Кюретаж и забременяване след това - тема 85

  • 41 869
  • 856
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 804
Вие как се справихте емоционално сред загубите, момичета? Аз имам чувството, че ще умра от мъка и от страх, че може да не се получи…

Аз бях развалина. След аборта бях седмица вкъщи в болничен. Първите дни плачех много. Бях на ръба, буквално. В един момент започнах да си представям как трябва да разкажа историята си на много хора. Разказвах си на ум случилото се. В началото се разстройвах много (и сега леко се стичат сълзи докато пиша), но в последствие се научих да живея със загубата и с исторята си. Не съм го преживяла още, минали са 7 месеца до сега. А понякога се чудех за кое плача - защото съм загубила първото си дете или защото съм преживяла нещо такова.
Също в този период си купих хубави слушалки и си пусках музика, но избягвах тъжните.
Най-много ми олекна когато хванах лист и химикал и написах писмо на загубената душа. Не го изгорих. Пазя си го.
Колкото и трудно да ти е сега, ще отмине. Макар и винаги да помниш загубата. Гледай само и единствено напред, а пък (както си повтарям напоследък) каквото ще става, ще стане, колкото и да плачем и притесняваме.

# 706
  • София
  • Мнения: 5 477

 Ти към кой си се насочила за следене?

Все още не знам. Започвам да обикалям като цветарка наляво-надясно и ще избирам. Лошото е, че време нямам никакво - на 40 съм, изпускам влака.
Всеки ден се чувствам като с биполярно разстройство: лашкам се от пълно отчаяние към налудничави надежди и обратното.

Вие как се справихте емоционално сред загубите, момичета? Аз имам чувството, че ще умра от мъка и от страх, че може да не се получи…
Няма да се отчайваш,много жени забременяват на 40 +,разбира се че надежда има и ще вярваш.
Между другото може да добавиш и тази добавка или някакъв друг Инозитол,за да подобриш качеството на яйцеклетките.
https://fertilaid.bg/produkt/myo-d-chiro-inositol/
Скрит текст:


Чувството няма да го коментирам,всеки тук го познава,просто гледай напред и този път ще си по-подготвена от всеки друг път,ще се случат нещата.Емоционалната страна е много трудна в този път.

# 707
  • Мнения: 98
Здравейте, днес сутринта прокървих в 11 г.с. и след преглед се установи, че плода няма пулс. Утре на обяд ще ми правят кюретаж.
Няма да казвам каква мъка ми е в момента. Опитвам се да съм силна.
Имам няколко въпроса, ако може да ми помогнете да ги разбера.
 Кюретажа ще го правя във Плевен. Каква упойка ползват най често?
 Колко време ви отне да се възтановите физически?
Горе долу колко време след кюретажа спира кървенето?
 Колко време след това успяхте да забременеете. Казаха ми да изчакаме 3 месеца. След тях колко?
Благодаря!

# 708
  • Мнения: 539
Здравейте, днес сутринта прокървих в 11 г.с. и след преглед се установи, че плода няма пулс. Утре на обяд ще ми правят кюретаж.
Няма да казвам каква мъка ми е в момента. Опитвам се да съм силна.
Имам няколко въпроса, ако може да ми помогнете да ги разбера.
 Кюретажа ще го правя във Плевен. Каква упойка ползват най често?
 Колко време ви отне да се възтановите физически?
Горе долу колко време след кюретажа спира кървенето?
 Колко време след това успяхте да забременеете. Казаха ми да изчакаме 3 месеца. След тях колко?
Благодаря!
Здравейте, съжалявам за случилото се. Предният ден трябваше да ям най-късно до 19:00 часа, течности можех да пия до 23:00 часа. Гладна и жадна рано сутринта ме приеха в болницата, попълних документи, взеха ми кръв, сложиха ми абокат и отидох в манипулационната. Краткотрайна венозна анестезия ми сложиха, процедурата е кратка  - може би около 30-тина минути. Събудих се малко замяна, казаха ми да не пия вода поне 2 часа. След още 2 - 3 часа наблюдение ме пуснаха да си ходя. Изписаха ми антибиотик. Кървенето продължи кратко може би около 5-7 дни и не беше много обилно, но аз имах и неуспешен медикаментозен аборт преди това и не знам дали може да се дължи на него по-слабото кървене, нямах болки. Цикълът ми дойде точно 30 дни след процедурата. Казаха ми да изчакам 2 месеца, преди да правя опити за бебе, но жените, с които делих стая ме посъветваха да изчакам поне 3 месеца, за да се възстановя психически, послушах ги. Точно 3 месеца след кюретажа, засичайки овулация, забременях от първия опит и имам прекрасен син. Кюретажът ми бе направен в Шейново.
Успех, бъдете силна, знам много добре през какво преминавате! Пожелавам Ви скорошна успешна бременност и здраво детенце!

