Вливане на идафер

  • 1 791
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте! Вливаха ми идафер заради нисък хемоглобин. По принцип пия малтофер и феротон като по време на вливанията не съм ги пила. Трябваше да изчакам 3 дни след системите и да почна да ги пия пак, но това го разбрах в последствие и още на следващия ден ги пих. Може да звучи малко глупаво въпроса ми, но дали ще ми навреди и ще бъде без ефект вливането на идафер?

# 1
  • Мнения: 770
На мен също ми вливаха 3 поредни дни по време на бременност (не знам дали е същото, банката беше тъмно кафява). Престоят ми с болницата беше 5 дни. След 3-тия последрн дрн за систена, на следващия вече пиех даден ми на място тотхема по 1.. в рамките на същия ден коригираха да са 2 ампули ... След изписване трябваше да продължа още 10-тина дни и да пусна контрола

Лека бременност и леко раждане!🍀

ПП: на сама глава съм си пускала ПКК да видя по къде са стойностите на желязото .Вливането свърши своята работа и като влезнах за спешно секцио след 2 месеца бях с хвмоглобин 124

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 12:26 от fotokod

# 2
  • Мнения: 56
Благодаря 🍀 Същото е. А с колко единици ти вдигна хемоглобина? Моят преди системите беше 95 а съм в 9-ия месец.

# 3
  • Мнения: 770
Мога да погледна по-късно, но беше по спомен 91 (30.06) и по спешност на др ден ме приеха. Иначе месец и половина бях като абсолютен парцал, без сили, бледа, ускорен пулс (приемах малтофер, и от 110 април падна на 95, после 91 т.е през цялото време “поддръжка” някаква с малтофер и в един момент билкова кръв)

Дали възраст, дали вид храна (не ми беше до месо въобще), но не се справях. Аг ме прати на хематолог, замени малтофера със Сорбифер. Но няколко дни по-късно, като видя АГ стойност 91 и веднага ме извика за вливане

По-късно, ако не е проблем, ще ти пиша по точни стойности в хронологичен ред, като прегледам изследванията

# 4
  • Мнения: 45
[Здравейте ,и аз съм с анемия ,хемоглобин 100 желязо 5.Успях да го вдигна малко, но растроих стомаха ,сега съм съм железен спрей.Беше ми предложено вливане за 220 лв за 30 40 минути на някакъв препарат ,който запълва запаса на желязо. Някой правил.ли е такава вливане, как се отразява на организма вливане на толкова желязо наведнъж .Иначе депото на хемоглобин не се запълва лесно ,и усещам ,че не съм така издр жива, както преди ,уморявам се лесно ,раздразнителност ,и лек задух при физически натоварвания .Пишете мами ,ако някой е правил такава вливка ?

Общи условия

Активация на акаунт