КАРТИ ТАРО - ТЕМА 24

  • 20 896
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 28
Coffee girl не е оспорвала комбинацията. Аз я "оспорих" с надеждата да разбера какво ми убягва в значението на картите.

Coffee girl извинявам се, че съм объркала коментара с този на Cafe! Кафе, кофе , явно от там е дошла грешката!
Не се притеснявайте, момичета! Благодаря на всички ви! Simple Smile

# 211
  • Мнения: 89
Coffee girl не е оспорвала комбинацията. Аз я "оспорих" с надеждата да разбера какво ми убягва в значението на картите. Предлагам малко по-внимателно с тона.

Уви, подхождайки по този начин, ще си останете само с надеждата. Достатъчно сме внимателни с тона. Ако не Ви харесва безплатното интерпретиране на картите тук, спокойно можете да отидете на платена консултация или курс.

# 212
  • Мнения: 132
За Асо пентакли

Въпросът е бил : "Е. ще  се върне ли при Ж.?"
Били са разделени от около месец.
5 чаши - Асо чаши - Асо пентакли
Седмица, след като сме задали въпроса, той се е появил.

Ще започне ли работа И?
2 чаши - 9 пентакли - Асо пентакли
Още същия ден са и се обадили.

Само тези комбинации съм запазила.

# 213
  • Мнения: 990
Асо Пентакли .... Първо , да не забравяме, че това е Асо ... На въпрос за “да или не”, ако другите карти показват безнадеждна ситуация, не възлагайте големи надежди на него. Второ, макар и асо, то е по-специална карта. Въпреки това, тя не прави чудеса. Ако Пентакли понякога показва просто състояние, при което сте като на един остров, на който се правите, сякаш нещата в реалността не се случват. Може да покаже и лош изход. Може да покаже и нещо, което все пак се дава Свише... Всички зависи от другите карти.

# 214
  • Мнения: 1 544
Благодаря !
А имате ли информация как са се развили двете ситуации в бъдещето?
Доста лоша основа имат и двете ,просто разсъждавам,не приемайте като спор !

# 215
  • Мнения: 132
menarini Flowers Hibiscus

Въпросът е бил : "Е. ще  се върне ли при Ж.?"
Били са разделени от около месец.
5 чаши - Асо чаши - Асо пентакли
Седмица, след като сме задали въпроса, той се е появил.

За момента са заедно, но на разстояние един от друг. Работят в различни градове.

Ще започне ли работа И?
2 чаши - 9 пентакли - Асо пентакли
Още същия ден са и се обадили.

Въпроса е зададен пролетта. Става въпрос за сезонна работа.

# 216
  • Мнения: 89
menarini Flowers Hibiscus

Въпросът е бил : "Е. ще  се върне ли при Ж.?"
Били са разделени от около месец.
5 чаши - Асо чаши - Асо пентакли
Седмица, след като сме задали въпроса, той се е появил.

За момента са заедно, но на разстояние един от друг. Работят в различни градове.

Ще започне ли работа И?
2 чаши - 9 пентакли - Асо пентакли
Още същия ден са и се обадили.

Въпроса е зададен пролетта. Става въпрос за сезонна работа.


Сега, да поразсъждаваме:
На първия въпрос - " ще се върне ли" , реално той не се е върнал, тоест не са се събрали / те са на разстояние /, работят в различни градове. Въпросът според мен не е зададен правилно. Преди асото има и други две карти.

На втория въпрос - преди Асото имаме 9 пентакли, карта която може да промени всичко. Тази жена, не от скоро работи сезонни работи?

Като цяло и при двата варианта, питащите не са доволни от положението, не е това което искат. Ти искаш едно, а ти се дава друго. Много може да се напише по двете комбинации.

За това е важно, да се гледат и другите карти, нямаме само Аса.

Това са моите разсъждения.

# 217
  • Мнения: 132
The star, наистина не е формулиран правилно въпроса. Питали сме едно, пък сме си мислили друго.
И за "сезонната работничка" сте права, от доста години е така.
Напълно съгласна съм, че се гледат комбинации а не само една карта.