# 709
  • Мнения: 202
Здравейте, момичета Simple Smile
В края на май месец загубих бебчето си в 17 г.с. заради изтекли води (бебето до последно беше добре, но за съжаление тук не наблюдават и не дават шанс на подобни бременности и предизвикаха раждане, след което- кюретаж).
На 26.05 беше процедурата, на 01.07. ми дойде първи нормален цикъл, който си беше като обикновен.
След като някак излязох от дупката, в която попаднах от преживяното в МД, се зарових в доста нови чуждестранни статии и научни профили в YouTube, където вече се говори, че няма причина да се чака 3, 6 и тн месеци- така ми каза и доктор Чучумишев от клиника Сигридов на преглед след случилото се (каза един, два нормални цикъла и може да пробваме).
Сега... с мъжа ми по принцип забременяваме от раз (имам една успешна и нормална бременност през 2018г, а тазгодишната също стана веднага). Пазихме се, но явно не достатъчно, защото снощи имах леко зацапване (3 дни преди предполагаемия цикъл) и днес нищо. Почти съм сигурна, че е имплантационно зацапване, но още не бързам със заключенията. Ще изчакам още седмица за тест.
Не съм чела назад в темите, но четох доста случаи за жени на запад, че са имали успешна бременност, случила се след първи нормален цикъл след кюретаж. Има ли такива случаи тук и как се е развило всичко?

# 710
  • Мнения: 380
Здравейте, днес сутринта прокървих в 11 г.с. и след преглед се установи, че плода няма пулс. Утре на обяд ще ми правят кюретаж.
Няма да казвам каква мъка ми е в момента. Опитвам се да съм силна.
Имам няколко въпроса, ако може да ми помогнете да ги разбера.
 Кюретажа ще го правя във Плевен. Каква упойка ползват най често?
 Колко време ви отне да се възтановите физически?
Горе долу колко време след кюретажа спира кървенето?
 Колко време след това успяхте да забременеете. Казаха ми да изчакаме 3 месеца. След тях колко?
Благодаря!

Здравей, Яничка. Много съжалявам за загубата ти! И аз бях от февруарските мами.
Този път абортът ми беше медикаментозен, но през 2015 г. ми правиха и кюретаж в 13-та седмица. Както момичето преди мен написа - процедурата е с пълна упойка и е бърза. След това няма кой знае какви болки и кръвотечение, но може да е по-продължително кървенето/зацапването като време. Цикълът тогава ми дойде на 50-тия ден и след още два цикъла ни казаха, че може да пробваме пак, но не бяхме готови психически, защото загубата се случи по много трагичен начин, за който не ми се говори. Чак тази година събрахме смелост да опитаме, но уви, сърчицето на бебето ни спря. Случват се такива гадости…
Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро да можете да опитате отново. Ако ще се почувстваш по-спокойна, направи си изследванията от първа страница. Аз с това се крепя сега.

# 711
  • Мнения: 708
Съжалявам за загубите, момичета!
Аз забременях от първият опит на първият цикъл след кюретаж в 9гс. (преди това ми отне 9 месеца да забременея). Според препоръките в чужбина, не е нужно да се чака, ако разбира се всичко е наред. Бях на преглед няколко дни преди да забременея, АГ каза, че всичко изглежда много добре, имах си фоликулче и добра лигавица и предвид годините ми каза, че не вижда причина да чакаме. Аз исках да опитаме отново колкото се може по-бързо и това ми помогна да превъзмогна емоционално загубата по-бързо.
Иначе първоначално беше много рев, много... след това се стегнах и започнах да действам с изследванията, витамините и като цяло подготовката за следваща бременност.
Днес влизам в 7ми месец, надявам се всичко да е наред с цялото си сърце и душа и пожелавам и на вас същото щастие след кошмара, през който е трябвало да минем явно..

# 712
  • Мнения: 380
Cherry, ако не е тайна, на колко години си?
Аз съм на 40 и много съм се отчаяла…
Лекарката ми каза, че вероятно е от възрастта при мен.

# 713
  • Мнения: 708
На 37г съм и неведнъж съм казвала, че имам ИЯР и само един яйчник та... място за отчаяние няма! Да, годините играят роля, по-често има проблеми, но винаги има шанс!

# 714
  • Мнения: 703
Cherry, ако не е тайна, на колко години си?
Аз съм на 40 и много съм се отчаяла…
Лекарката ми каза, че вероятно е от възрастта при мен.

