Кюретаж и забременяване след това - тема 85

  • 41 779
  • 856
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 372
Момичета, сега ми дойде за втори път след аборта в 16 гс - доста оскъден цикъл.  Само два дни имах течение, сега е зацапване. Първият беше по-обилен. Как беше при вас? Ясно е, че ще правя и хистероскопия, но ползвали ли сте някакви натурални средства за подобряване на цикъла. Четох за чай от малинови листа..

# 721
  • Мнения: 1 804
Момичета, сега ми дойде за втори път след аборта в 16 гс - доста оскъден цикъл.  Само два дни имах течение, сега е зацапване. Първият беше по-обилен. Как беше при вас? Ясно е, че ще правя и хистероскопия, но ползвали ли сте някакви натурални средства за подобряване на цикъла. Четох за чай от малинови листа..
Аз не съм пила чайове. Честно казано, след кюртажа всеки цикъл беше различен.

# 722
  • София
  • Мнения: 5 444
Момичета, сега ми дойде за втори път след аборта в 16 гс - доста оскъден цикъл.  Само два дни имах течение, сега е зацапване. Първият беше по-обилен. Как беше при вас? Ясно е, че ще правя и хистероскопия, но ползвали ли сте някакви натурални средства за подобряване на цикъла. Четох за чай от малинови листа..
Аз не съм пила чайове. Честно казано, след кюртажа всеки цикъл беше различен.
Хормони,ще се наместят ...
Аз мисля че писах,ама явно не ми се е публикувало ,взимах Вит Е за лигавицата и Омега след кюретажа,при мен беше в късна седмица.
След хистерото ми махнаха сраствания (синехии),правиха ми я 3 месеца след аборта ,на третия цикъл от хистерото бях бременна

# 723
  • Мнения: 36
Здравейте мами направих аборт преди около 25 дена казаха ми да се пазя от забременяване поне до следваща редовна менструация но адски много искаме мъниче и май май много не се опазихме така и все още не ми е дошъл цикъла и дне снякакси на шега решихме да направим един шурачек и имаше втора черта малко по бледа от контролната при което веднага изтичахме за кръвен там стойността е доста висока ще приложа снимки та питането ми е възможно ли е да съм забременяла преди идване на първа менструация след аборт или тези резултати са следствие на предната бременност?

# 724
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 322
В коя седмица е бил абортът, правен ли е кюретаж или с естествено изчистване? ЧХГ с тази стойност трябва да е на около 12 ден от забременяване, ако не ви излиза математиката, значи е от предната бременност. Изчакайте си менструацията и не рискувайте преди това, можете да застрашите себе си и последващи възможности за забременяване и износване, ако забременеете преди да се изчистите и направите инфекция.

# 725
  • Мнения: 36
Значи аборта е направен с вакуум на 05.07 на 19 и 21.07 имахме контакт и днес се появяват тези резултати затова съм доста объркана а за гинекологичен преглед знам че е твърде рано а не ми се стой с тези съмнения... аборта бе в около 8 г.с.

# 726
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 322
Щом не ви се стои със съмнения, повторете кръвния след 48 часа и ще разберете дали расте.

# 727
  • Мнения: 36
Тоест след 2 дена да пусна нов кръвен и ако хормона е нараснал е бременност а не следствие на предишната

# 728
  • Мнения: 922
Тоест след 2 дена да пусна нов кръвен и ако хормона е нараснал е бременност а не следствие на предишната
Точно така. И ако е нова бременност, намерете начин бързо да се свържете с кадърен лекар, който да Ви следи. От кой град сте?

# 729
  • Мнения: 36
От Пловдив съм и естествено ако е нова бременност има ли риск за детето заради това че не сме изчакали...🙁😢 и ако може да ми препоръчате лекар тук ако знаете който да е кадърен...

# 730
  • Мнения: 922
От Пловдив съм и естествено ако е нова бременност има ли риск за детето заради това че не сме изчакали...🙁😢 и ако може да ми препоръчате лекар тук ако знаете който да е кадърен...
За Пловдив не знам, аз съм в София.
Добре беше да изчакате, но мисли сега позитивно. Ако й е писано на тази бременност, то всичко ще бъде наред. Малко безотговорно сте постъпили, но не гледай назад. Сега не можеш да го промениш така или иначе, а нервите само могат да навредят. Пиши пак какво е станало, ще стискаме палци.

# 731
  • Мнения: 36
Може ли да споделите някой кадърен лекар в София не ми е проблем идването на преглед и там ако трябва важното е да се случи всичко както трябва и ако може ако Има някоя мама с бременност след аборт преди цикъл да пише как са се случили нещата при нея?

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 21:26 от Tina-1991

# 732
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 361
Аз така забременях след 2ми кюретаж след около 2 м, Мъжо не ме пазеше, но пак абортирах. Сега имам и 4 аборт и кюретаж...   Той не иска да си правим изследвания не знаел кое, няма пари.. И тъй за сега, аз ми е тъжно но не знам какво да правя.
Много ми е криво, озлобих се... Но не ми се и забременява пак.

# 733
  • Мнения: 922
Tina-1991, д-р Вецев, д-р Сигридов,  д-р Калчев, д-р Казанджиева. На първо време за тези се сещам при по-специфични случаи. Не знам обаче дали е ок да пътуваш за всеки преглед.

nasito8988, при толкова много аборти със сигурност има нещо, което не е ок. Нямаш причина да се озлобяваш, но трябва да си обърнеш внимание. Извинявай, че ще ти го кажа директно, но на мъжа ти му е лесно - не той го преживява всеки път и ако ти не изискаш от него грижа, той може и да не я прояви. Трябва да обичаш себе си и да се погрижиш за тялото си, за да го подготвиш за здрава бременност. На първата страница на тази тема има изписани доста изследвания, соито могат да се направят, а ако той упорства, може би трябва да говориш по-сериозно с него. Желая ти успех и не се отказвай от мечтите си заради един мъж, който май гледа само своя кеф.

# 734
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 361
Да така е. Аз съм и инвалид с телк и не ходя сама по доктори. Ако можех сама... Имам част от изследванията от 1 стр.. Тук няма мнн кадър и АГ, ходихме и при Русев в София.

Общи условия

Активация на акаунт