Великобритания - тема [84] Зимно Коледна Много Коронована Локдаунска

  • 28 754
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Моето малкото е на година и 4 месеца..... хич не ми пречи, голямото е на 6.
Не възръстта им ми пречи, а необходимостта да съм адекватна 24/7. Ама ми твърдят че ще мине и това по някое време, та ще вляза в крак Wink

# 31
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Бръм, аз харесвам Шуменско, Бургаско, Ариана. От чуждите Корона, Туборг, Хайнекен, Бекс са ми най-на сърце, но тук пия обичайните заподозрени, дето са намалени. Фостърс малко ми сладни нещо напоследък, Карлсберг и Стела Артоа пием ние. Някой път на работа нямам време да пия повече от 1-2 чаши вода и така добре ми идва вечер бирата като се прибера. Днеска мъжо готви джоланче в касеролката, ще върви бирата довечера.
Моето синче прояде домати онзи ден. Молих го от години, но спрях, че ми писна и той пък взе, че ги поиска сам. Установи, че били много вкусни на шопска салата. Намери кога...Цяло лято имаше розови домати в българския магазин, не яде...ся ще яде от пластмасовите.

# 32
  • Мнения: 4 120
Аз тук пия местната lager Тенънт, ако случайно я няма- Фостър. Тъмна, сладка, джинджърова и подобни бири-не .

# 33
  • London
  • Мнения: 6 732
Моето малкото е на година и 4 месеца..... хич не ми пречи, голямото е на 6.
Не възръстта им ми пречи, а необходимостта да съм адекватна 24/7. Ама ми твърдят че ще мине и това по някое време, та ще вляза в крак Wink
Ако се напиваш лесно да....на мен до 3 бири ми няма абсолютно нищо. Дори съм по-концентрирана, по-забавна за игри с децата, не съм нервна или като пред ПМС. Та в малки дози си е точно като повелител на доброто настроение без странични ефекти.

Аз си пия Корона, Хайнекен, има една белгийска мътна и сладка с Х почва но да ме убиеш не мога да произнеса името и Гинес от тукашната. Това най-често, иначе се случва и други да опитваме или вземем нещо на промоция, но тия се въртят най-много. Сега Теско имат промоция на уиски та и това заредихме.Но сигурно чак на Коледа ще го отваряме, тогава го обожавам с меденки, шоколад и джинджър сладки.

# 34
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
И аз харесвам Гинес. Кака си направи млечна салатка и ще си сипе един син Бомбай с Мартини тази вечер. Чакат ме 2 тежки дни на работа, че пак сме с минимум стаф.  Обаче много добре ми прозвуча това и това с уискито и коледните сладки, аз обичам меден щолен. Мерси за идеята, Catrala! Ще се опита!

# 35
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Белгийската бира да не е Хойгарден? Едни бели кенчета?

# 36
  • UK
  • Мнения: 4 307
Аз бира само в Бг пиех Адриана Радлер. Друго нищо не мога да кажа за бирата 😂

Аз днес получих същия смс от училище - напомняне че ще се учи на отворени врати и прозорци, са сме ги обличали добре.

Happy Bella, тежка ли е тази диплома, колко юнита имаш тази гоодина? Стискаме палци за последния изпит.

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 00:47 от dejie

# 37
  • Мнения: 5 270
В добрите бъшгарски времена съм стигала до 4 бири и оркестъра да свири 😀😀, но и при мен от три кенчета няма нищо друго освен настроение. Онзи ден намерих вносна немска бира на Асда, беше по 500 мл. И като че ми се върти 5% алкохол. Та, като ми свърши стека ще си взема пак. Тукашната Стела ми идва горчива.

# 38
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Dejie,
Скрит текст:
18 месеца го карам. Юнитите са доста, повечето ми отнемаха едно 10 - 15 страници писане, но има и много практика и наблюдения, даване на лекарства и други процедури. Финалният изпит е ситуации, които трябва да се разрешат и дискусия по конспект. Демек падат ти се 15 въпроса от юнитите и трябва да се обясняваш 

# 39
  • Мнения: 8 891
На тукашните температури трудно ми върви бирата. Но аз я обичам така - в гореща вечер и без нищо друго, просто студена бира за вечеря. И ме удря в коленете. Тук иначе купуваме кашончета Стела, но последните основно ги ползвах да готвя пилешко. Гинес съм пробвала няколко пъти, но не е моята бира. Но както преди малко писах в друга тема, вече и възрастта е много сериозен фактор.
От червено вино вече не ми се ослажда, дори имам киселини от него. Но пък отдавна не съм правила сангрия, ще видя какво нямам за нея, ще сложа в следваща заявка и ще си направя.

Момичета, моя свекър е много зле. От миналата седмица е в болница, беше с кислородна маска, но тази сутрин се е наложило да го интубират. Над 70 е, но за възрастта си беше в чудесна физическа форма.

# 40
  • London
  • Мнения: 6 732
Белгийската бира да не е Хойгарден? Едни бели кенчета?

Да, но в стъклени големи бутилки от по 500 мл аз я пия.

От корона ли, Блу? Ех, дано има някакво подобрение.Disappointed Relieved

Стелата и аз не я обичам момичета.

# 41
  • Мнения: 5 270
Блу, съжалявам. Дано успеят да му помогнат.
Аз мисля майка ми, дано не се зарази. Свекъра и свекървата също. Майка ми преподава в училище в момента, макар и дистанционно ги карат да ходят, много я мисля.
Комшиите ми го изкараха, недоказано от тест, но казват че е това. Но те са млади. Много заболеваемост има в нашия град, макар да не е София.

# 42
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Блу, ще се оправи, дано Flowers Four Leaf Clover

# 43
  • Мнения: 3 219
Благодаря за новата тема!
И Наздраве! Че както сте я подкарали...Smiley

brumm, дори при голмия локдаун не са отлагали ваксините. И сега няма да го направя. Ние сме утре.

Илейн, при нас никога не е отпадало ограничението за брой пазаруващи. Стрелките още седят в много магазини. Днес бяхме на пазар, че сме отпуска с ММ - нищо по-различно от преди. Дано наистина не се върне масовото паническо пазаруване!

La Catrala, като те чета и ми се свива сърцето. Определено Лондон е различна държава от Англия. Оздравявай бързо!

Ние също не сме по кръчмите и сбирките на маса, но пък локдауна ни променя много плановете. Постоянно сме навън и резевираме обекти за посещение сред природата, National Trust и подобни. И вместо цял месец да се радваме на есенните багри и на нощни мероприятия със светлини и огньове, ще скучаем у дома и из до болка познатите места наоколо.

В нашия квартал почти никой не празнува Хелоуин и нямаше разлика. Но ми харесва колко са се постарали из другите квартали ( и градове от снимки на приятели) да организират различен тип мероприятия за децата без социален контакт.
Лично аз празника не го тача. Ако сина празнува в училище, ОК. Иначе нито купувам костюм, нито ходим някъде, нито се тъпчем с лакомства.

Блу, искрено се надявам свекър ти да се подобри! Кураж и сили!

# 44
  • Мнения: 8 891
Благодаря, момичета. Приет е в болница с пневмония и положителен тест. Без Т и кашлица, без обоняние и вкус, със затруднено дишане и много отпаднал. Не искам да мисля как ще го преживее ММ. Той е най-младия от комплекта родители. Най-много се притеснявах за моя баща, защото си има хронично белодробно заболяване, най-възрастен е, а и му е много дебела главата и не се пази, но сега сестра ми казва, че се е стреснал.

Общи условия

Активация на акаунт