# 218
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте!
Първо се извинявам, че така навлизам в темата. Не успях да изчета повечето неща, защото темите са много.
Сдобих се с красива книга и комплект карти на Светлана Таурте.
До сега съм опитвала да работя няколко пъти с картите на Кроули. Но, там всяка карта е обяснена. Докато в тези няма никакво обяснение. Дали някой би могъл да ми помогне?
Дори не мога да ги разгранича на Пентакли, Мечове и т.н.
А, в интернет не откривам информация, която да пасне на тези карти или някакво обяснение..

# 219
  • Мнения: 4 762
Скрит текст:
Здравейте!
Първо се извинявам, че така навлизам в темата. Не успях да изчета повечето неща, защото темите са много.
Сдобих се с красива книга и комплект карти на Светлана Таурте.
До сега съм опитвала да работя няколко пъти с картите на Кроули. Но, там всяка карта е обяснена. Докато в тези няма никакво обяснение. Дали някой би могъл да ми помогне?
Дори не мога да ги разгранича на Пентакли, Мечове и т.н.
А, в интернет не откривам информация, която да пасне на тези карти или някакво обяснение..

Да допълня, че картите са на А. Е. Уейт
Направи снимка на няколко карти, да видим коя колода са.

# 220
  • Мнения: 1 671
Момичета , може ли да поговорим за 4 чаши
Много се стряскат , като я видят .. картинката й не изглежда толкова "светла', но тази карта е наситена с чувства...човек е толкова потънал в минали чувства и любов, че не вижда и не иска нищо друго...и когато ми излезе  за въпроси за любов  знам, че ги има...тази карта следва и е продължение на 3 меча... вътрешно '' изгаряне'', отрицателно влияние на миналото върху настоящето.. с нещо е прекалено.Тук има и една друга интерпретация.. питащия толкова е обсебен от "обекта" на чувствата си, че не забелязва нищо друго, даже и това , че обекта му не му отговаря със същото...погълнат от връзка, която не е приключвала или не е започвала даже...
въпрос зададен от дама към мен :
Какви са чувствата на мъж към нея:
5 меча 4 чаши и 10 чаши

тази картинка ме накара да помисля, грабнаха ме тези 4 чаши, а 10 ми показват , че това е върхът на тези отношения, до там стигат
но чувста има... макар  и ''замръзнали''
Какво мислите?

# 221
  • Мнения: 990
Момичета , може ли да поговорим за 4 чаши
Много се стряскат , като я видят .. картинката й не изглежда толкова "светла', но тази карта е наситена с чувства...човек е толкова потънал в минали чувства и любов, че не вижда и не иска нищо друго...и когато ми излезе  за въпроси за любов  знам, че ги има...тази карта следва и е продължение на 3 меча... вътрешно '' изгаряне'', отрицателно влияние на миналото върху настоящето.. с нещо е прекалено.Тук има и една друга интерпретация.. питащия толкова е обсебен от "обекта" на чувствата си, че не забелязва нищо друго, даже и това , че обекта му не му отговаря със същото...погълнат от връзка, която не е приключвала или не е започвала даже...
въпрос зададен от дама към мен :
Какви са чувствата на мъж към нея:
5 меча 4 чаши и 10 чаши

тази картинка ме накара да помисля, грабнаха ме тези 4 чаши, а 10 ми показват , че това е върхът на тези отношения, до там стигат
но чувста има... макар  и ''замръзнали''
Какво мислите?

Има чувства на апатия. Каквото и да ме предложи тази жена, той не го иска - най-доброто да е, той просто не го иска.

Да допълня.... На мен ми излизаха в продължение на три години в различни комбинации 4 чаши в началото на комбинациите (аз гледам на Висшата жрица) и натам едно и също ... 5 меча, 7 меча, 9 чаши, 10 чаши, Дявола...  И накрая се оказа, че човека си е имал и паралелни връзки, но се е възползвал от мен и е крал пари от мен , докато се е опитвал да имитира отношения, връзка (както искате , така го наречете). Тези 4 чаши в началото на почти всяка една комбинация бяха основата на нещата - човекът като към жена в мое лице е изпитвал апатия, липса на желание за нещо истинско, не е оценявал, това, което е получавал, но си е взимал, каквото му е трябвало. 4 Чаши , макар и ниска карта и то от боя чаши са си гадна работа..
След време , помолих майка ми (която също се занимава с таро) да ми направи комбинация за мои чувства към друг мъж. Излезнаха пак тези 4 чаши и истината беше , че тук аз бях лошата. Тогава гледах високомерно на този мъж (новия). Луната и звездите да ми беше дал, нищо не виждах в него и нищо не исках.

