЩ ден за влизане.Имахме доста багаж за носене,документация,която трябва да се провери и подаде,смяна на наши документи,така 4е само луната ми е била в главата.
От тези неЩа единствено спазих измиването до блясък на стени,тавани и т.н.,за да се "отмият"старите собственици.
В последствие съм правила водосвет,попа ми каза какво се прави след това.
Освен това по4ти вси4ки мебели и предмети са подредени според Фън шуй.

# 52
  • Мнения: 509
Не,никакви.

# 53
  • Мнения: 6 461
До един месец и малко повече, ми предстои нанасяне в ново жилище. От тук- от там ми казват, че трябвало да се нанеса в дните, когато има пълнолуние, сутрин преди изгрев слънци , с пита и т.н. Вие спазвали ли сте такива ритуали и ако да- разкажете.
Това за първи път го чувам. Mr. Green

# 54
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Никакви ритуали не сме спазвали.

# 55
  • Мнения: 358
Нанесохме се на растяща луна, един ден преди пълнолунието, за да се пълни домът. За гостите, които каните на освещаването - да не подаряват цвете в саксия, не се внася пръст ( ти , естествено, си пренеси цветята). Из къщата е добре винаги да има навсякъде монети, за да има пари. Мир и любов в новия дом!

Общи условия

Активация на акаунт