Всичко за всички марки гел лакове - 32

  • 22 052
  • 765
  •   1
Отговори
# 330
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Така е, имат право да проверяват която пратка решат. А ако стойността е над 30 лв се дължи ДДС, не мито. Даже доколкото знам отделянето на пратките става в София, в другите градове само изпълняват...

# 331
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Декорациите тип плетка са показвани в стари теми. Диана Лободова ги беше показала с продукти на Индиго, с които работеше, по това време преди 2-3 години.

С нея си писахме на лични и се пробвах, но на моите тумбести, огромни нокти такива демокрации не седят красиво. Доста начини има да се направят без кой знае какви специални продукти. Трябва ни или гел за рисуване без лепкав слой или гел за лепене на камъни без лепкав слой и матов УВ топ за гел-лак. Четката за рисуване трябва да е много, много тънка и мека и средно къса към средна. Декоративна или обикновена акрилна пудра за ръсене трябва да имаме. Ако искаме цвят като гел-лака, така че всичко да е в един цвят се смесва гъст, прозрачен гел за лепене на камъни с гел-лак в съотношение 1 част гел на 2 части гел-лак долу горе. Стъпките са:

1. Цвят с гел-лак или цветен гел до получаване на желана покривност, но е добре да не се слагат много слоеве, защото и без това става дебело и обемисто. 2 тънки слоя, примерно. Избираме пигментирани гелове и гел-лакове.  Ако са матови 3в1 след изтичане се минава към стъпка 3.

2. Матов топ за гел-лак, идеално без лепкав слой и печем. След изтичане чакам 2 минути и махаме лепкав слой, ако има такъв.

3. С четката рисуваме плетката. В YouTube  има модели. Потърсете knitted manicure,  маникюр свитер и излизат идеи.

4. Посипваме с прозрачна акрилна пудра няколко пъти за да навлезе в неизпечения гел.

5. Печем малко повечко даже двойно. Пека 3-4 минути.За всеки случай минавам със спирт.

6. С твърда четка изчеткваме ноктите добре. Готово е.

Ако се слага масло и се масажира пръстите след това се бършат ноктите със спирт.

Това е май единствената декорация, която свалих на следващия ден. Дразнеше ме. Направих среден и безименен, а трябваше да направя кутрето и показалеца, които са по-малки и не кой знае колко тумбести. Ако имате големи нокътни плочки, широки нокти няма да стои красиво.

Амиииии, това е. За моите кютеци е най-добре да се придържам към тъмен, едноцветен маникюр,особено когато ноктите ми са къси.

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 13 500
Благодаря на дамата, която сподели как да нанасям базата на Коди Flowers Rose

Вторият ми опит е на светлинни години от първия, равномерен и тънък.
База, топ и изсушител на Коди
Цвят на Джеси

# 333
  • Мнения: 69
Аз искам да ви споделя моят резултат от поръчката на 11.11, а именно: поръчах ел, пила, която тръгна и ми пишат, че на 28.11 ще пристигне, стикери, камъчета, форми, клипси, печати, гравюри и т.н. също ще пристигнат до 12.12, а лаковете, които поръчах те все още даже не са тръгнали, а една акрилна пудра ще дойде на 10.01.2021г, защото ще я изпратят едва на 1.12 след кажи речи половин месец. Направо съм изненадана от ситуацията и това, че лаковете специално все още се бавят. Simple Smile
Линк за зимни пуловерчета и момичето обеснява много хубаво и внимателно:

https://www.youtube.com/watch?v=x5dckHyPER0
https://www.youtube.com/watch?v=E3QIliSH_0E

Последна редакция: сб, 14 ное 2020, 12:00 от Deni Von D

# 334
  • София
  • Мнения: 10 317
Аз искам да ви споделя моят резултат от поръчката на 11.11, а именно: поръчах ел, пила, която тръгна и ми пишат, че на 28.11 ще пристигне, стикери, камъчета, форми, клипси, печати, гравюри и т.н. също ще пристигнат до 12.12, а лаковете, които поръчах те все още даже не са тръгнали, а една акрилна пудра ще дойде на 10.01.2021г, защото ще я изпратят едва на 1.12 след кажи речи половин месец. Направо съм изненадана от ситуацията и това, че лаковете специално все още се бавят. Simple Smile
Линк за зимни пуловерчета и момичето обеснява много хубаво и внимателно:

https://www.youtube.com/watch?v=x5dckHyPER0
https://www.youtube.com/watch?v=E3QIliSH_0E

Тези дати не са реални, само пилата най-вероятно ще дойде навреме, тъй като е с куриер. Останалите неща са с обикновена поща, където датите са божа работа Simple Smile

# 335
  • Мнения: 1 797
И при мен е така,всички дрънкулки са тръгнали, освен най-важното ....лаковете Rage

# 336
  • Мнения: 69
Има едно метално кръгче и от вътрешната страна с бяла финна гума с размера на двулевка образно казано и все ми се иска да ви питам дали знаете за какво служи то, че гледам на разни места го предлагат. Имате ли идея всъщност какво е това. Ако не се сещате ще го търся да ви го покажа.

Последна редакция: сб, 14 ное 2020, 14:07 от Deni Von D

# 337
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
https://aliexpress.ru/item/32700718233.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1 … 731114.1604068376
Искам да започвам сама да си правя гел лак. Да питам за тези бази и топ на Веналиса дали са стават , доволни ли сте? Избрах марката от първа страница , където се препоръчват.Стават ли?

# 338
  • Мнения: 1 797
Аз ползвам топа и съм доволна, но за база ти препоръчвам да си вземеш нещо по-качествено, все пак тя има директен контакт с нокътя, вече за цвят и топ може да експериментираш с всякакви марки!

# 339
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Като четете първа страница моля ви четете по два пъти не по диагонал. Венелиса и другите китайци НЕ СА ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ за начинаещи. При китайците днес е едно утре съвсем друго. Аз,Над,Невена,Есмералда можем да си позволим да купуваме китайски щуротии,но имаме опит и гарантирано работещи неща от които сме доволни с години. Ако един начинаещ нарине боклуци от Али със сигурност ще се остави без нокти или ще си докара красива алергия.
 Извинявам се за грубия тон,но това са фактите. С трици маймуни не се ловят.
 За старт прежалете 50лв. за читава база и топ. В края на краищата ще ги ползвате повече от година.

От БГ пазара с моите калпави смотани и капризни нокти с две ръце препоръчвам протеиновата база на Индиго. С каре отдолу пада за 5мин.,а държи като каучука на Коди. Топовете им са читави също според Невена. Двете неща са 40лв. Доста прилична цена според мен.

# 340
  • Мнения: X
За колко време ви свършват топа и базата? На 2-3 седм ли го сменяте в домашни условия? Чудя се 8 или 12 мл да поръчам като за начинаещ Simple Smile

# 341
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Аз съм начинаеща и си купих база и топ на Claresa, които са супер.  Много лесно ги нанасям и го свалих с ацетон за 7мин, обели се на люспа и ноктите си бяха прекрасни отдолу. Имам 2 цвята от тях о са много красиви и покривни.
От Али ми пристигнаха акрилна пудра, 3  лака, мат топ и още дребни неща.

На 11.11 поръчах цветни лакове, камуфлажна база, 5 водни стикери, фолио 5 или 6 цвята, една пудра, която прави ноктите като огледало (mermaid нещо си), дървени избутвачи и на бебето наколенки за пълзене и всичко изпратиха вече. Дано да дойдат за 3-4 седмици както до сега, и декември да съм с червено и златно 🤣

# 342
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Като четете първа страница моля ви четете по два пъти не по диагонал. Венелиса и другите китайци НЕ СА ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ за начинаещи. При китайците днес е едно утре съвсем друго. Аз,Над,Невена,Есмералда можем да си позволим да купуваме китайски щуротии,но имаме опит и гарантирано работещи неща от които сме доволни с години. Ако един начинаещ нарине боклуци от Али със сигурност ще се остави без нокти или ще си докара красива алергия.
 Извинявам се за грубия тон,но това са фактите. С трици маймуни не се ловят.
 За старт прежалете 50лв. за читава база и топ. В края на краищата ще ги ползвате повече от година.

От БГ пазара с моите калпави смотани и капризни нокти с две ръце препоръчвам протеиновата база на Индиго. С каре отдолу пада за 5мин.,а държи като каучука на Коди. Топовете им са читави също според Невена. Двете неща са 40лв. Доста прилична цена според мен.

Да, прочетете първия пост няколко пъти! Той вече е за леко преработване, но принципите си остават точно такива, каквито бяха когато хо писахме и за 3-4 години нищо ново не се е появило под слънцето. Тогава всички положихме много усилия да тестваме продукти от алиекспресс и други евтинджоси, така че начинаещи на бюджет да могат да започнат с нещо и да имат добри резултати. Тогава имаше доста голяма разлика между цените на продуктите в али и извън него, а също и доставка. В момента помощни продукти като ултрабонд и праймер излизат по-евтино от kodi.pro, отколкото от алиекспресс ако се ползва групова поръчка.

Indigo nails са висока марка. Толкова висока, че продават и обучават във Франция - държавата с най-високи изисквания в света към индустрията за нокти. Пределно ни е ясно, че малко хора искат да се оръсят с толкова пари на старта, но и ни е ясно, че тези пари се дават веднъж годишно. Ако не искате цените на Индиго, в kodi.pro има напълно приемливи продукти и ако вземете фрешър, кисел праймер, ултрабонд, база и топ лично гарантирам издръжливост и лесно сваляне (с каре). Е, в началото има фалове, но с опит се преодоляват и се постига издръжливост, подобна на тази в салон, че и повече с малко гимнастика.

Във Веналиса и навсякъде другаде днес има едно, а утре друго. Силно съм разочарована от базите им и топовете. Взех си тяхната белеща се база, но след оплаквания от откъртване на нокти още не съм я отворила. Не мога да я препоръчам след като видях с очите си снимки на одрани нокти в тукашния ми форум, а жените ползуват белещи се бази от 5-6 години и са наясно с техниката им. Закаленият им топ слизаше от цветния лак, а на nad_tab и седеше, а на съседката и дойде страхотен, като Гелиш направо, та поръчах пак и ми дойде читав. Друга съфорумка също се оплака от него. Аз имах още 25 топа и не ми беше проблем да го метна в кофата, но ако започвах и ми беше единствения щях да се отчая и даже да зарежа гел-лаковете. Обикновената им база е рядка и не се разтваря с ацетон. Ползувам съм я върху декорация, но на нокти не бих я сложила и с четворно каре.  

Лампа от али, всички пили, четки, удължители, форми, блокчета, конфети, брокати, пудри, сухи цветя, декорации може от али ако може да ги чакате, цветни лакове от али може, но на майтап и стига да имате време да ги чакате и да сте готови да не ги получите, да чакате да връщат парите и да поръчате пак, пак да чакате 2 месеца. Идея е да поръчате един комплект от един магазин и втори от друг, но няма никаква гаранция, че ще ви дойде читав продукт.

В резюме - ако сте с много малък бюджет или стиснати, идете в груповите поръчки за Коди във фейсбук и си поръчайте поне ултрабонд,.база, топ и един цвят. Под 40 лева е всичко общо. Ако има белене може да добавите кисел праймер и фрешър и друга база в следваща поръчка. Лампа от алиекспресс- има с доставка от Европа, в първия пост пише каква, всички с над 30 лампи са ОК,повече от това е лакомия, а екранът е жив излишен лукс.

Поемете си дъх и си напоръчайте избудвачи, четки, пили, блокчета от алиекспресс и до 15-20 дена ще може да започвате, без поръчаното от али, разбира се 🤩🥳.

Оня ден в тукашната ми група една мацка рева с глас. Ползва база и топ на Elite99 от 5 години и сваля лесно. Купувала си тези, дето са база в златисто и топ в сребристо шише, а после и 30мл бурета. Купила си новата им, каучукова база, че и цяло буре. Е, не можа да я свали, та ходи да я пилят в салон и сега е без нокти до след Нова година.

За колко време ви свършват топа и базата? На 2-3 седм ли го сменяте в домашни условия? Чудя се 8 или 12 мл да поръчам като за начинаещ Simple Smile
 

От 7 години база все още не съм свършила, а топ - зависи и само 2 топа на Гелиш съм свършила. Зависи колко милилитра е топа, дали е гъст, дали слагаме 1 или 2 слоя ,големина и дължина на нокти, честота на лакиране. Гелиш ми стига за около 30 маникюра или 40 маникюра и педикюра. За мостри не го хабя. Сменям на 1-3 седмици, на крака на 2-4.

Ако видиш, че бързо свършват може да купиш 30мл буре и да бъркаш в него с четката от стария топ, а след ползуване да я прибирал в старото шише. Така правя с реинфорс и топ.

За начинаещ четките на флаконите с малък обем са по-подходящи, защото задържат по-малко гел и вероятността от наводняване намалява.

Бих поръчала 12мл топ за да си имам, а ако не ми хареса ще го ползвам за мостри. База е добре да е 8мл, та ако не ти хареса да купиш друга.

кристин@, все те забравям 💐. Старият топ на Кучко имам предвид, в черно шише. Новият не го познавам. Разкажи за него, че нищо чудно да намерим достоен заместник на Гелиш! ❤❤

Последна редакция: сб, 14 ное 2020, 15:28 от Nevena Virolan

# 343
  • Варна
  • Мнения: 631
Nevena 😊, аз за база говорех, не за топ.
Ето тази:


13 мл, година и половина отиде.

Незнам за нов топ, да не съм изтървала нещо... отивам да търся Simple Smile?

Поръчах гелиш -а, ще видим кога ще пристигне и дали ще съжалявам, че не съм го взела по-рано 😂

# 344
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
kristin@, трябваше да поясниш, че става дума за каучуковия BIAB. За нея съм чела добри отзиви, но дамите писаха, че не надминава ОХХИ и Комилфо. Четох, че се бели. Не я познавам.

Аз описвах базата и топа им за гел-лак, Cuccoo Veneer base too, тези:

https://www.amazon.com/Cuccio-Base-to-Top-Kit/dp/B00FL4C0QM/ref= … io+top&sr=1-3

Предполагам, че и nad_tab писа за тях.

А за кой топ на Кучио пишеш, че е много лъскав? Защото този, който показвам е за мене second best след Гелиш, но юоже да имат някой друг, още по-лъскав.

Общи условия

Активация на акаунт