МБАЛ Надежда - тема 18

  • 60 165
  • 727
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 750
За скоро раждалите мами въпрос - при спешно постъпване в болницата знам, че се паркира в подземния паркинг на болницата. А при изписването може ли да се спре там? Знаете ли дали има някакви ограничения? И как стои въпросът с багажа, ако е по-спешност знам, че позволяват да се носи, но ако нещо се наложи да се донесе допълнително дали ще качат багажа до стаята?

# 271
  • Мнения: 863
Най-вероятно, ако е важно ще го качат, но си приготви всичко по-добре Simple Smile Не са нужни много неща, аз с колко багаж тръгнах, а не го и пипнах 😁 Но добре,че си взех шоколад 😁
Има зала за изписване, пред която може да се паркира и ще ви направят снимки, ако искате Simple Smile Хубави ги правят

# 272
  • Мнения: 1 804
Здравейте, дами. Утре ме приемат за прекъсване на бременността по мед. причини. Понеже съм 13 гс ще трябва да остана и разбрах че ще ми дадат първо някакво лекарство... Та въпросите ми са следните - какви са условията там? Има ли храна, баня? Знаете ли преди анестезията дали правят тест за алергия? Благодаря!

# 273
  • Мнения: 287
Здравейте, има ли някой да се следи при Кръстев? Все още ли нещата се движат със закъснение? Предишната бременност се следях при него преди 3 год, сега пак се записах за края на месеца и искам да се подготвя психически с “чакането” хаха Simple Smile

# 274
  • Мнения: 863
Аз чаках 40 мин след записания час, за да вляза, викат поименно и не се спазва часа.
А относно условията-добри са, дават приемлива храна, банята също е ок.
Попринцип очаквах малко повече от храната.

# 275
  • Мнения: 268
Здравейте,термина ми е в петък и май няма да родя до тогава. Д-р Кръстев ми каза ако стане така да отида за преглед на деня. Естествено нямам час и не знам как се процедира в такъв случай, направо се ходи в болницата ли през регистратура и преглед като може? Нямам и телефон на доктора,за да звънна да питам, някой ако може да ми го даде Thinking

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 10:18 от Armini

# 276
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, вчера имах преглед при д-р И. Димитров, идвам да го похваля. Изключително ерудиран и човечен лекар! Отидох при него поради липса на менструация вече 2 месеца след усложнение след абразио (перфорация на матка и тънки черва, а той е и хирург). Прегледа беше обстоен, обясни възможните усложнение след процедурите, но за щастие каза, че няма повод за притеснение в момента. Впечатлена съм от това, че ми обясни много неща, които колегите му в Майчин дом, дори след операцията не ми обясниха! Ще го посещавам и за напред Simple Smile Нека има повече лекари като него, бъдете здрави! Simple Smile

# 277
  • Мнения: 299
Здравейте, някоя от вас правила ли е  колпоскопия? Има ли значение на кой ден от цикъла се прави?

# 278
  • Мнения: 427
Аз имам всеки пък колпоскопия при профилактичните прегледи с цитонамазка при Еленчев. Обикновено ходя 2-3 дни макс след спиране на цикъла

# 279
  • Мнения: 1 804
Извинете за глупавия въпрос, но храната в стаята ли я носят или трябва да се взима от ресторанта. Лежа за абразио, не за раждане.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 11:22 от Bubbless

# 280
  • Мнения: 260
Извинете за глупавия въпрос, но храната в стаята ли я носят или трябва да се взима от ресторанта. Лежа за абразио, не за раждане.
Ако лежиш в отделението, би трябвало на етажа да има столова. Там се оставя храната, като върху нея е написан номера на стаята и на леглото ти и там се хранят пациентките. Ако не можеш да ставаш, тогава може да ти я донесат в стаята, ако ги помолиш.

# 281
  • Мнения: 5 234
Заради Ковид ситуацията, на всички родилки носят храната в стаите. За мен беше супер вкусна. Simple Smile

# 282
  • Мнения: 260
Заради Ковид ситуацията, на всички родилки носят храната в стаите. За мен беше супер вкусна. Simple Smile
Явно е променено последните месеци след разрастването на пандемията. В края на август лежах за серклаж и тогава храненето беше в столовата. Още по-добре, ако носят храната в стаите - това е удобство за пациентите Simple Smile

# 283
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте, ЧНГ на всички!!! Да сте много здрави и много щастливи през 2021г.!
Предстои ми раждане в Надежда - планово секцио. В момента съм в 33г.с. +2дни. Искам да попитам дали някой от най - скоро раждалите там с планово секцио , как ви определиха датата на операцията. Моя термин е на 21.02,, но аз съм със по- къс менструален цикъл (24дни) и ми казаха че заради това ще родя по рано ( първото ми дете преди 11г. се роди 14 дни преди термин). Та дали това ще се вземе предвид при определяне на датата?

Относно д-р Панайотова аз съм много доволна ! Много внимание и добре че е тя да ме успокоява. Вдига ми по всяко време на деня и ноща( когато ми се е налагало спешно да я чуя). ФМ я прави подробно и обяснява всичко .

Аз се следях на друго място и в началото на 9 м. отидох на консултация и назначаване на дата за секцио. Бях си избрала дата, но се оказа, че графика е запълнен и трябваше да избера друга дата. На самата консултация д-р Димова каза, че не е Ок толкова късно защото най вероятно ще родя по рано, а и секцио се прави м/у 7-10 дни преди термина. Но се съгласиха и ме записаха за датата, която си избрах. Прегледа ме и каза, че ще родя по рано защото бебето е слезнало на долу (седалищно предлежание) и водите са намалели. Та в крайна сметка родих доста по рано от плануваното. Термина ми беше за 21.03., датата за секцио ми беше 17.03., а аз родих със спешно секцио на 04.03.

# 284
  • Мнения: 1 659
Здравейте, ЧНГ на всички!!! Да сте много здрави и много щастливи през 2021г.!
Предстои ми раждане в Надежда - планово секцио. В момента съм в 33г.с. +2дни. Искам да попитам дали някой от най - скоро раждалите там с планово секцио , как ви определиха датата на операцията. Моя термин е на 21.02,, но аз съм със по- къс менструален цикъл (24дни) и ми казаха че заради това ще родя по рано ( първото ми дете преди 11г. се роди 14 дни преди термин). Та дали това ще се вземе предвид при определяне на датата?

Относно д-р Панайотова аз съм много доволна ! Много внимание и добре че е тя да ме успокоява. Вдига ми по всяко време на деня и ноща( когато ми се е налагало спешно да я чуя). ФМ я прави подробно и обяснява всичко .

Аз се следях на друго място и в началото на 9 м. отидох на консултация и назначаване на дата за секцио. Бях си избрала дата, но се оказа, че графика е запълнен и трябваше да избера друга дата. На самата консултация д-р Димова каза, че не е Ок толкова късно защото най вероятно ще родя по рано, а и секцио се прави м/у 7-10 дни преди термина. Но се съгласиха и ме записаха за датата, която си избрах. Прегледа ме и каза, че ще родя по рано защото бебето е слезнало на долу (седалищно предлежание) и водите са намалели. Та в крайна сметка родих доста по рано от плануваното. Термина ми беше за 21.03., датата за секцио ми беше 17.03., а аз родих със спешно секцио на 04.03.

А на 04 март при нея ли роди ? Как става номерът ако тръгне бебето по-рано и докторът не е на работа.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 00:53 от -INA-73

Общи условия

Активация на акаунт