Черен списък на туристическите агенции !

  • 641 314
  • 1 461
  •   2
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 576
Един голям Х върху Партнер травъл.
Демонстративно пренебрежително отношение към туристите, които не са им роднини и приятели, съответно настаняване най-рано на последно споменатите и безсрамно лъжене в очите на другите, че "още никой не е настанен" и други подобни.
Мериджейката и водачка Полина е нагла и груба.

# 1 381
  • Мнения: 2 696
Аз слагам един голям минус на Маджестик Травел за екскурзията ни тази година до Будва. Хотела - семеен но скъсани чаршафи , мижава храна особенно вечер . Седиш дават ти някакъв бълвоч / супа от пакетче + брашно сигурно/ , половин домат с две резанчета краставица и малко месо. Никакви плодове. От тази храна над 10 души хванаха чревни разтройства , все още се оправям а мина цял месец. В четвъртък влизам в болница

# 1 382
  • Мнения: 10 934
Преди няколко години бях в Будва, с друга агнция, не помня името. Храната в хотела беше най-гадната, която съм яла на която и да е екскурзия/ почивка. Явно нищо не се е променило към днешна дата..

# 1 383
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте,

Имате ли мнение за LUXURY TRAVEL?

# 1 384
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 808
Здравейте,

Имате ли мнение за LUXURY TRAVEL?
Фалираха си предната фирма, не върнаха пари на клиентите въпреки, че имаха помощ от държавата, направиха нова фирма и сега си работят отново по стария тертип.

# 1 385
  • Мнения: 18 051
Със сигурност Сейф турс, Бургас. Комуникация нула, автобус за бракуване, екскурзовод, без който спокойно можете да минете.

# 1 386
  • Мнения: 3 598
Здравейте,

Имате ли мнение за LUXURY TRAVEL?
Фалираха си предната фирма, не върнаха пари на клиентите въпреки, че имаха помощ от държавата, направиха нова фирма и сега си работят отново по стария тертип.

Тези не са ли други, Галактик?
Ако имаш предвид на Невенка фирмата Luxury Holidays.

# 1 387
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 308
Да точно те са - ходихме на почивка с Луксари Холидейс и после започнаха да ни изпращат писма от Луксари Травъл - не бяхме доволни от тях защото обещаните екскурзии изобщо не се състояха и имаше много промени по програмата които ние отдадохме на ковид кризата и не знаехме че не са коректни

# 1 388
  • Мнения: 2
Здравейте, бъдете внимателни когато търсите мнения за агенции. Току-що разбрах, че Elfy Tours ( за която бях чела добри ревюта), всъщност препродава екскурзии на друг тур оператор ( в случая Абакс), който е с лоша репутация. Обаче името Абакс не фигурира никъде в онлайн офертата на страницата на Elfy Tour. Което според мен е неетично и противозаконно.

# 1 389
  • Асеновград
  • Мнения: 3 138
Здравейте, бъдете внимателни когато търсите мнения за агенции. Току-що разбрах, че Elfy Tours ( за която бях чела добри ревюта), всъщност препродава екскурзии на друг тур оператор ( в случая Абакс), който е с лоша репутация. Обаче името Абакс не фигурира никъде в онлайн офертата на страницата на Elfy Tour. Което според мен е неетично и противозаконно.
Всички ТО които са и ТА продават и чужди пакети. Не е противозаконно в никакъв случай. При продажба на чужда програма действат като агент. Никой няма да скрие кой е основния организатор на една програма ако попитате. А и най простото нещо ако се съмнявате е да проверите на сайта на Абакс например. На сайта им са всички техни програми.
Относно лошата репутация , няма ТО за което да не се е ляла помия. В полза на Абакс мога да кажа, че няма ситуация в която да не са отреагирали адекватно. Какъвто и форс мажор да има се намира изход и винаги е за сметка на ТО, независимо дали се плаща непланиран чартър или друго. И е факт, че офертите им ценово са добри, иначе нямаше да се продават от агентите и да се предпочитат от клиенти.
Най често чета оплаквания по най евтините хотели и програми. Ами сори, но ол инклузив със самолет в Турция за под 500 лв, на човек няма как да е на качеството на хотел за 1800лв. на човек.  Избирайки евтиното човек трябва да си дава ясна сметка,че прави компромис с качеството.
Затова на пазара има избор от оферти, има за всеки вкус и джоб.
Относно обслужването и качеството на хотелиерската услуга, определено има разлика в момента и преди пандемията, и не винаги е в положителна посока.

# 1 390
  • Варна
  • Мнения: 3 965
СЕМЕЕН ХОТЕЛ ИЛИНДЕН , ШИПКОВО- ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕЛЮБЕЗЕН  персонал , гонят си клиентите , че им пречат  НЕ ХОДЕТЕ  !!!

# 1 391
  • Мнения: 342
Здравейте, бъдете внимателни когато търсите мнения за агенции. Току-що разбрах, че Elfy Tours ( за която бях чела добри ревюта), всъщност препродава екскурзии на друг тур оператор ( в случая Абакс), който е с лоша репутация. Обаче името Абакс не фигурира никъде в онлайн офертата на страницата на Elfy Tour. Което според мен е неетично и противозаконно.

И аз смятам, че е неетично и не е лошо да се попита някой юрист или КЗП за това.

# 1 392
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 808
Законът за туризъм определя два вида фирми: туроператори - имат правото да създават пакети с обща цена, и туристически агенти - имат правото да продават пакети или отделни туристическти услуги /най-лаишки обяснено/.
Ако една фирма има и двата лиценза /коете е практика/ съвсем нормално може да извършва и двете дейности.
Законът за туризъм изисква потребителят да получи информация относно това, кой е туроператор /защото той носи цялата отговорност по пакета/ и това се случва в договора за пътуване и съответно стандартен формуляр за предоставяне на информация. Принципно всеки потребител преди заплащане на резервацията си следва да ги е получил.
Няма изискване на сайта на фирмата да се пише това.

# 1 393
  • Мнения: 10
Не ви препоръчвам услугите на "Травеладжи"/"Travelagi и организаторите , които не информират предварително клиентите си, за изискването паспортът да е валиден 6 месеца от датата на заминаване, за някои дестинации като о. Бали. Съгласно Закона за туризма, чл. 82, ал. 1. туристическите агенции са длъжни да дадат такава информация. "Salt&art" организират с тях йога пътувания до острова и ги подкрепят очевидно.

# 1 394
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 808
Не ви препоръчвам услугите на "Травеладжи"/"Travelagi и организаторите , които не информират предварително клиентите си, за изискването паспортът да е валиден 6 месеца от датата на заминаване, за някои дестинации като о. Бали. Съгласно Закона за туризма, чл. 82, ал. 1. туристическите агенции са длъжни да дадат такава информация. "Salt&art" организират с тях йога пътувания до острова и ги подкрепят очевидно.
Тази информация е ясно посочена на сайта им, в офертата - лично проверих.
Агенцията не е контролен орган по отношение на личните документи. Тя има ангажимент да посочи тази информация в офертата. И това е направено.
Всеки пътуващ носи лична и персонална отговорност за личния си документ.

Общи условия

Активация на акаунт