Явно е нямала какво друго да ти каже, защото в повечето случай, никоъ не може за гарантира на 100% каква е причината.
Така че не си слагай окови с това че си на 40г., невъзможни неща няма…

# 715
  • Мнения: 380
На 37г съм и неведнъж съм казвала, че имам ИЯР и само един яйчник та... място за отчаяние няма! Да, годините играят роля, по-често има проблеми, но винаги има шанс!

Благодаря ти за отговора, даваш ми надежда! Много се радвам, че чакаш бебче и ти пожелавам много щастие!

# 716
  • София
  • Мнения: 384
Ninfa, 25 микрограма е доста ниска доза и съответно би отнело повече време да се смъкне ТСХ или пък може въобще да не се повлияе. От репродуктивната клиника ли я е назначил тази доза ендокринолога и за колко време е приеман еутирокса преди изследването?

Здравей, благодаря за отговора и се извинявам за закъснението, с което пиша! Знам, че е ниска дозатя, но на 50 микрограма преди няколко месеца бях под долна граница... Потях се вечер, имах бодежи в сърдечната област, въобще.... Намалихме постепенно до 25, по препоръка на д-р Начев (преглежда ме в ендокринологията в Майчин дом).Приемала съм тази доза поне 45 дена. Така ама след стимулацията, от която ми извадиха 18 яйцеклетки (!!! не всички годни, разбира се... ☹️) явно нещата доста са се объркали.... Най-скандалното във всичко е, че аз сама реших да си пусна TSHв деня преди трансфера и добре, че го направих, защото беше над 6....Начев само като го видя и каза "Няма шанс за имплантация". Така, ама нищо друго не ми каза, освен чакай ОТНОВО 45 дена до ново замерване и увеличи дозата на 50 микрограма. Добре де, ДОКОГА?! От началото на годината се опитваме да я регулиране тая доза, реве ми се вече... 😥

# 717
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 387
Много неприятно. Аз когато се налага приемам само л тироксин, но напоследък чета че са променили формулата на еутирокс и на много хора не им понася. Според мен си заслужава да смениш и да видиш, може би там се крие разковничето. Понякога има нужда от повече време, но според мен с тези резки спадове и скокове може да видиш дали не е от медикамента.

И да се допълня - от стимулация хормоналният фон се разбърква, може и оттам да скача ТСХ.

# 718
  • Мнения: 53

 Ти към кой си се насочила за следене?

Все още не знам. Започвам да обикалям като цветарка наляво-надясно и ще избирам. Лошото е, че време нямам никакво - на 40 съм, изпускам влака.
Всеки ден се чувствам като с биполярно разстройство: лашкам се от пълно отчаяние към налудничави надежди и обратното.

Вие как се справихте емоционално сред загубите, момичета? Аз имам чувството, че ще умра от мъка и от страх, че може да не се получи…

Моята майка е забременяла с мен на 42 години. Дълги години са имали проблеми, с брат ми се е получило целенасочено и с лечение, но 5 години след това аз съм ги изненадала. Така че горе главата! На мен емоционално ми помага, когато се грижа за себе си - да приемам добавки, да си готвя вкусно и здравословно, да си правя сокчета 😀 колкото и да е трудно, гледам мисълта за бебе да не ме обсебва. Всяко нещо иска своето време, колкото и да ми се иска сега веднага да стане...

# 719
  • София
  • Мнения: 384
Много неприятно. Аз когато се налага приемам само л тироксин, но напоследък чета че са променили формулата на еутирокс и на много хора не им понася. Според мен си заслужава да смениш и да видиш, може би там се крие разковничето. Понякога има нужда от повече време, но според мен с тези резки спадове и скокове може да видиш дали не е от медикамента.

И да се допълня - от стимулация хормоналният фон се разбърква, може и оттам да скача ТСХ.

Благодаря за препоръката! Ами само да минат 20 дена (този път няма да чакам 45) и мисля да се консултирам и с друг специалист относно продукта и дозата, а и въобще конкретно за моя случай... В този ред на мисли, ако можете да препоръчате добър ендокринолог в София, който се занимава с планирани бременност/преминаващи ин-витро процедури и бременни жени, ще съм безкрайно благодарна! ❤️🌷

Да, аз сериозно подозирам, че стимулацията яко ми е разбъркала нещата... При все това, вече минаха два месеца от нея, досега вече трябваше уж да са влезли в ритъм тия хормони, ама не... ☹️ Много тъпо.
Ще се борим и това е, нямаме друг избор... Успех на всички! 🍀🍀🍀

Общи условия

Активация на акаунт