КАРТИ ТАРО - ТЕМА 24

  • 20 943
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Благодаря!

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 07:46 от Лита

# 706
  • Мнения: 1 544
Много ти благодаря ivka_smile 🌼
Няма за какво, тук има добри души и ще помогнат с тълкуването, аз ще опитам, но за мен, че не смея още за други. Heart
Опитай и ти,ще се радвам да дадеш мнението си.Аз виждам задълбочаване на проблема в главата ми,липсва реална представа,водещи са емоциите.Според мен картите отговарят,че трябва да пусна миналото и миналите събития,защото не са зависели от мен и да започна да споделям проблемите си с другите,а не да ги трупам в себе си и да поставям стени между мен и тях.И да погледна реалността каквато е,за да мога да пусна промените в живота си,евентуално Страшен съд на 1ва позиция мога да тълкувам и като преди всичко да простя на себе си.
Благодаря и на теб Канела Страх има да,но нежелание не:)
Зовът за осъзнаване се е явявал много пъти по-рано, но е бил пропуснат, затова  Страшния съд се появява като мощен шамар, който си отмъщава за това, че е бил пренебрегван.
Щом се появяватой, значи Таро е сметнало, че има нещо друго, по-важно, което трябва знаем за ситуацията, в много по-дълбок план, а не онова, което за кратко ни вълнува. Този аркан няма как да се разгърне в кратък срок, тук нещата са били отлагани с години.
Според мен Страшният съд на първа позиция показва процес, отлаган  във времето-непоети отговорности, пропуснати възможности за реакция, невзети решения.
Да,външни събития те поставят в ситуация ,за да вземеш решенията,които е трябвало и да поемеш отговорности,които са били необходими.Но реакцията ти е закъсняла.
Но в какво прелива той - в 7 чаши -  твърде много мислиш и премисляш, интересуваш се какъв ефект би имало, ако ...Мечтаеш,искаш ,но всичко в сферата на пожеланията. Действия нулеви.
Страх от промяна.Параноичен страх от промяна,подкрепен от 4 пентакли на трета.
Съжалявам,че звуча като злата вещица твърде често,но Страшният съд не е карта,която лесно се понася  и винаги ,ама винаги се появява,когато проблемите сме си ги натрупали сами - от собствените си бездействия .Липсата на желание да поемем отговорност за бездействието си и отговорностите към самите себе си. И тя действително връща в минали периоди от по няколко години. Лично я познавам,а от нея доста боли. Истината е,че шамарът на Страшният съд е предизвикан от самите нас,побутвали са ни обстоятелства,на които не сме обърнали внимание навреме и после идва гилотината.
Прехвърлянето на вина върху други хора или събития ,е по-лесно,отколкото да видиш ,че сам си ковал съдбата си.
Надявам се да ме разбра. Картите се опитват да ти помогнат. Чуй ги.

# 707
  • Мнения: 408
Много благодаря menarini Разбирам какво искаш да кажеш.Има много голям страх от моя страна наистина,сигурно не съм обърнала внимание на нещо и още и още премислям какво е било.Загубата беше много тежка за мен,загубих дете и сигурно ще мине още време и ще се появява Страшен съд.

# 708
  • Мнения: 4 770
Как тълкувате Десятка жезли, Дяволът и Императорът на въпрос: Какво чувства мъж към жена?

Картите са като една черна нощ, нито се вижда нито се чувства, само страх и напрежение до степен на сковаване. Трите карти са като застинали. Болезнен стремеж към него и вторачване от твоя страна  по Дяволът, а от негова страна, в момента няма интерес за връзката/ 10 жезли + Императорът / По друг начин казано, не гледа към теб.

a.nik, благодаря за тълкуването!
Не знам защо излиза, че съм вторачена по Дяволът, но това което чувствам аз е една голяма горчилка, разочарование. И аз както Силвър събирам себе си и се опитвам да приема нещата такива каквито са, за да продължа напред.

Не е само Дяволът/ който между другото ти се повтаря в другите комбинации, което означава обсесия, т.е мислиш само за това/ но тук заедно с него е и 10 жезли. Като се опитавш да приемеш нещата, защо питаш постоянно, теглиш карти почти през няколко дни, търсиш отговори, защо? Не ми отговаряй, просто за себе си помисли, но картите ти не показват продължаване напред и желание за това.

Лита писах ти и на лични, пиша ти и тук, има нещо неискрено във въпроса, или си питала просто ей така, без основание или друго те вълнува в момента. Картите ти започват с Паж чаши/ който е като заявен интерес към нещо /, преминават през слаба 2 жезли, която освен идея или хрумване, нищо друго не показва и завършват с Крал меча, едно състояние на хладнокръвие, решителност, контрол и прикриване на чувства и на мисли, което противоречи със спонтанността на първите две карти.