Последна редакция: сб, 28 ное 2020, 15:15 от Silver Light

# 222
  • Мнения: 89
Момичета , може ли да поговорим за 4 чаши
Много се стряскат , като я видят .. картинката й не изглежда толкова "светла', но тази карта е наситена с чувства...човек е толкова потънал в минали чувства и любов, че не вижда и не иска нищо друго...и когато ми излезе  за въпроси за любов  знам, че ги има...тази карта следва и е продължение на 3 меча... вътрешно '' изгаряне'', отрицателно влияние на миналото върху настоящето.. с нещо е прекалено.Тук има и една друга интерпретация.. питащия толкова е обсебен от "обекта" на чувствата си, че не забелязва нищо друго, даже и това , че обекта му не му отговаря със същото...погълнат от връзка, която не е приключвала или не е започвала даже...
въпрос зададен от дама към мен :
Какви са чувствата на мъж към нея:
5 меча 4 чаши и 10 чаши

тази картинка ме накара да помисля, грабнаха ме тези 4 чаши, а 10 ми показват , че това е върхът на тези отношения, до там стигат
но чувста има... макар  и ''замръзнали''
Какво мислите?

Има чувства на апатия. Каквото и да ме предложи тази жена, той не го иска - най-доброто да е, той просто не го иска.

Да допълня.... На мен ми излизаха в продължение на три години в различни комбинации 4 чаши в началото на комбинациите (аз гледам на Висшата жрица) и натам едно и също ... 5 меча, 7 меча, 9 чаши, 10 чаши, Дявола...  И накрая се оказа, че човека си е имал и паралелни връзки, но се е възползвал от мен и е крал пари от мен , докато се е опитвал да имитира отношения, връзка (както искате , така го наречете). Тези 4 чаши в началото на почти всяка една комбинация бяха основата на нещата - човекът като към жена в мое лице е изпитвал апатия, липса на желание за нещо истинско, не е оценявал, това, което е получавал, но си е взимал, каквото му е трябвало. 4 Чаши , макар и ниска карта и то от боя чаши са си гадна работа..
След време , помолих майка ми (която също се занимава с таро) да ми направи комбинация за мои чувства към друг мъж. Излезнаха пак тези 4 чаши и истината беше , че тук аз бях лошата. Тогава гледах високомерно на този мъж (новия). Луната и звездите да ми беше дал, нищо не виждах в него и нищо не исках.

Здравейте, ще дам и аз скромното си мнение.

4 ЧАШИ - това са само илюзии, въплащение на нашите желания, а не реалност. В случая по тези карти мисля, че картите отразяват питащия. Най-семпло казано, жената иска приятелските отношения, да прераснат в любов. Има и някаква нездрава страст, както и това, че тя нама намерение да се откаже.

Последна редакция: сб, 28 ное 2020, 18:37 от The Star

# 223
  • Мнения: 1 671
Много добре казано *нездрава страст *

# 224
  • Мнения: 4 762
За мен, в основата на 4 чаши има едно неудовлетворение, слаба воля, чувство, че сме използвани и съответно негодуванието от това, но и упоритост и неотстъпчивост.

За комбинацията:  5 меча 4 чаши 10 чаши - аз не разбрах имат ли въобще някакви взамиоотношения? Заради 5 меча на първа, според мен има някаква предистория и момичето/ питащата, прави компромис след компромис, със себе си и  с поведението на другия, само и само да получи това, което иска / 5 меча + 10 чаши / до такава степен, че не само се е обезличила, обезценила  / 4  чаши /, а и вече не знае какво точно иска, колко иска и коя е! В комбинацията има две карти от боя чаши, а най- характерното за чашите / водата е, че те заемат формата на съда, в който са и точно заради това е противоречието в питащата, заела е формата си в чужда чаша. Това е казала и Silver Light с примера си.

The Star много точно и ти си го написала, нездрава страст.

Общи условия

Активация на акаунт