помощ - голямо бебе-е-е-е!

  • 2 749
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
каката беше много едро бебче роди се 4килограма и 50 грама

# 16
  • Мнения: 1 671
При мен от края на юни бебето върви голямо. Изместиха ми термина от 21 октомври на 8 октомври (и то по мнение на Вили Димитрова и доц. Томова, без да знаят, че съм ходила и при едната и другата). Преди 10 дни главата на маминото чудовище беше 9 см и това не се хареса много на докторите. Сега след 25 септември ще ходя пак на ултразвук да мерят, но ми казаха, да се подготвя, че може да се наложи секцио. Днес даже си взех мнение за секцио заради очите - аз съм със силно късогледство. Никак не ми се ражда така, искам нормално, но е важно да не настъпят усложнения за мен и детето. Все пак ми казаха да не се разраждам преди 25, бебето нямало да е достатъчно зряло. Едва после ще гледаме колко голямо е всъщност и дали главичката пасва на таза. Аз хич не искам да ми предизвикват раждането и сме решили засега да чакаме, ще ме наблюдават по-често и ако започнат силни контракции на място ще се прецени риска.
Направи консултация с още един лекар без да му казваш колко е голямо бебето. Замерванията не винаги са точни  Wink .

# 17
  • Мнения: 56
Мойта дъщеря се роди 4,400кг и 54 см и през цялото време ми казваха,че е едро бебе и въпреки всичко ми казаха, че ще раждам нормално и в крайна сметка родих със секцио, което е естествено за толкова голямо бебе.Не се притеснявай всичко ще мине лесно, леко бременеене и успех.

# 18
  • Мнения: 982
Когато питах моя лекар за размерите на бебето ми,той ми каза,че информацията няма да е коректна,защото отклоненията са +,-500грама.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Ами не, не тръгват по- рано  Stop Синът ми се роди 4 кг и закъсня с 15 дни, а щерката- 3800 и закъсня с 18 дни  Crazy А през цялото време докторът ме убеждаваше, че момиченцето е малко...  #Crazy

# 20
  • Мнения: 5 391
И моят син/3900гр/ се роди един ден преди да вляза в 10-я месец Mr. Green

# 21
  • Мнения: 650
тук в САЩ големите бебета са много голям процент когато имаш гестационен диабет. Доколкото разбрах ако не си диабетичка отпреди-такова изследване в БГ  не правят. Така че го имай в предвид. Само изследване на кръвта не ти отрича диабет. Даже в момента се говори да се прави два пъти един път през 24-28 седмица и след 30-та пак. и на мен първото бебе ми беше 4300 и нямах, но сега се съмняват че съм имала защото е трябвало пак да ме тестват след 32 седмица. Сега имам гестационен диабет с второто и не искам да описвам колко ме наблюдават и какво правят. Знам че е за доброто на бебето и майката, но понякога ми идва много нанагорно. Замерванията които тук правят са точни и се правят от доктори специализирани във видеозон. А ако не си рискова бременност те гледа "сестра" с 4 годишно образование и специлизирала във видеозон. Късмет!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Всъщност не знам отговора на въпроса ти, но моето бебче също е едричко. миналата седмица (бях в 35 г.с.) диаметърът на главичката на бебо беше 94 мм  #Crazy Какъв е диаметъра на тоето бебоче?
Малко се притесних, но докторът ми каза, че като ида при него следващия път (което ще е след 8-9 дни) пак ще измери главичката и таза ми, за да прецени дали се налага секцио. Аз се бях настроила за нормално раждане.
моят термин е 14.окт., но според изчисленията на ехографа терминът ми ще е на 4-ти окт. Всъщност на всяка следваща консултация термина става все по-рано (13-ти, 9-ти и сега 4-ти). Но това нищо не значи, щом има бебета, които се раждат по 4,5 кг.  Joy
Споко, на мен в края на 35 г.с. дребното ми беше с 98 мм. и в 36 г.с. го родих с 35 см. обиколка на главата...искам да подчертя, че голямата обиколка на главата не винаги значи едро бебе...жив пример моя син, който се роди кльощавичък или поне аз така си мисля 2850 кг.

# 23
  • Мнения: 34
Аз мисля,че при всеки е индивидуално, но мога да споделя моя опит с раждането на едро бебе. Ходех едновременно при 3 лекари по време на бремеността: едната казваше, че бебето ще бъде много едро и задължително трябва да родя секцио; другата лекарка също казваше,че бебето е едро,но ще се прецени последната седмица начина на раждане и на края отидох при екипа при който трябваше да родя и те ми назначиха задължително секцио,но на датата на термина т.е. 23 август. В крайна сметка детето реши само кога да се роди и избърза- роди се на 19 август при това с нормално и леко раждане,въпреки че беше 54 см. и тегло-4000. Ето защо мога да ти кажа не се притеснявай.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Искам да попитам вече миналите оттам мамчета нещо. Термина ми е на 9 ноемврил Бебето е момиченци, което е доста едричко - още от самото начало тръгна така, но сега доста ускори- вече е с около 2 седмици и половина по-едро от средните параметри за 32 седмица, в която съм. Предстои ми раждане със секцио, тъй като по прогнозата на лекаря ми детето ще стане още по-едро. Аз обаче много се притеснявам и искам да попитам вярно ли е, че всички така по-едри бебета тръгват да излизат по-рано?

Ехографите доста често дават грешки. Освен това не бива да се следи само диаметъра на главата. Пример: Моят син го оценяваха на -1 седмица по дм на главата, +2 седмици по дължина на крака и точно за термина си по обиколка на корема. Е, на кое да вярвам. Лекарят, който го "оцени" само по размер на главата дни преди раждането каза: "малко бебе около 3кг". Бебче се роди 7 дни преди термин 3700 53см. Просто главата му си е малко пъпешовидна, а не идеална сфера.

За секциото: Важен е и размерът на твоя таз и съотношението с размера на главата на бебето. По мое наблюдение докторите с лека ръка предписват секцио по подозрение за "едро бебе". Примери около мен колкото искаш на майки, родили със секцио "гиганти" от по 3500 Laughing

# 25
  • Мнения: 1 878
Е мойто първо с ероди 4.100 и хич не искаше и да излиза то и заради това родих секцио - всичко е строго индивидуално. Леко и успешно раждане и ако може да е нормално  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 286
На всеки преглед лекарят ми казваше "Къде си го сложила това голямо бебе?!" ... еми роди се 2700, 47 см ... а аз се бях нагласила да раждам слонче Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 726
Жожо през цялата бременност вървеше едро бебе - по размери на плода терминът ми вървеше 2 седмици по-рано.
Преносих го 10 дни и ми предизвикаха раждането. Роди се 4,100 и 52 см.

# 28
  • Мнения: 198
И аз и брат ми сме се родили по 4,600 и 54 см. - и двата пъти нормално. Мен са ме водили преносено бебе Wink
Така че,  при всеки е различно, не се притеснявай излишно Hug

# 29
  • Мнения: X
Е, хееее не бързай толкова  Grinning

В деня преди раждането изкараха дъщеря ми 600гр.!!! по-голяма.

Тези данни са ориентировъчни и не са 100% сигурни. Не бързай със заключенията.

Общи условия

Активация на акаунт