Всичко за всички марки гел лакове - 32

  • 21 987
  • 765
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 797
Има едно метално кръгче и от вътрешната страна с бяла финна гума с размера на двулевка образно казано и все ми се иска да ви питам дали знаете за какво служи то, че гледам на разни места го предлагат. Имате ли идея всъщност какво е това. Ако не се сещате ще го търся да ви го покажа.

Тиксо за нокти... Служи за такъв тип декорации


Момичета, кой топ на Гелиш ползвате този

Или този

Има ли разлика между двата?

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Момичета, вчера ми падна лакът от нокътя на палеца на 6 ден. Чоплих едни етикети и по едно време гледам...лакът тръгнал. Обели се все едно съм с белеща база, а не съм.Нищо не повлече,салва богу. Каре, ултрабонд (или праймър ли е,какво е и аз вече нз...),база Индиго, цвят 1 слой, топ.За сега другите държат, ама почвам да търся проблема.
https://www.aliexpress.com/item/4000589826117.html?spm=a2g0s.904 … .0.27424c4dpW7MvF ей тези ползвам

# 347
  • Мнения: 69
Venislava Todorova благодаря много за отговора, чак ми стана смешно   като го прочетох, ама хайде де човек се учи цял живот. Grinning Simple Smile

# 348
  • Варна
  • Мнения: 631
Цитат на: Nevena Virolan

А за кой топ на Кучио пишеш, че е много лъскав? Защото този, който показвам е за мене second best след Гелиш, но юоже да имат някой друг, още по-лъскав.
[/quote

същия топ хваля No. 5. Лъскав и не се драска.
Нямам търпение да сравня с Gelish.

Тази база N.3 не съм я ползвала.
Иначе и аз гледах, че не пада лесно и са имали оплаквания от маникюристи, че губят много време за киснене. Беше някакво ютуб видео на основателя на бранда -италиански емигрант в САЩ - г-н Кучио. Това всъщност била семейна компания, която управляват с жена си.

Заради това трудно сваляне разработили 2 нови  бази за по-лесно сваляне..

# 349
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Скрит текст:

Оказа се, че имам 30 цвята Silcare Flexy ... Ако някой се колебае за това как реално изглежда някой цвят, да пише, че може да го имам и да му го пратя на снимка Simple Smile

# 350
  • Paris, France
  • Мнения: 13 976
Момичета, вчера ми падна лакът от нокътя на палеца на 6 ден. Чоплих едни етикети и по едно време гледам...лакът тръгнал. Обели се все едно съм с белеща база, а не съм.Нищо не повлече,салва богу. Каре, ултрабонд (или праймър ли е,какво е и аз вече нз...),база Индиго, цвят 1 слой, топ.За сега другите държат, ама почвам да търся проблема.
https://www.aliexpress.com/item/4000589826117.html?spm=a2g0s.904 … .0.27424c4dpW7MvF ей тези ползвам

Пробвай да оставиш поне 3мм по свободния край без каре, там да сложиш 2 много, много тънки слоя ултрабонд и след първия да изпечеш 1 мин, а след втория две минути. В ъглите ултрабондът да иде до леглото и даже 1мм от него. Ако това не помогне, пробваш бомбе с базата, може и над цвета ако са ти тумбести ноктите. Също дебел слой топ с обръщане на пръсти помага. Направени по този начин ноктите ни са бетон и мога да ги чопля, гриза, да човъркам етикети 🥳,  да остъргвам загоряло от тенджери, да си бъркам в носа 🤩, ушите 👍, да се почесвам по кратуната 🤩,  Когато се лакираш ноктите да са със свободен край надолу, напълно вертикални ако трябва.

Венислава, първото шише на Гелиш топа е старото, а второто, с надписите в синьо е новата, трета опаковка. Новата още не съм я тествала. Тествала съм първата версия, в шишета, в каквито в момента са имитациите на Гелиш от 15мл в али и втората, която е показаната от тебе в шише без надписи. Разлика няма. А, има лека в четката, но не се отразява нито позитивно, нито негативно. Най-новия не съм го виждала, но едва ли ще е силно променен в отрицателна посока. Мечтая си за същия във версия без лепкав слой.

