Всичко за всички марки гел лакове - 32

  • 21 992
  • 765
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 989
Ето ги, но все пак свалянето на лак не им е основното предназначение Simple Smile.
https://apteka.framar.bg/30045420/виктория-бюти-ексфолираща-маска-за-крака-с-екстракт-от-охлюв-20-мл-2

Иначе гел се сваля с пила, течност за гел лак и фолио. Просто трябва да се внимава с пилата, за да не се нарани плочката. И зависи и от лака, има някои много упорити.

# 16
  • София
  • Мнения: 755
Милинка, аз си помислих, че е буквално чорапче и се носи за ексфолиация на кожата на крака, и между другото сваля и гела. А не бях чувала за такива чорапчета и ми стана интересно.

Аз от години съм с гел лак и от многото проби попаднах на една комбинация, лаково каре, праймер,  база(но не белеща!), гел лак, топ. След втората седмица, след баня, накисвам ги хубаво с горещата вода, леко надигам крайчето с металния избутвач и те падат на цели люспи.
Направо се родих от тогава! То иначе много пипнива работа.......

# 17
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 478
Марсия, благодаря за новата тема! Hug
И аз чистя само с топ четките и подсушавам със салфетка.
От али експрес съм купувала неща - най- вече лакове- тази година, обикновено всичко е ок. Само 1 бяло на ГД Коко ми дойде почти празно, и четката беше някаква " разперена". Но не съм го правила на въпрос на продавача, щото за тези пари...няма смисъл. От лаковете съм поръчвала най- вече на ГД Коко от алиекспрес, ок са другите, които са идвали. На БП неща купувам повече от ибей.
Също така съм купувала стикери, фолио, нямам оплаквания.

# 18
  • Мнения: 2 058
Скрит текст:
Благодаря за новата тема.
 
1) Лампа: Вече година съм с Сън 5 - само с 24 лампи е което е коментирано няколко пъти тук. Аз не съм имала никакъв проблем с нея всичко си изпича.

2) Ползвала съм База, топ на Venelisa и праймър на GD Coco. Към които нямам кой знае какви забележки, но нямах никаква трайност  с тях. (Вече минах на Коди База, топ и ултрабонд и ми държи до сваляне)
Тук добавям и пийл офф базата на Born Pretty. Каня се да я пробвам скоро с ултрабонд и Коди отгоре. Ако не държи ще я пращам на боклука. Също ми мирише много неприятно и пари.

Харесвам Рейнфорса на Gd Coco

3) Цветове имам на Ur Sugar, Venalisa, Rosalind, Gd Coco, Gel Polish, Mordda, Coscelia няма такива от които да не съм доволна всички покриват добре, ако не на 2 то на 3 слоя.

4) имам много водни стикери от различни магазини и всички са хубави.
Имам доста фолиа, но имам някакво лепило на марката Full Beauty което изобщо не препоръчвам. Поръчала съм си на Борн да го видя как е.

Още мои неизменни помощници:

Скрит текст:



Цитат
Можи ли линк на ръкавичките Blush

По въпроса за четките, аз ги чистя с лакочистител,после ги мия с топла вода!



BORN PRETTY 1Pair Nail Art UV Gel Protection Gloves Anti-ultraviolet UV Light Lamp Dryer Open-Toed Gloves Polish Nail Tools

https://www.aliexpress.com/item/33008406626.html?spm=a2g0o.produ … ,searchweb201603_

# 19
  • София
  • Мнения: 85
Чета темата от години и сте ми били много полезни с препоръки, за което ви благодаря, но рядко се включвам. Ето моят опит с продукти, купувани наскоро (и не толкова наскоро) от aliexpress, с надежда да съм полезна на някого:

1) Лампа – от повече от 3 години карам със Sun 9C – https://www.aliexpress.com/item/32753589534.html?spm=a2g0s.12269 … .0.1e92419cQnRAo3 . В темата не е от често хвалените, защото няма дъно и понякога не изпича добре краищата, но съм ѝ хванала чалъма и засега не изпитвам нужда да я сменям. Ако избирах сега, щях да взема такава с дъно и дисплей, предвид че цените на лампите не са особено високи в сравнение с това колко дълго се ползват.