# 709
  • Мнения: 1 544
Много благодаря menarini Разбирам какво искаш да кажеш.Има много голям страх от моя страна наистина,сигурно не съм обърнала внимание на нещо и още и още премислям какво е било.Загубата беше много тежка за мен,загубих дете и сигурно ще мине още време и ще се появява Страшен съд.
Безкрайно много съжалявам за загубата ти.Не искам да ровя в минали неща.
Да,Страшният съд дава отзвук и в миналото ,и в настоящето. Но по никакъв начин не искам да ти кажа,че си била безотговорна към детето и това,което е е случило .Моля да не ме разбираш погрешно.
Ако темата е за здраве и бременност,въпросът ти категорично не е за този форум. Моите познания са безкрайно далеч от тези теми и не бих си позволила да коментирам в никакъв случай.
Потърси нещо около това събитие ,неслучайно Страшният съд е на първа позиция. Там се коренят нещата.
Съжалявам,че бръкнах в раната,но тя трябва да заздравее. Иначе няма път напред Simple Smile

# 710
  • Мнения: 408
Няма проблем.Въпросът беше как да преодолея това,не е бил свързан със здраве конкретно.А и често се появява Страшен съд в мои подредби,интересно беше,че и друг човек го изтегли за мен.А и картите са за помощ,така че няма никакъв проблем да се коментират.Благодатя:)

# 711
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Няма проблем.Въпросът беше как да преодолея това,не е бил свързан със здраве конкретно.А и често се появява Страшен съд в мои подредби,интересно беше,че и друг човек го изтегли за мен.А и картите са за помощ,така че няма никакъв проблем да се коментират.Благодатя:)
Jaienvie, ако не си попадала на това описание за Страшният съд, прочети го!
"Най-основното значение на картата е трансформация и то на доста дълбоко ниво. Трябва да простим, да забравим и да продължим напред. Трябва да оставим всичко старо и изчерпано назад в миналото си, за да можем да се освободим и да продължим. В този смисъл, картата е доста по-трудна от Смъртта, например, където старото умира само и ние не сме принудени да го убиваме, както в Страшният съд, а трябва само да съумеем да продължим напред.  В този смисъл картата пък е по-лесна от Смъртта и Кулата, защото сме подготвени за това, което ще последва.
Това е също карта и на дълъг процес на рехабилитация и оздравяване, през който може да сме подложени на тежки физически изпитания, за да си възстановим формата след инцидент или бавно, но успешно да се излекуваме от тежка болест."
4 Пентакли задава следните въпроси: "Какво отказвате от хората, които обичате? Защо мислите, че се чувствате толкова неудовлетворени или изолирани? Какво трябва да промените, за да включите положителната енергия?"
Ще се справиш със ситуацията, време е за промяна, дано картите помогнат! Hug

# 712
  • Мнения: 408
Благодаря ти ivka_smile,,много хубаво описание за картите си дала.
За комбинацията 10 жезли,дявол,император.Може да показва,че на някой му идва в повече да се преструва,че ситуацията е под контрол,а всъщност всичко е пълен хаос.Има много напрежение в картите,ако се отнася за дълги взаимоотношения,според мен единия идва като бреме за другия.

# 713
  • Мнения: 1 544
Пускам една комбинация и ще се радвам на мнения по нея.

Ще се подобрят ли отношенията между двама души в конкретен срок ?

Справедливостта - Смъртта - Глупакът

# 714
  • Мнения: 517
здравейте, надявам се някой да ме ориентира правилно

дали мъж в софия(сравнително известен)  би ми помогнал да доизчистя негатив или жена от югоизточна Б-я, не знам дали трябва да дам имената тук, предстои да ходя до тях

дали смяната на енергията ми през деня няколко пъти т.е половината ден ти е лошо , после малко се отпуска е недостатък на работата на човек, който ме е чистил последно или е  от нещо приблизително около мен , което трябва да изхвърля ?

# 715
  • Мнения: 1 544
Първо,че нищо не се разбира от това,което сте наисали.
И второ - каквото и да питате, сбъркали сте темата. Тук се обсъждат карти Таро . Врачки,баячки и вуду лично аз ще докладвам на модератор.

# 716
  • Мнения: 517
Първо,че нищо не се разбира от това,което сте наисали.
И второ - каквото и да питате, сбъркали сте темата. Тук се обсъждат карти Таро . Врачки,баячки и вуду лично аз ще докладвам на модератор.


може и да съм объркала темата , извинявам се

# 717
  • Мнения: 1 671
не се занимавайте с подобни хора, всичко е в главата Ви
Само ще Ви вземат парите и още повече ще се завъртите в този омагьосан кръг....
Посетете някой хубав манастир, помолете се от сърце, поговорете с духовно лице...
Това е по добър вариант ! И вярвам, че ще помогне!

# 718
  • Мнения: 107
Здравейте, моля да отговорите на един въпрос. Как ще се развият отношенията ми с Х. Ще заживеем ли заедно, физически, защото той в момента не работи в България. Желанието ни е да имаме дете. Но все пак сме на повече от 2000 км. Благодаря Ви предварително.

# 719
  • Мнения: 408
Пускам една комбинация и ще се радвам на мнения по нея.

Ще се подобрят ли отношенията между двама души в конкретен срок ?

Справедливостта - Смъртта - Глупакът


Според мен тук трябва да се остави нещо в миналото,за да се оправят отношенията.Стара връзка,стари разбирания,стари грешки,иначе глупака ще си остане само с надеждата и ще трябва да се примири,колкото и да не иска.Много интересна комбинация и много трудна за мен.Не ми изглежда много положителна,нищо че завършва с Глупак като ново начало.

Общи условия

Активация на акаунт