Вдигане на запор

  • 11 673
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 166
Обяснили са другите защо най-вероятно ще откажат, но да повторя и аз. В никое от двете места нямате сумата, която дължите, затова и двете са запорирани.

# 16
  • Мнения: 3 505
НАП събира публични държавни вземания.
И частни държавни вземания събира, но делата се образуват от СИ, публичните си ги събира директно.

# 17
  • Мнения: 5 246
НАП събира публични държавни вземания.
И частни държавни вземания събира, но делата се образуват от СИ, публичните си ги събира директно.
Благодаря, че ми разясни. Аз попитах авторката.  Знам какво събира НАП. Но все пак ....

# 18
  • Мнения: 3 505
НАП събира публични държавни вземания.
И частни държавни вземания събира, но делата се образуват от СИ, публичните си ги събира директно.
Благодаря, че ми разясни. Аз попитах авторката.  Знам какво събира НАП. Но все пак ....
Моля, пак заповядай! Още по-зле е, ако знаеш и заблуждаваш.

# 19
  • Мнения: 5 246
Иронията не е за всеки. Може би трябва да ти го напиша в по-прав текст. Не питам теб, питам авторката. И за пореден път - наясно съм какво събира НАП.

# 20
  • Мнения: 3 505
Вече може и да си наясно, но вчера май не беше. Иронята е хубаво нещо, но почтеността е още по-хубаво, а тя изисква и човек да си признае, когато не е бил прав. Авторката ясно е написала, че делото е образувано от ЧСИ, а взискател е НАП, но ти тръгна да и обясняваш как не била рзбрала, как НАП били присъединен взискател, как аз съм била *****!

# 21
  • Мнения: 5 246
Предполагам след като обясни на себе си колко много знаеш, сега да ти обясня нещо аз.

Вземането за служебен защитник се установява с изпълнителен лист и като такова е публично държавно вземане по влязло в сила решение, определение и т.н. на съдебен орган, съгласно чл. 162, ал. 2, т. 6 от ДОПК. Частни държавни вземания е нещо по различно, което нямам намерение да ти обяснявам. Изпълнителният лист се издава и изпраща за събиране, но някои съдилища изпращат титула в НАП, други го предават на съдия изпълнители. Ако титулът е предаден за събиране в НАП, производството тече пред НАП и вземането се събира по реда на ДОПК. Взискател по вземането не е НАП, взискател е държавата, а за вземания за неплатени разноски за слъжебен защитник конкретния взискател е Министерство на правосъдието. Дотук с уроците по данъчно право.
Много често хората не правят разлика кой събира вземането им. И често производството си върви пред публичен изпълнител, а те хо наричат съдия изпълнител, което е доста различно. Без да се правя на важна посиках авторката да даде пояснение относно това, защото има разлика в двете производства.  Но ти, незнайно защо, пое функцията на секретарка на авторката и започна назидателно да сочиш кой какво бил писал и още повече, реши да обясняваш на мен какво знам и не знам, което съвсем не е предмет на темата на авторката. В случая тя търси вариант за действие, а не да се появи някоя всезнаеща съфорумка и да й обясни, колко много знае по данъчно право. Айде със здраве, и не се притеснявай, оцених че си много компетентна по въпроса, така че можеш да отметнеш мислията като изпълнена.

# 22
  • Мнения: 3 505
По-лошо от незнанието е илюзията за знание и ти си доказателство за това. Достатъчно е да се прочете, че вземането се установявало с изпълнителен лист, а не с присъда, определение, решение.

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 15:13 от +-123

# 23
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Националното бюро за правна помощ си издава изпълнителен лист и образува изпълнително дело за частното държавно вземане. ЧСИ прави справка в НАП за задължения и от там, ако има изпълнителя дело при публичния изпълнител за публични държавни вземания, те се присъединяват към вземането на НБПП. Обикновено последното е за 200лв.+5лв.за изпълнителен лист. Но повечето суми са по публичните задължения.
С призовката за доброволно изпълнение ЧСИ ви е пратил и справка на задълженията към НАП, където е посочен и номера на изпълненителното дело при тях. Отивате в НАП и правите справка при публичния изпълнител дали от образуване на делото има предприемани действия. Много често няма и е изтекла 5 годишна давност. Подавате заявление за прилагане на давността и публичния изпълнител се произнася. После се заличават публичните задължения. При ЧСИ като направи справка отново, те вече ги няма. От номера на делото можете да разберете от коя година е то и дали има вероятност за изтекла давност.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 10:40 от perunika

# 24
  • Мнения: 258
Аз имам казус на който никъде не намерих отговор, имах кредит към ДСК, банката ме осъди и след това продаде вземането на своя дъщерна фирма ОТП ФАКТОРИНГ, сключих споразумение с ОТП и платих кредита на вноски, но не съм плащал таксите за ЧСИ, кредита вече го няма в ЦКРь но се притеснявам ЧСИ да не ми образува ново дело за таксите си.

Общи условия

Активация на акаунт