2) Ултрабонд не съм купувала от Али – ползвала съм на Коди и на SNB. Не виждам разлика.

3) База – ползвала съм само на Born pretty белещата се и на Venalisa преди да се ориентирам към белещи се бази. Не я сменям.

4) Цветни лакове – в повечето случаи не се разочаровам от цвета на живо. Може би най-доволна от цветове и покривност съм от Venalisa, но не всички са ми трайни. Имам два на GDCoco, чудесно покривни на 2 слоя, но единият се лющи по връхчетата дни след нанасяне. Бях поръчала няколко мънички на Rosalind, на които цветовете като цяло не си отговаряха на показаното в сайта. Born pretty са ОК като цвят и издръжливост. Магнитните им са много издръжливи. Elite99 съм поръчвала само първия път, когато поръчвах цветни лакове от али, и повечето искат три слоя, което ме отблъсква.

5) Реинфорс – ползвала съм само на Rosalind след цвета с цел по-лесно сваляне на люспа, изравняване и повече блясък – върши работа, но нямам база за сравнение.

6) Топове – не съм попадала на някакво чудо. Този на Born pretty 5-6 дни след нанасяне вече не е със същия блясък. Иска ми се и повече издръжливост (затова предстои да се метна на Гелиш). Ползвала съм този на Venalisa без лепкав, не ме е впечатлил с кой знае какво. Имам и матовия топ на Born pretty, но съм го пробвала само веднъж, изтърка се бързо и лакът си остана полулъскав. Приемам препоръки за траен матов топ.

Отделно имам въпрос за обезмасляването – ползвам 70% спирт, достатъчно ли е?

# 20
  • Paris, France
  • Мнения: 13 985
По време на локдауна през март ми се наложи да си свалям лака сама. По случайност реших да си сложа и едни ексфолиращи чорапи преди това, лакът падна с едно бутване. Лакът беше на Cuccio, чорапите - Виктория от ДМ. На Балеа не са толкова агресивни.

+1 от мене, а и nad_tab писа същото. И твърд гел свалят, китайски бази и лакове.

Ако нямате такива чорапи пилинг със салицилова киселина върши същото, не се държи повече,около 12 часа. После пада и кожата.

Някой писа, че BP peel off миришела. Никоя от двете, които имам не ми мирише на нищо. Да не са я окепазили, че мислех да я купувам?

За матов, траен топ препоръчвам този на Lunail. За обикновен си харесвам Гелиш.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 17:49 от Nevena Virolan

# 21
  • Мнения: 7 562
Да се включа с линк за добра ел. пила от Али:

https://a.aliexpress.com/_mOErPzj

И хубави приставки за пила:
  - за кутикули:
https://a.aliexpress.com/_msKKsqD

- за сваляне на гел, полигел, гел лак:
https://a.aliexpress.com/_mspcbV7

Хубави клещички за кутикули на Born pretty:
https://a.aliexpress.com/_msmqXh3

Бази, цветни лакове и топове от Али не поръчвам. Много съм доволна от топа без лепкав слой на FOX и от матовия топ на Kodi satin. Препоръчвам ги.

# 22
  • Мнения: 2 058


Някой писа, че BP peel off миришела. Никоя от двете, които имам не ми мирише ма нищо. Да не са я окепазили, че мислех да я купувам?


Да аз казах, че ми мирише. Преди 4-5 месеца съм я поръчвала, а преди това никога не съм и не мога да кажа дали са я развалили.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 631
По повод миризмата, един оф топик виц:
Качва се клиент в такси.
шофьора: “извинете за миризмата, дезинфекцирах преди вас. “
Клиент: “Спокойно, не се притеснявайте, аз от вчера нямам никакво обоняние”.😂

# 24
  • Мнения: 327
Чета темата от години и сте ми били много полезни с препоръки, за което ви благодаря, но рядко се включвам. Ето моят опит с продукти, купувани наскоро (и не толкова наскоро) от aliexpress, с надежда да съм полезна на някого:

1) Лампа – от повече от 3 години карам със Sun 9C – https://www.aliexpress.com/item/32753589534.html?spm=a2g0s.12269 … .0.1e92419cQnRAo3 . В темата не е от често хвалените, защото няма дъно и понякога не изпича добре краищата, но съм ѝ хванала чалъма и засега не изпитвам нужда да я сменям. Ако избирах сега, щях да взема такава с дъно и дисплей, предвид че цените на лампите не са особено високи в сравнение с това колко дълго се ползват.

2) Ултрабонд не съм купувала от Али – ползвала съм на Коди и на SNB. Не виждам разлика.

3) База – ползвала съм само на Born pretty белещата се и на Venalisa преди да се ориентирам към белещи се бази. Не я сменям.

4) Цветни лакове – в повечето случаи не се разочаровам от цвета на живо. Може би най-доволна от цветове и покривност съм от Venalisa, но не всички са ми трайни. Имам два на GDCoco, чудесно покривни на 2 слоя, но единият се лющи по връхчетата дни след нанасяне. Бях поръчала няколко мънички на Rosalind, на които цветовете като цяло не си отговаряха на показаното в сайта. Born pretty са ОК като цвят и издръжливост. Магнитните им са много издръжливи. Elite99 съм поръчвала само първия път, когато поръчвах цветни лакове от али, и повечето искат три слоя, което ме отблъсква.

5) Реинфорс – ползвала съм само на Rosalind след цвета с цел по-лесно сваляне на люспа, изравняване и повече блясък – върши работа, но нямам база за сравнение.

6) Топове – не съм попадала на някакво чудо. Този на Born pretty 5-6 дни след нанасяне вече не е със същия блясък. Иска ми се и повече издръжливост (затова предстои да се метна на Гелиш). Ползвала съм този на Venalisa без лепкав, не ме е впечатлил с кой знае какво. Имам и матовия топ на Born pretty, но съм го пробвала само веднъж, изтърка се бързо и лакът си остана полулъскав. Приемам препоръки за траен матов топ.

Отделно имам въпрос за обезмасляването – ползвам 70% спирт, достатъчно ли е?
Матов топ имам на Бютилукс. Матовият му ефект е доста приятен върху всички цветове, върху които съм го ползвала. Не знам до колко е правилно, но аз си слагам от топа който си ползвам обикновенно и като втори пласт ползвам матовия. Така че не мога да кажа, като издръжливост как е. Последния път мисля, че ми се задържа матовия ефект около десетина дни. Чела съм, че някой момичета подновяват топа/слагат по един слой и пекат/ през известно време, за да не се губи мат ефекта.

# 25
  • Paris, France
  • Мнения: 13 985
Да ви кажа как имам идеален матов ефект без сатенитане. Слагам слой топ без лепкав, гланцов и изпичам. Отгоре тегля един слой матов на Essie и като изсъхне съм готова 😎🤩. Върху сухия топ съхне за около 5 минути.

# 26
  • Мнения: 7 562
Невена, де да знаех този трик преди да дам 20 лв за матов топ Grinning

# 27
  • Мнения: 101
Моля за мнение за базите Red Fox- българска марка и Pretty gel...?

# 28
  • Paris, France
  • Мнения: 13 985
Невена, де да знаех този трик преди да дам 20 лв за матов топ Grinning

Че той матовия Essie е 15 евра тук, така че си на далавера 🤩😎. Лесното е, че отдолу нормалния топ държи, а този, ако се надраска, просто махам с лакочистител и слагам нов слой. А и матовите обикновени топове не жълтеят като геловите.

Понеже съм мързел си слагам гланцов топ, а след седмица матов, който леко променя цвета и така се разнообразявам.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 18:42 от Nevena Virolan

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Тези които използват спирт да обезмаслят плочката 70 ило 95% ползвате?
Мога ли да обезмаслявам със спирт, след това праймер, после ултрабонд на свободен край и накрая база, лак и топ?

Общи условия

Активация на акаунт