кристин@, чакам с нетърпение да сравниш Гелиш с Кучио и се моля Гелиш да ти хареса, че яко те подстрекател 🤩.

В интерес на истината старата база на Кучко не се маха особено трудно от нематирани нокти. Маха се трудно като се сложи Cuccio Fuse (техния ултрабонд) по цял нокът. Без него, сложена без ултрабонд на полиран нокът си се маха лесно. Ако се сложи ултрабонд само по свободния край, от мястото, където е сложен Фюз, базата няма махане.

Собственикът на Кучио е собственика на Star nails.

# 351
  • Мнения: 1 797
Бомбето и укрепването едно и също нещо ли е, малко тъп въпрос но.....такъв ми е капацитета Joy

# 352
  • Мнения: 69
Бомбе е обема в началото на нокътя, а укрепване на целият нокът и го правят с акрилна пудра.

Последна редакция: сб, 14 ное 2020, 19:39 от Deni Von D

# 353
  • София
  • Мнения: 10 302
Venislava Todorova, моят е като горния, купуван преди година.

Купувам го само от този търговец, за повече от 10г. не се е дънил, нито веднъж.
https://www.ebay.com/itm/Nail-Harmony-Gelish-UV-Soak-Off-Gel-Top … :2cIAAOSw3QpZboNq

# 354
  • Мнения: 261
Бомбето и укрепването едно и също нещо ли е, малко тъп въпрос но.....такъв ми е капацитета Joy
Бомбе не знам какво е. Укрепване се използва като термин най-вече (но не само) във връзка с каучуковата база. С нейна помощ се създава правилна архитектура на нокътя, което подобрява трайността, а и вида на маникюра. Създава се апекс, или обем, но не просто обем, а такъв точно където трябва за да е устойчив нокътя.
Може да се прави и с полигел, гел и други подобни продукти, върху дължината на естествения нокът.
Изграждане знаете какво е, нокътя е без свободен край, и се изгражда дължина, отново задължително с апекс, иначе здравината итрайността на изграденото е нулева.
Подозирам, че термина бомбе  се отнася до апекса.
Апекса като правило се прави на една трета до една втора от дължината на нокътното легло, в зависимост от дължината на маникюра.

# 355
  • Мнения: 7 561
Момичета, поствам маникюр, който направих днес на колежка. Лаковете са Mollon Pro, марката е нова за Бг, може би Невена я познава, защото е френска. Но май е мейд ин Поланд, макар да не го пише изрично на бутилките (пише ЕС).



Аз харесвам лаковете на Клареса, бюджетни са и имат хубави цветове. От техните даймънд топ и кавър база също съм доволна. Силкеър флекси имах 17 броя, но ги продадох, защото четката им ми е неудобна за работа. Иначе са добре пигментирани и издържливи.

Под "бомбе" разбирате апекс, нали?

# 356
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Esmeralda, ако си ги продала миналата седмица, че точно 17 нови си купих от една дама ... благодаря ти! По-нагоре са вече в палитрата ми Simple Smile Мен ме кефят Simple Smile

# 357
  • Мнения: 136
Здравейте,  да се похваля, пристигна ми комплекта на Modelones. Лампата е хубава и пече добре. Лаковете са доста покривни, с две нанасяния се постига хубав цвят, доста са гъсти, не знам дали е нормално. Топът е без лепкав слой.
Сложиш лаково каре,по ваша препоръка и сега ще тествам, колко ще държи.Ако изкара 10 дена ще е супер. Взех и лакове на Лагуна, но още не съм ги пробвала.
Прикачвам малко снимки, това ми е първия гел лак и знам,че не мо да очаквам чудеса .Blush Но ми харесва резултата.Sunglasses

# 358
  • София
  • Мнения: 10 302
Супер се е получило!

# 359
  • Мнения: 7 561
Почти безобидна, на теб беше значи. Жалко, че не можахме да се видим и на живо, щеше да ми е приятно. Hug

Gab170, много ми харесва как се е получило, браво.

На мен днес ми пристигна новата ел. пила. Работи добре, не вибрира, шуми, но не прекалено много. Доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт