Въпрос за сядането

  • 1 013
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 779
Има разлика между това да седи сама (цялата тежест на тялото да е върху кръста) и да е подпряна , облегната, на възглавница или в шезлонг в полу седнало положение. Според мен няма проблем във втория случай. Особенно след като детето само го иска и се стреми към това. А  и става дума за няколко минути, не за цял ден  Peace

# 16
  • Мнения: 1 849
Моята дъщеря, също започна да стои сама доста от рано но нито ортопеда, нито личната лекарка са ми казвали да не го правя. На четири месеца стоеше в почти седнало положение, а сама започна да стои към края на петия. Говорила съм и с един от най-добрите ортопеди в СТ. Загора и той ми каза, че няма проблем. Сега на 9 месеца е почти проходила.

# 17
  • Мнения: 57
Благодаря на всички за отговорите. newsm44 newsm44 newsm44 Ще се мъча да я залъгвам да седи полуседнала на 45 грасуса наклон, (така каза джипито) до края на 5тия месец. То и не остана Laughing - само 1 месец още.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 11:17 от divazero

# 18
  • Мнения: 3 929
Можеш да я слагаш да седи за по малко - да речем за по 15 минути, като постепенно увеличаваш времето. Не е необходимо да седи постоянно. мисля, че това е компромисен вариант, който не е в ущърб на детето.

Общи условия

Активация на акаунт